خبرنگاران استاندار خراسان شمالی خواهان اعلام بی کم وکاست آمار کرونا شد

به گزارش کشتی کروز، بجنورد- خبرنگاران- مشاور بهداشت و درمان استاندار خراسان شمالی گفت: نماینده عالی دولت در استان از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خواسته است تا آمار مبتلایان و جانباختگان ناشی از ویروس کرونا را به صورت دقیق و بی کم وکاست به مردم اعلام نمایند.

خبرنگاران استاندار خراسان شمالی خواهان اعلام بی کم وکاست آمار کرونا شد

دکتر یوسف کاظمی، شنبه شب در یادداشتی که در سایت تلگرامی استانداری خراسان شمالی بازتاب یافت، علت اصلی آمار بالای ابتلای مردم استان به کرونا در روزهای اخیر را افزایش نمونه گیری ها از افراد مشکوک سرپایی گفت و گفت: آمار مبتلایان از هفته گذشته به صورت دقیق به مردم اطلاع رسانی می گردد.

وی با بیان اینکه اساس و پایه سند جامع مقابله با کرونا در استان طبق ارشادات و توصیه های موکد استاندار بر مبنای صداقت، واقعیّت و شفافیت قرار گرفته، اضافه کرد: هر زمان در مقابله با هر مسئله ای با مردم، که ولی نعمت ما هستند، شفاف و صادق بودیم قطعا بر آن مشکل غلبه پیدا نموده ایم.

کاظمی، موثرترین راه مقابله با ویروس مبهم کرونا را پیشگیری خواند و گفت: اصلی ترین مؤلفه این ویروس نیز شناسایی افراد بیمار و قطع ارتباط آنها با افراد سالم در جامعه است که با غربالگری هوشمند و افزایش تست های سرپایی در خصوص افراد مشکوک به این مهم دست می یابیم.

وی گفت: وقتی جسارت مدیریتی توأم با هدف و دغدغه حفظ سلامت مردم بر اساس ایدئولوژی کاری صادقانه ترسیم گردد از بیان واقعیت ها استقبال می نماید حتی اگر مورد نقد غیرمنصفانه قرار گیرد و اتهام کمکاری به وی وارد گردد.

مشاور بهداشتی استاندار خراسان شمالی گفت: متأسفانه در بعضی از مناطق کشور به دلایلی از جمله کمبود امکانات و غیره آمار بیماران سرپایی صحیح اعلام نمی گردد و همین امر منجر به اطمینان بخشی کاذب و تشدید سرعت ابتلا می گردد.

دکتر کاظمی اضافه کرد: با این وجود خوشبختانه در این استان طبق دستور استاندار، نمونه گیری ها از افراد مشکوک سرپایی افزایش قابل ملاحظه ای یافته و نتیجه آن به طور دقیق و شفاف به اطلاع مردم شریف استان می رسد.

افزایش کم سابقه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان شمالی، در هفته اخیر منجر به بروز نگرانی هایی در میان مردم شده که مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، علت این افزایش را بی اعتنایی مردم به پروتکل های بهداشتی و حضور در تجمعات و معابر عنوان نموده و اضافه نموده اند که نمونه گیری از بیماران سرپایی و نیز افرادی که از رفتن به مراکز درمانی هراس دارند در این جهش شمار مبتلایان موثر بوده است.

براساس آمار اعلام شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز شنبه، تا به امروز 96 هزار و 448 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 65 تن در 24 ساعت گذشته، شمار د جانباختگان کرونا در کشور به 6 هزار و 156 تن رسیده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1170

به "خبرنگاران استاندار خراسان شمالی خواهان اعلام بی کم وکاست آمار کرونا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار خراسان شمالی خواهان اعلام بی کم وکاست آمار کرونا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید