درمان دیابت با رژیم غذایی

به گزارش کشتی کروز، دیابت نوع یک (وابسته به انسولین) دیابتی است که افراد در سنین پایین به آن دچار می شوند و اغلب به علت برخی زمینه های ژنتیک یا برخی اختلالات غدد درون ریز بروز می کند. مبتلایان به این نوع دیابت، تحت رژیم های اصولی می توانند میزان انسولین مصرفی خود را به کمتر از نصف کاهش دهند.

درمان دیابت با رژیم غذایی

دیابت نوع2 یا دیابت غیروابسته به انسولین اغلب در سنین میانسالی یا سالمندی بروز می کند و در 80درصد موارد علت آن عادات بد غذایی، چاقی شکمی و سندرم متابولیک ناشی از اضافه وزن است.

بیشتر این بیماران از قرص های کاهنده قند استفاده می کنند ولی در طولانی مدت و اصرار به تغذیه و زندگی ناسالم این افراد هم ناچار به استفاده از انسولین می شوند. اغلب این افراد با رژیم های صحیح کاهش وزن و ورزش سبک روزانه و اصلاح شیوه زندگی می توانند درمان شوند.

در بیشتر موارد افراد چاق دچار دیابت می توانند با رسیدن به وزن ایده آل این بیماری را برای همیشه درمان کنند یا حداقل بروز آن را چند سال عقب بیندازند حتی افراد زیادی از مبتلایان به دیابت نوع2 که سال ها انسولین استفاده می کرده اند با رژیمی که از طریق مشاور تغذیه داده شده و اصلاح سبک زندگی، توانسته اند از شر این بیماری خلاص شوند ولی تأکید می کنم این بیماران باید از گرفتن رژیم غذایی غیراصولی که برخی افراد غیرمتخصص می دهند جدا بپرهیزند حتی اگر این افراد رژیم نگیرند بهتر از این است که رژیم های غیراصولی بگیرند زیرا اگر غذاها درست خورده نشود شخص دچار افت قند خون شدید شده که می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. برای دریافت رژیم غذایی هم فقط به مراکز معتبر مشاوره تغذیه مراجعه کنید.

مهرداد رحیم زاده - مشاور تغذیه و رژیم درمانی / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1943

به "درمان دیابت با رژیم غذایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان دیابت با رژیم غذایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید