انگلیس درصدد ترغیب آمریکا و اروپا برای تقابل بیشتر با روسیه

به گزارش کشتی کروز، وزیر خارجه جدید انگلیس امروز (سه شنبه) از ایالات متحده و کشورهای اروپایی می خواهد تا تدابیر بیشتری را برای مقابله با رفتار مغرضانه روسیه و نگه داشتن ولادیمیر پوتین زیر ذره بین کنترل خصوصا از طریق تحریم های دشوار تر به کار ببندند.

انگلیس درصدد ترغیب آمریکا و اروپا برای تقابل بیشتر با روسیه

با تور انگلیس ما همراه شوید.

به گزارش کشتی کروز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس قرار است در واشنگتن اولین سخنرانی سیاسی مهمش از زمان روی کار آمدن به جای بوریس جانسون در ماه ژوئیه را داشته باشد. او می گوید: قوانین مقرر در رفتار بین المللی بارها و بارها توسط کشورهای مهمی مانند روسیه مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

بر اساس گزیده ای که وزارت خارجه انگلیس از سخنان هانت منتشر کرد، وزیر امور خارجه انگلیس در موسسه صلح آمریکا می گوید: چنین رفتار تخاصم جویانه و بدخواهانه ای نظم بین المللی را که ما را در امنیت نگه می دارد، تضعیف می نماید. البته ما باید با مسکو مشارکت داشته باشیم اما همچنین باید صراحت داشته باشیم؛ سیاست خارجی ولادیمیر پوتین جهان را جای خطرناک تری نموده است.

از نظر لندن، مسموم شدن سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روسیه و دخترش یولیا در ماه مارس با استفاده از عامل اعصاب ساخت شوروی، کار مسکو بوده است و همین امر به تیرگی بیشتر روابط آنها و وقوع بحران دیپلماتیک منجر شد. شماری از کشورهای غربی با اخراج دیپلمات های روس به این موضوع واکنش نشان دادند و برخی نیز پا را فراتر گذاشته و تدابیر تنبیهی دیگری در نظر گرفتند.

جرمی هانت که چهارشنبه با مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا دیدار خواهد نمود، از متحدان لندن می خواهد تا اقدامات بیشتری صورت دهند. براساس این گزیده، هانت می گوید: امروز، انگلیس از متحدانش می خواهد تا تدابیر بیشتری در نظر بگیرند و از اتحادیه اروپا بخواهند تا اطمینان حاصل کند تحریم هایش علیه روسیه جامع است. ما صادقانه شانه به شانه آمریکا ایستاده ایم. این به معنای اعتراض و پاسخ به عصیان ها در هر زمان و مکانی با صدایی واحد است؛ از خیابان های سالزبری (محل مسمومیت اسکریپال) گرفته تا سرنوشت شبه جزیره کریمه.

از سوی دیگر وزیر خارجه انگلیس معتقد است که اعتبار ناتو لطمه دیده است. او در موسسه صلح آمریکا خواهد گفت: آن کسانی که به ارزش های مشترک ما احترام نمی گذارند، باید بدانند که اگر از خطوط قرمز عبور نمایند، باید بهای بسیار سنگینی پرداخت نمایند؛ چه تهاجم های ارضی باشد، چه استفاده از تسلیحات ممنوعه یا حملات سایبری.

جرمی هانت همچنین حامل پیام مهمی به اروپا درباره موضوع بریگزیت خواهد بود. او هشدار خواهد داد که عدم حصول توافق خروج می تواند اتحاد این قاره را تهدید کند. او می گوید: یکی از بزرگ ترین تهدیدها برای اتحاد اروپایی، احتمالا یک بریگزیت بدون توافق است. انگلیس می تواند این موضوع را مدیریت کند. ما با چالش های بسیاری بزرگ تری در تاریخ خودمان روبرو بودیم اما اتحادیه اروپا ضربه سنگینی را متحمل می گردد. خطر یک جدایی آشفته به منزله شکافی در روابط میان متحدان اروپایی خواهد بود که ترمیم آن یک نسل زمان می برد؛ یک خطای جغرافیایی برای اروپا در یک زمان بسیار آسیب پذیر در تاریخ ما.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 77

به "انگلیس درصدد ترغیب آمریکا و اروپا برای تقابل بیشتر با روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس درصدد ترغیب آمریکا و اروپا برای تقابل بیشتر با روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید