برگزاری 2000 کرسی آزاداندیشی در رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی

به گزارش کشتی کروز، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برگزاری کرسی های آزاداندیشی، مطالبه رهبر انقلاب بود که مدت ها بر زمین گذاشته شده بود.

برگزاری 2000 کرسی آزاداندیشی در رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، فرزاد دنیابین در مراسم افتتاحیه بخش نهایی مرحله کشوری رویداد ملی رقابت تیم های دانشجویی کرسی های آزاداندیشی که صبح امروز در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی، رئیس دانشگاه و قرارداد دنیا بین، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار گردید،گفت: کار های اولیه برگزاری رقابت تیم ها در کرسی های آزاداندیشی براساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب و توجه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از همان مردادماه در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه رقم خورد و مقدمات و آیین نامه های آن تهیه و موانع آن رفع شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه نمود: این مهم جز با حمایت و راهنمایی ریاست دانشگاه ممکن نبود، موضوع کرسی های آزاداندیشی که خود رهبر فرمودند صدبار گفتم، اما نگرفت، مدت ها بر روی زمین گذاشته شده بود. آماری که در سال 1397 از وزارت علوم و مجموعه های وابسته به دست ما رسید، بیانگر این بود که روی هم رفته 500 کرسی برگزار گردیده بود، در حالیکه از اسفندماه تا الان نزدیک به 2000 کرسی برگزار گردیده است که جز با حمایت و راهنمایی ریاست دانشگاه و انگیزه و احساس تکلیف دینی که در مجموعه برگزار نماینده شدنی نبود.

وی ادامه داد: در طول این مدت آیین نامه ها تغییراتی پیدا کرد چون ایده کار خام بود و در طول اجرا و زمان پخته شد. ابتدا به دنبال برگزاری کرسی های آزاد اندیشی بودیم و در ادامه به سمت تخصصی شدن آن ها رفتیم و تغییرات پی در پی ادامه داشت . در ابتدا حدود 1500 تیم 6000 نفره در کرسی ها ثبت نام کردند و در استان ها رقابت کردند تا به حدود 300 تیم در مرحله کشوری رسیدند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه نمود: بنا داشتیم مرحله کشوری را حضوری برگزار کنیم، اما به علت اوج گیری کرونا به صورت مجازی و حضوری برگزار می شوند. به این نحو که رقابت ها تا 16 تیم انجام گردد و بعد به صورت حضوری برگزار می گردد، اما به علت پیک چهارم کرونا رقابت ها تا 4 ادامه یافت و رقابت نهایی تیم های اجتماعی، مالی، سیاسی فرهنگی به شکل حضوری و معماری و هنر به سالاری برگزار می گردد.

وی گفت: هدف اصلا باد و باخت نبوده و نیست منتهی برای اینکه کرسی ها جذاب باشد شکل رقابت را انتخاب کردیم، در تمام مراحل به داوران تاکید کردیم فاقد از محتوا، به استناد و قوت در برمیگردم اعتنا کنید؛ لذا می بینیم که تیم های موافق و منتقد درباره موضوعات مهم کشور بالا آمدند و لازمه آن مصاحبهی باهم است و هر چه مصاحبه بیشتر گردد، فاصله ها کمتر و توان ها هم افزار می گردد و هم اکنون نیز تیم های زبده به مرحله نهایی رسیده اند.

دنیا بین در خاتمه اضافه نمود: جالب اینکه بعضی دانشجویان کارشناسی در طول رقابت ها از دانشجویان دکتری امتیاز بالاتری کسب کردند و قدرت استدلال و استناد قوی تری داشتند. رقابت ها تا فردا ادامه خواهد داشت و در هر گروه از سه تیم تقدیر خواهد شد. از همه واحد ها و استان های درگیر به خصوص استان تهران که دبیرخانه مرکزی کرسی ها را مدیریت می نمایند تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1857

به "برگزاری 2000 کرسی آزاداندیشی در رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 2000 کرسی آزاداندیشی در رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید