تا اطلاع ثانوی به یزد نروید

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر با بیان این که جاری شدن سیل در استان های شمالی، مسافران را به سمت استان های مرکزی و جنوبی روانه نموده و این موج جمعیت، اسکان در بعضی استان ها را با محدودیت و مشکلاتی روبرو نموده است، از مردم درخواست کرد: تا اطلاع ثانوی از سفر به استان یزد، خودداری نمایند.

تا اطلاع ثانوی به یزد نروید

فریدون محمدی با اشاره به گزارش های دریافت شده از اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ناظران این ستاد در چند روز گذشته، به خبرنگاران گفت: استان یزد در شب سوم فروردین بیان کرد، ظرفیت اقامتی در این استان صد درصد تکمیل شده و درهای حسینه ها، سالن های ورزشی و نمایشگاه ها برای اسکان مسافران باز شد. اگرچه اکنون مشکل اسکان مسافران نورزی در این استان حل شده اما ترافیک مسافر همچنان به سمت یزد زیاد است که با توجه به محدودیت ظرفیت اسکان، از مسؤولان اصفهان درخواست شد مسافرانی که به سمت یزد روانه شده اند را در شهرستان های اردستان و نائین حفظ نمایند و اسکان دهند.

او افزود: مشکل اقامت مسافرانی که هم اکنون در یزد حضور دارند، حل شده و تا این لحظه گزارش منفی از کمبود ظرفیت اقامتی و اسکان مسافران، به ستاد هماهنگی خدمات سفر نرسیده است. اما توصیه می گردد تا کم شدن بار ترافیکی، به منظور خدمات رسانی بهتر و کیفی به مسافران، فعلا استان های دیگری به عنوان مقصد سفر نوروزی در نظر گرفته گردد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر در ادامه به مشکل اسکان مسافران نوروزی در استان سمنان، اشاره نمود و افزود: در چند روز اخیر گزارش های زیادی از صف های طولانی و یا تجمع مسافران در گیت های اسکان این استان دریافت کردیم که پس از تذکر و پیگیری ستاد، این وضعیت در سمنان سامان دهی و کانترهای جوابگو در ارتباط با اسکان افزایش داده شده است.

محمدی با اشاره به مسائلی که برای مسافران در هرمزگان پس از تشدید بارش ها پیش آمد نیز گفت: گزارش ناظران ستاد از استان هرمزگان مبین تجمع مسافران در بنادر و در شرایط بد جوی بوده؛ معطلی که سبب آزار آنها نیز شد. پس از پیگیری و تذکر ستاد مرکزی، گروه های سیار از سوی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان، برای ارائه خدمات ویژه به مسافران در محل مستقر شدند که گزارش بعدی ناظران از حل مشکل مسافران معطل در بنادر استان هرمزگان حکایت دارد.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: با توجه به شرایط بد جوی در حوزه شمال و شمال شرق کشور، پیش بینی می گردد مسافران راستا خود را از مناطق شمالی به سمت استان های مرکزی و جنوبی تغییر دهند، بر همین اساس از سوم فرودین شاهد افزایش حضور مسافران در استان های سمنان، مرکزی، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری و حتی خراسان ها بوده ایم. بخش زیادی از این گردشگران و مسافران که از قبل این راستاها و استان ها را انتخاب ننموده بودند و یا حتی در میانه راه، تغییر جهت داده اند، اکنون با مشکل اسکان در بعضی استان ها روبرو شده اند، بنابراین از ستادهای استانی درخواست نموده ایم آمادگی خود را برای ورود این موج جدید آماده نمایند.

محمدی از ابلاغ بخشنامه رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به ستادهای استان ها پس از آخرین هشدار سازمان هواشناسی و ورود جبهه جدید بارشی به کشور و احتمال وقوع سیل در بعضی مناطق، اطلاع داد و اظهار کرد: از اداره های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تمام استان ها و ستادهای هماهنگی خدمات سفر آنها درخواست شده به وسیله صدا و سیما و همه رسانه ها به مردم و مسافران نوروزی اطلاع رسانی گردد تا از سفر به نقاطی که احتمال وقوع سیل یا آب گرفتگی وجود دارد، خودداری نمایند. تابلوهای اطلاع رسانی مرتبط با خطرات احتمالی در راستا مسافران، به صورت فوری نصب گردد. با ادارات کل و نهادهای متولی استان برای تأمین محل اسکان اضطراری در صورت احتیاج هماهنگی گردد. با اورژانس و ادارات امداد و نجات برای آمادگی هرگونه خدمات امدادی و درمانی و همچنین با ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و نیز استانداران برای آنالیز وضعیت ارزاق عمومی مورداحتیاج مسافران نوروزی هماهنگی گردد. همچنین توصیه هایی برای هماهنگی در تأمین سوخت و فرآورده های نفتی مورداحتیاج خودروی مسافران در زمان اضطرار و افزایش جمعیت مسافران، اعزام گروه های نظارتی به تمام نقاط استان و آنالیز وضعیت خدمات رسانی به مسافران نوروزی و پیش بینی ظرفیت خدماتی در صورت روبرو شدن با شرایط ویژه، شده تا مسائل سفرهای نوروزی به حداقل برسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 9 تیر 1398 شناسه مطلب: 303

به "تا اطلاع ثانوی به یزد نروید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا اطلاع ثانوی به یزد نروید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید