انتخاب صحیح لباس برای شما که جوش می زنید

به گزارش کشتی کروز، نمناک/آکنه فقط مربوط به صورت نیست، بلکه یک التهاب پوستی است که می تواند در هر نقطه ای از بدن از جمله شانه ها، پشت، گردن و قفسه سینه ظاهر گردد. عوامل بی شماری وجود دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث آکنه می شوند که لباس نامناسب یکی از آن هاست. لباس نامناسب باعث ایجاد و تشدید شرایط آکنه می گردد به همین منظور این بخش از بهداشت و سلامت را بخوانید تا چگونگی این امر را بدانید.

انتخاب صحیح لباس برای شما که جوش می زنید

ارتباط لباس با جوش زدن بدن

اعتقاد بر این است که آکنه به دلیل اختلالات هورمونی یا سموم محیطی ایجاد می گردد. در این شرایط، غدد چربی زیرپوستی به مقدار زیادی چربی فراوری می نمایند و با سلول های مرده پوست مخلوط و سبوم ایجاد می نمایند. این امر زمینه جوانه زنی باکتری های فراوری نماینده آکنه را فراهم می نماید.

پوشیدن لباس های تنگ وغیر قابل تنفس، چربی و پوست مرده را با یکدیگر ترکیب می نماید . سبوم را به عمق منافذ برده و پوست را از مبارزه طبیعی با باکتری های ایجاد نماینده آکنه بازمی دارد. این انسداد منافذ ، شرایط ایده آلی برای رشد باکتری است. بنابراین باید مراقب لباسی که می پوشید، باشید.

چندین نکته که می توانید با لباس مناسب از ایجاد آکنه پیشگیری کنید

تعریق میتواند به طور غیر مستقیم باعث ایجاد و تشدید آکنه گردد. بنابراین توصیه می گردد که همواره لباس های نرم و گشادی بپوشید. لباس های نخی گزینه هایی ایده آل هستند زیرا جریان هوا را تسهیل می نمایند و درعین حال عرق اضافی را جذب می نمایند. اکسیژن برای سلامتی ضروری و در پاکسازی منافذ پوستی آکنه موجود یاری می نماید.بنابراین پوشیدن لباس نخی برای کسانی که مشکل آکنه دارند ایده آل است.

اگر پوستی مستعد آکنه دارید، باید از پوشیدن پارچه های مصنوعی مانند پلی استر خودداری کنید. این پارچه اجازه تهویه هوا را نمی دهد و می تواند باعث تعریق بیش از حد گردد بنابراین فراوری چربی از غدد را افزایش می دهد.

اگر اهل ورزش هستید و پوستی مستعد آکنه دارید ، لباس ورزشی را انتخاب کنید که مناسب باشد و عرق را از پوست شما دور و به سرعت تبخیر کند .

لباس های پشمی نیز برای پوست خشن هستند و ممکن است باعث خارش شوند. این اتفاق می تواند باعث بدتر شدن آکنه های موجود ، گسترش باکتری های ایجاد نماینده آکنه گردد و حتی ممکن است جای زخم جوش را نیز بر جای بگذارند.

اگر روزانه ورزش می کنید یا فعالیت های سنگینی دارید ، پس از اتمام کارهای خود بلافاصله دوش بگیرید . نشستن با همان لباس پس از اتمام فعالیت های بدنی شدید ، می تواند باعث شیوع آکنه گردد.

عرق، حامل باکتری هایی است که می تواند منافذ پوستی را مسدود نموده و باعث التهابات آکنه گردد و بنابراین باید هنگام ورزش لباس راحتی بپوشید. پوشیدن لباس های خیلی تنگ می تواند منجر به ایجاد جوش در بدن گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1862

به "انتخاب صحیح لباس برای شما که جوش می زنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب صحیح لباس برای شما که جوش می زنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید