تور ارزان چین: برترین راه حل های خانگی برای برطرف چین و چروک پیشانی

به گزارش کشتی کروز، برترین ها: خطوط اخم روی پیشانی دیگر فقط مربوط به سن و سال نیستند. استرس های روزمره و خستگی ها نیز می توانند باعث شوند خطوط ناخواسته ای حتی در سنین جوانی روی پیشانی بیفتد و این خارج از کنترل شماست. مشاهده اولین خط روی پیشانی بدون تردید تجربه خوشایندی نیست، مخصوصا اگر برایش آماده نباشید. پس به احتمال زیاد در پی راه حل هایی هستید تا این خطوط را از بین ببرید. حتما راضی خواهید شد اگر بدانید می توانید در خانه نیز به راحتی این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید تا برترین توصیه ها و راه حل ها را در این مورد به شما ارائه بدهیم.

تور ارزان چین: برترین راه حل های خانگی برای برطرف چین و چروک پیشانی

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

ترمیم خطوط اخم بدون احتیاج به مراجعه به متخصص پوست و زیبایی یا جراح پلاستیک نیز ممکن است. خطوط روی پیشانی ممکن است در ابتدا غیرقابل تغییر به نظر برسند، اما شما می توانید با صبر و حوصله و صرف وقت آن ها را ناپدید کنید.

روغن نارگیل برای رفع چروک پیشانی

با چند قطره روغن نارگیل ارگانیک، پیشانی و صورت خود را به مدت چند دقیقه ماساژ دهید تا روغن به خوبی به وسیله پوست جذب گردد. این کار را هر شب پیش از خواب انجام دهید.

روغن نارگیل، پوست را مرطوب نموده و آن را سالم و شاداب نگه می دارد. روغن نارگیل حاوی آنتی اکسیدان هایی است که می توانند رادیکال های آزاد را از بین ببرند. رادیکال های آزاد در پوست تجمع می نمایند و طراوت آن را می گیرند و منجر به تشکیل چین و چروک می شوند. روغن نارگیل، این رادیکال های آزاد را به طور موثر حذف نموده و بعد از مدتی استفاده مداوم، خطوط را رفع می نماید.

روغن کرچک برای رفع چروک پیشانی

یک یا دو قطره روغن کرچک روی پیشانی تان بریزید و به آرامی با حرکات دورانی پیشانی خود را ماساژ بدهید و اجازه دهید شب روی پوست تان بماند. برترین حالت این است که شب قبل از خواب از روغن کرچک بهره ببرید، اما اگر مایل باشید می توانید طی روز نیز آن را به پیشانی تان بزنید، زیرا روغن کرچک هیچ رنگی ندارد و دیده نمی گردد.

ریسینولئیک اسید که در روغن کرچک موجود است برای لایه برداری و نرم و لطیف کردن پوست عالی است. روغن کرچک حاوی آنتی اکسیدان هایی نیز می باشد که پوست را سالم و به دور از چین و چروک نگه می دارند.

مرکبات برای رفع چروک پیشانی

شما به آبلیموی تازه و یک تکه پنبه احتیاج دارید. پنبه را در آبلیمو فرو ببرید و آن را به پیشانی تان بزنید. اگر پوست تان حساس است می توانید آبلیمو را با میزان مساوی آب رقیق کنید. اجازه دهید آبلیمو روی پیشانی تان خشک گردد و سپس با آب بشویید.

بعلاوه شما می توانید پوست مرکباتی مانند لیموترش و پرتقال را پودر نموده، با کمی گلاب ترکیب نموده و آن را به صورت ماسک روی صورت تان بگذارید. در ضمن از مرکبات همواره در رژیم غذایی خود بهره ببرید. روزی یک بار، به پیشانی تان آبلیمو بزنید.

مرکباتی مانند پرتقال و لیمو سرشار از ویتامین C و ویتامین E هستند که برای سلامت پوست ضروری اند. مرکبات می توانند نرمی و لطافت پوست را حفظ نمایند. فلاونید های موجود در مرکبات، مویرگ های پوست را تقویت نموده و کلاژن و الاستین پوست را حفظ می نمایند، در نتیجه ظاهری جوان و شاداب خواهید داشت.

ماساژ برای رفع چروک پیشانی

شما برای ماساژ پیشانی تان به چند قطره روغن زیتون احتیاج دارید. روغن زیتون را کمی گرم کنید و پیشانی و چین و چروک های آن را به آرامی به سمت بالا و پایین به مدت 10 دقیقه ماساژ بدهید. می توانید چند قطره روغن نارگیل به روغن زیتون اضافه کنید. این کار را روزی یک یا دو بار انجام دهید.

روغن زیتون همراه با روغن نارگیل، رطوبت رسانی بسیار عالی است که پوست تان را به صورت موثر آب رسانی می نماید. ماساژ نرم و آرامی که به پیشانی تان می دهید، جریان خون را در بافت های صورت تان تقویت نموده و در ضمن عضلات صورت تان را شل و آرام می نماید که از دلیل های پنهان چین و چروک ها هستند.

روغن بذر کتان برای رفع چروک پیشانی

روزی دو تا چهار بار، یک قاشق غذاخوری روغن بذر کتان بخورید و این کار را تا دو هفته ادامه دهید. کم کم تفاوت را در خطوط پیشانی تان خواهید دید.

روغن بذر کتان سرشار از اسید های چرب امگا 3 و آنتی اکسیدان های فراوان است. وقتی که روغن بذر کتان را می خورید، اسید های چرب آن، پوست تان را نرم و لطیف نموده و لایه بیرونی پوست را آب دار می نماید، بنابراین از خطوط پیشانی تان کاسته خواهد شد.

ژل آلوئه ورا با سفیده تخم مرغ برای رفع چروک پیشانی

شما به دو قاشق غذاخوری ژل تازه آلوئه ورا و یک عدد سفیده تخم مرغ احتیاج دارید. سفیده تخم مرغ و ژل آلوئه ورا را با هم ترکیب نموده و آن را روی پیشانی تان بگذارید. البته می توانید این ترکیب را به صورت ماسک برای تمام صورت تان بهره ببرید. اجازه دهید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

این شیوه را دو تا سه بار در هفته به کار ببرید. هم آلوئه ورا و هم سفیده تخم مرغ غنی از ویتامین E هستند که معروف به ویتامین جوانی است. آلو ئه ورا پوست را تغذیه و آب رسانی می نماید و حاوی مالیک اسید است که گفته می گردد از چین و چروک ها کم می نماید. آلبومین موجود در سفیده تخم مرغ، پوست را سفت و تقویت می نماید.

روغن جوجوبا برای رفع چروک پیشانی

شما به چند قطره روغن جوجوبا احتیاج دارید. روغن جوجوبا را تا یکی دو دقیقه با نوک انگشتان تان روی پیشانی به سمت بالا و پایین ماساژ دهید. اجازه دهید 20 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم بشویید.

روغن جوجوبا را هر روز به پیشانی تان بزنید و ماساژ دهید، البته بهتر است این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید. روغن جوجوبا دارای ویتامین E بسیار زیادی است و این ویژگی می تواند چین و چروک ها را محو کند. روغن جوجوبا علاوه بر ویتامین E دارای اِستر هایی است که فرایند پیری پوست را کُند می نمایند.

وازلین برای رفع چروک پیشانی

پیشانی خود را کمی مرطوب کنید و میزان کمی وازلین به پیشانی تان بمالید و ماساژ دهید تا خوب جذب پوست شده و احساس چسبندگی نکنید.

هر شب قبل از خواب به پیشانی تان وازلین بزنید. در واقع با یاری وازلین می توانید با خطوط پیشانی تان خداحافظی کنید. وازلین در بیشتر خانه ها پیدا می گردد و گرانقیمت نیست. وازلین پوست را هیدارته نگه داشته و جلوی ایجاد خطوط بعدی روی پیشانی تان را می گیرد.

هشدار: اگر پوست تان مستعد جوش و آکنه است از وازلین استفاده نکنید، زیرا می تواند آن ها را تشدید کند.

عسل مانوکا برای رفع چروک پیشانی

شما به یک تا دو قاشق غذاخوری عسل مانوکا، یک لیف و آب گرم احتیاج دارید. لیف را در آب گرم فرو ببرید، بچلانید و آن را روی پیشانی تان قرار دهید و اجازه دهید یکی دو دقیقه بماند تا منافذ پوست تان باز گردد. سپس لیف را بردارید و لایه ای نازک از عسل مانوکا روی پیشانی تان بگذارید. اجازه دهید 20 دقیقه بماند و با آب ولرم آب کشی کنید. سپس با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ پوست تان بسته شوند.

این کار را هر روز انجام دهید. عسل مانوکا دارای آنتی اکسیدان هایی است که معروف ترین آن ها بنزوئیک اسید و متیل گلی اوکسال هستند و خواص درمانی دارند و می توانند خطوط پیشانی را محو نمایند. عسل به حفظ سلامت پوست و بازسازی آن یاری می نماید.

روغن بادام برای رفع چروک پیشانی

شما به روغن بادام شیرین احتیاج دارید. چند قطره روغن بادام را روی پیشانی تان بریزید و یکی دو دقیقه ماساژ دهید. این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید تا در طول شب، روغن بادام روی پوست تان بماند. روغن بادام، پوست را نرم و شاداب می نماید و خاصیت ملین آن، پوست را مرطوب نگه می دارد.

حفظ رطوبت پوست برای پیشگیری از تشکیل چین و چروک ها ضروری است. حالا که می دانید چطور خطوط پیشانی تان را از بین ببرید، منتظر چه هستید؟ پوست سالم و جوان و شاداب با این راه چاره های ساده به راحتی قابل دسترس است.

پاسخ به چند سوال متداول در خصوص چین و چروک های پیشانی

چه چیزی سبب خطوط روی پیشانی می گردد؟

یک عامل یا تعدادی از عوامل می توانند دست به دست هم دهند و چین و چروک های پیشانی را به وجود بیاورند. این عوامل شامل موارد زیر می شوند:

  • افزایش سن سبب تخریب الاستین پوست و کُند شدن فراوری کلاژن آن می گردد
  • قرار گرفتن در معرض پرتو خورشید
  • حرکات مکرر صورت، مثلا زیاد اخم کردن
  • مصرف الکل و سیگار
  • رژیم غذایی ناسالم
  • کمتر آب نوشیدن
  • استرس و افسردگی
  • کمبود خواب
  • ژنتیک

چه عضله ای مسئول خطوط افقی پیشانی است؟

عضله پس سری پیشانی مسئول خطوط افقی روی پیشانی است.

در چه سنی خطوط پیشانی ظاهر می شوند؟

سن به خصوصی برای ظهور چروک های پیشانی وجود ندارد و این خطوط می توانند حتی در بیست سالگی نیز ظاهر شوند یا اینکه تا 50 سالگی هم بروز ننمایند. ظاهر شدن چروک ها و خطوط روی صورت و پیشانی بستگی به نحوه مراقبت شما از پوست تان دارد، هم از نظر بیرونی و هم از نظر درونی.

برای خطوط عمیق پیشانی چه می توان کرد؟

راه چاره هایی که در بالا گفته شد، هم برای خطوط ریز و سطحی و هم برای خطوط عمیق پیشانی کاربرد دارند. هر چند شاید مدت ها طول بکشد تا خطوط عمیق تر کم پیدا شوند، اما توصیه می گردد این راه چاره ها را به صورت مداوم به کار ببرید تا برترین نتیجه را بگیرید.

آیا مرطوب نماینده یاریی به محو کردن خطوط پیشانی می نماید؟

ضروری است برای مراقبت از پوست تان از مرطوب نماینده بهره ببرید تا به خوبی آب رسانی شده و از پیری زودهنگام پوست تان پیشگیری نمایید. استفاده از مرطوب نماینده شاید در رفع چروک پیشانی چندان موثر نباشد. اما می توانید از مرطوب نماینده های ضد چروک بهره ببرید که حاوی عناصری برای رفع خطوط صورت هستند.

زیاد آب بنوشید تا پوست تان شاداب و شفاف باشد. در ضمن خوب و کافی بخوابید و از استرس تا جایی که ممکن است دور بمانید. اگر تا به حال این راه چاره ها را به کار نمی بردید، وقت آن است که به طور جدی و مصمم، تغییرات لازم را وارد زندگی روزمره خود کنید و سبک زندگی تان را اصلاح نمایید. راه چاره های گفته شده را حداقل یک ماه بدون وقفه اجرا کنید و مطمئن باشید تفاوت را خواهید دید

منبع: زندگی روز
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2110

به "تور ارزان چین: برترین راه حل های خانگی برای برطرف چین و چروک پیشانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: برترین راه حل های خانگی برای برطرف چین و چروک پیشانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید