اقتصاد کشور نیازمند تحول، اخذ تصمیمات مهم در برنامه هفتم توسعه خبرنگاران

به گزارش کشتی کروز، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور نیازمند تحول است گفت: برنامه هفتم توسعه مبدا تصمیمات مهم در حوزه اقتصاد خواهد بود.

اقتصاد کشور نیازمند تحول، اخذ تصمیمات مهم در برنامه هفتم توسعه خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، محسن رضایی امروز یکشنبه در نشست هم اندیشی کارآفرینان و فعالان مالی استان در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان گفت: اکنون با حادثه تلخی روبرو هستیم و علت آن این است که ملت خیز بلندی برداشته، اما به سنگری به نام اقتصاد که می رسد متوقف می گردد و از بیرون و داخل بمباران صورت می گیرد.

وی اضافه نمود: گام اول را در بُعد نهاد های سیاسی و دفاعی و امنیتی قوی برداشتیم، اما در گام دوم که تحول در حوزه مالی و فرهنگی باید صورت گیرد شاهد هستیم که مردم در حال اذیت شدن هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کارآفرینان در خط مقدم جنگ مالی کشور قرار دارند، اما نه تنها حمایت نمی شوند بلکه مورد شماتت قرار می گیرند، همه کاری صورت می گیرد و دست و پای آن ها بسته می گردد، یا شب می خوابند و صبح بیدار می شوند بخشنامه ای از بانک مرکزی صادر می گردد و تمام اوضاع صادرات بر هم زده می گردد.

رضایی ادامه داد: دیپلماسی مالی کشور جز ضعیف ترین دیپلماسی کشور های دنیا است.

وی اظهار کرد: یا دستی در کار است که با دشمنان که محاصره مالی نموده اند همکاری می نمایند یا فهم کافی وجود ندارد و جهل عمیقی حاکم است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: نفوذی که در اقتصاد و بورس وجود دارد نمی گذارد رونق مالی شکل بگیرد، مصمم هستیم و از این پس اجازه نخواهیم داد فرایند تخریبی و فروپاشی کشور ادامه پیدا کند، در این راستا تصمیمات مهمی در برنامه هفتم خواهیم گرفت و باید تحولات در اقتصاد کشور صورت گیرد.

رضایی اضافه نمود: سیاست های کلی برنامه هفتم، مبدا و تصمیمات مهمی در اقتصاد کشور می گردد، شجاعانه پیش خواهیم رفت و کارآفرینان باید در این راستا به ما یاری نمایند.

وی گفت: صادرات در سال 98، 41 میلیارد دلار و واردات 43 میلیارد دلار ارزش گذاری شد، اما در همان سال واردات ما 25 درصد وزنی صادرات بود که تعیین است صنعت در حوزه های مختلف حمایت نمی گردد و وجود ندارد، صنعت باید با زندگی مردم منطقه هدفمند گردد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: زنجیره ارزشی کسب و کار بسیار مهم است که باید در صنعت به آن توجه گردد، اگر بخواهیم زنجیره کالایی ایجاد کنیم باید ایالت های مالی ایجاد گردد باید رقابت مالی، هویتی و استانی بین استان های کشور شکل بگیرد.

رضایی ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه، ایالت های مالی ایجاد می گردد و نیروی ماهر هر استان که در حال مهاجرت هستند حمایت خواهند شد تا شرایط لازم برای فعالیت آن ها در استان ها به وجود آید، محرومیت را از چهره لرستان خارج خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1715

به "اقتصاد کشور نیازمند تحول، اخذ تصمیمات مهم در برنامه هفتم توسعه خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد کشور نیازمند تحول، اخذ تصمیمات مهم در برنامه هفتم توسعه خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید