جشنواره ونیز 2019؛ مناقشه منتقدان درباره بهترین اثر جشنواره

به گزارش کشتی کروز، در شرایطی که چیزی به انتها جشنواره ونیز 2019 نمانده و فردا شاهد انتها این رویداد هنری خواهیم بود جدول امتیازات منتقدان اروپایی به فیلم ها منتشر شده و فیلم سینمایی جوکر (Joker) اثر تاد فلیپس در کنار جدیدترین فیلم کارگردان مشهور لهستانی یعنی یک افسر و یک جاسوس (An Officer and a Spy) در صدر فهرست این گروه از منتقدان قرار گرفته اند.

جشنواره ونیز 2019؛ مناقشه منتقدان درباره بهترین اثر جشنواره

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

صدرنشینی فیلم های جوکر و یک افسر و یک جاسوس در حالی اتفاق افتاده که این آثار به اختلاف نظر میان منتقدان انگلیسی زبان و منتقدان اروپایی دامن زده اند. در واقع می توان ادعا کرد یک افسر و یک جاسوس عمیق ترین نقطه مناقشه این دو گروه از منتقدان در جشنواره فیلم ونیز است.

در حالی که 12 منتقد اروپایی از مجموع نمره 5 به فیلم پولانسکی نمره میانگین 4.25 داده اند اما میانگین نمره 8 منتقد انگلیسی زبان که در وبسایت متاکریتیک درج شده 56 از 100 است (2.8 از 5) که نشان از تفاوت عمیق نظرات بین این دو گروه دارد. از سوی دیگر در حالی که منتقدان انگلیسی زبان فیلم جوکر را به شکل میانگین شایسته نمره 75 از 100 ارزیابی نموده اند (3.75 از 5) اما اروپایی ها به جوکر 4.27 از 5 داده اند که در عمل تا این لحظه جدیدترین اثر تاد فلیپس را در صدر فهرست اروپایی ها نشانده است.

با نگاه به نمراتی که از سوی منتقدان انگلیسی زبان در وبسایت متاکریتیک منتشر شده محبوب ترین فیلم این دسته از منتقدان داستان ازدواج (Marriage Story 2019) ساخته نوآ بامباک است که نمره متای 95 را از میانگین نظرات 13 منتقد کسب نموده است. کیفیت جدیدترین ساخته بامباک از نظر اروپایی ها هم پنهان نمانده و نمره 3.91 از 5 که تا این لحظه برای داستان ازدواج به ثبت رسیده گواه این مدعا است با این وجود واضح است که منتقدان اروپایی ِ غیرانگلیسی زبان درباره بهترین فیلم جشنواره با منتقدان انگلیسی زبان چندان هم نظر نیستند.

اگر بخواهیم تا این لحظه به یک جمع بندی دست بزنیم و از میان مجموعه نظرات منتقدان مهم ترین فیلم های جشنواره را انتخاب کنیم نهایتا به این آثار می رسیم:

جوکر ساخته تاد فلیپس، داستان ازدواج ساخته نوآ بامباک، یک افسر و یک جاسوس ساخته رومن پولانسکی، لاندرومات ساخته استیون سودربرگ، حقیقت ساخته هیروکازو کورئیدا و نهایتا به سوی ستارگان - که بیشتر به چشم انگلیسی زبان ها آمده - ساخته جیمز گری.

در ادامه می توانید جدول امتیازات منتقدان اروپایی به فیلم های جشنواره ونیز 2019 را آنالیز کنید:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 22 شهریور 1398 بروزرسانی: 22 شهریور 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 426

به "جشنواره ونیز 2019؛ مناقشه منتقدان درباره بهترین اثر جشنواره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره ونیز 2019؛ مناقشه منتقدان درباره بهترین اثر جشنواره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید