راهکار مقابله با تغییرات آب و هوایی به روایت بن

به گزارش کشتی کروز، ایرنا نوشت:وزیر خارجه آمریکا مقابله با تغییرات آب و هوایی را نیازمند همکاری جمعی دانست و گفت: تغییرات اقلیم باعث شیوع بیماری، مهاجرت گسترده و درگیری می گردد.

راهکار مقابله با تغییرات آب و هوایی به روایت بن

آنتونی بن روز پنج شنبه در افتتاحیه نشست سران برای تغییرات اقلیمی که به میزبانی جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به صورت مجازی برگزار گردید، این مطلب را عنوان کرد.

وی اضافه نمود: این دولت میخواهد بیش از هر چیز دیگری در تاریخ ایالات متحده برای مقابله با بحران آب و هوا انجام دهد. آنچه ایالات متحده می تواند در داخل کشور انجام دهد یاری قابل توجهی در کاهش 1.5 درجه سانتی گرادی گرمای زمین خواهد داشت.

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: مسلماً هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی از پس این تهدید برآید. ما در این زمینه با هم هستیم و آنچه هر یک از کشورهای ما انجام می دهد یا نمی دهد، نه تنها مردم خودمان بلکه مردم دیگر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

بن اضافه نمود: هر یک از کشورهای ما در حال حاضر تأثیر تغییر اقلیم را تجربه نموده است و در حال بدتر شدن هستند؛ طوفان های مکرر و شدیدتر، طوفان های خشک بیشتر، سیلاب های بزرگتر، آوارگی، آلودگی و هزینه های بیشتر برای سلامتی.

وی اظهار کرد: تغییرات آب و هوایی می تواند باعث شیوع بیماری، عدم امنیت غذایی، مهاجرت گسترده و درگیری گردد. همه این عواقب به سختی جوامع محروم و حاشیه نشین در کشورهای ما را تحت تأثیر قرار می دهد و بعضی از کشورها تأثیرات بسیار شدیدتری را نسبت به دیگران تجربه می نمایند.

وزیر خارجه آمریکا تاکید نمود: تنها داشتن نگاه امنیتی در خصوص آب و هوا شتباه خواهد بود. همانطور که اقدامات مشخصی را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای انجام می دهیم و برای تأثیرات اجتناب ناپذیر تغییرات آب و هوایی آماده می شویم، فرصتی برای ایجاد مشاغل پایدار و با درآمد خوب برای نه تنها رشد بیشتر، بلکه برابری بیشتر و تأمین پایدار ، قابل اعتماد ، مقرون به صرفه دسترسی به انرژی برای افراد بیشتر داریم.

بن اعلام کرد: با این روحیه، در حالی که سایر کشورها برای دستیابی و افزایش اهداف آب و هوایی خود کوشش می نمایند، ایالات متحده منابع، دانش و تخصص فنی را از سراسر بخش دولتی، خصوصی، جامعه مدنی و دانشگاه های تحقیقاتی برای یاری گرد هم خواهد آورد.

وی توضیح داد: ما می خواهیم همه کشورها در اینجا بدانند، ما می خواهیم برای نجات سیاره ما با شما کار کنیم و همه متعهد هستیم که همه راه های همکاری در خصوص آب و هوا را بیابیم.

وزیر خارجه آمریکا که به تازگی به توافق تغییرات اقلیمی پاریس بازگشته اند، گفت: اگر با هم کار کنیم، می توانیم کارهایی فراتر از رفع کردن این بحران انجام دهیم. ما می توانیم آن را به فرصتی برای بهبود جوامع خود و ارائه خدمات برای مردم در سراسر دنیا تبدیل کنیم و می توانیم زمینه همکاری را برای سایر چالش های مشترک فراهم سازیم.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1793

به "راهکار مقابله با تغییرات آب و هوایی به روایت بن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار مقابله با تغییرات آب و هوایی به روایت بن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید