جام جهانی والیبال، شکست ناباورانه برابر ایتالیای دوم، حریف بچه های لاجوردی هم نشدیم!

به گزارش کشتی کروز، ایگور کولاکوویچ برای آغاز این مسابقه از ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، امیر غفور، علی شفیعی، علی اصغر مجرد و محمودرضا موذن استفاده کرد.

جام جهانی والیبال، شکست ناباورانه برابر ایتالیای دوم، حریف بچه های لاجوردی هم نشدیم!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

تیم ملی والیبال ایران در دهمین مسابقه خود در رقابت های جام جهانی مقابل ایتالیا باخت.

به گزارش فارس، تیم ملی والیبال ایران در دهمین مسابقه خود در رقابت های جام جهانی 2019 از ساعت 9:30 به میزبانی ژاپن، مقابل ایتالیا به میدان رفت که این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 و با امتیازهای 25 - 27، 27 - 29، 30 - 28، 25 - 17، 15 - 13 به سود ایتالیا پایان پیدا کرد.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، امیر غفور، علی شفیعی، علی اصغر مجرد و محمودرضا موذن استفاده کرد.

ست نخست؛ 27 بر 25 به سود ایران

ایتالیایی ها بازی را خیلی خوب شروع کردند و در امتیاز 8 بر 4 به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند، اما در ادامه با سرویس های خوب سعید معروف بازی در امتیاز 8 به تساوی رسید. سرویس خوب علی شفیعی و دفاع خوب بازیکنان ایران نتیجه بازی را 12 بر 10 به سود ایران کرد تا بلنجینی، سرمربی ایتالیا تقاضای وقت استراحت کند. در امتیاز 16 بر 15 به سود ایتالیا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. این ست در نهایت با نتیجه 27 بر 25 به سود ایران پایان پیدا کرد.

ست دوم؛ 29 بر 27 به سود ایران

ایران ست دوم را با سرویس های میلاد عبادی پور خوب شروع کرد و توانست از حریف پیش بیفتد. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران، هر دو تیم به وقت استراحت فنی اول رفتند. امتیاز 16 بر 15 به سود ایران موجب شد تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. ایتالیایی ها در امتیاز 19 بر 18 از ایران پیش افتادند تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کند. در امتیاز 22 بر 19 به سود ایتالیا یک بار دیگر کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد تا شاید شاگردانش به بازی برگردند. در ادامه کریمی و مجرد و اسفندیار در ترکیب قرار گرفتند و نتیجه بازی 25 بر 24 به سود ایران شد. این بازی در نهایت با نتیجه 29 بر 27 به نفع ایران پایان پیدا کرد.

ست سوم؛ 30 بر 28 به سود ایتالیا

بازی در ست سوم بسیار نزدیک شروع شد. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. عملکرد خوب شاگردان کولاکوویچ و روحیه بالای آنها موجب شد تا نتیجه بازی 10 بر 6 به سود ایران گردد تا بلنجینی درخواست وقت استراحت فنی کند. ایتالیایی ها در این مسابقه بازیکنانی همچون زایتسف، خوانتورنا، جیانلی و ... را در اختیار نداشتند. امتیاز 16 بر 11 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 19بر 17 به سود ایران کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کرد. بازی در امتیاز 23 به تساوی کشیده شد. این ست در نهایت با نتیجه 30 بر 28 به سود ایتالیا تمام شد.

ست چهارم؛ 25 بر 17 به سود ایتالیا

ایتالیایی ها که از پیروزی در ست سخت سوم روحهی گرفته بودند، ست چهارم را خوب شروع کردند. در امتیاز 8 بر 6 به سود ایتالیا تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. شاگردان بلنجینی که دوست نداشتند بازنده این میدان باشند به روند رو به رشد خود ادامه دادند تا اینکه نتیجه بازی 12 بر 8 به سود ایتالیا شد و کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. امتیاز 16 بر 10 به سود ایتالیا تیم ها را به وقت استراحت فنی دوم فرستاد. ترکیب ایران در اواسط این ست جوان شد؛ کریمی، یلی و اسفندیار وارد زمین شدند. در امتیاز 22 بر 16 به سود ایتالیا بود که امیرحسین اسفندیار دچار مصدومیت شده و زمین را ترک کرد. این ست با نتیجه 25 بر 17 به سود ایتالیا پایان پیدا کرد.

ست پنجم؛ 15 بر 13 به سود ایتالیا

ست حساس پنجم در شرایطی شروع شد که ایتالیایی ها انگار تازه بازی را شروع نموده بودند. اشتباهات در تیم ایتالیا موجب شد تا در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران هر دو تیم جای خود را در زمین مسابقه تغییر دهند. امتیاز سرویس بازیکن ایتالیا نتیجه را 11 بر 10 به سود آنها کرد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت فنی کند. این ست با نتیجه 15 بر 13به سود ایتالیا پایان پیدا کرد. به این ترتیب پنجمین پیروزی ایتالیا و پنجمین شکست ایران در این دوره از مسابقات رقم خورد.

تیم ملی ایتالیا در این مسابقات مقابل تیم های آرژانتین، تونس، مصر و استرالیا به پیروزی دست یافته و برابر تیم های ژاپن، آمریکا، لهستان، روسیه و کانادا مغلوب شده است.

تیم ملی ایران هم پیش از این پیروز به کسب 4 پیروزی مقابل کانادا، استرالیا، تونس و آرژانتین شده و نتیجه را به تیم های روسیه، مصر، برزیل، آمریکا و ژاپن واگذار نموده بود.

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از 9 تا 23 مهر با حضور 12 تیم که به صورت دوره ای با هم رقابت خواهند کرد در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیمای ژاپن برگزار می گردد. تیم ملی والیبال ایران فردا در آخرین مسابقه خود در این دوره از مسابقات از ساعت 7 صبح به مصاف لهستان خواهد رفت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 28 شهریور 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 543

به "جام جهانی والیبال، شکست ناباورانه برابر ایتالیای دوم، حریف بچه های لاجوردی هم نشدیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی والیبال، شکست ناباورانه برابر ایتالیای دوم، حریف بچه های لاجوردی هم نشدیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید