ارتباط آلزایمر و مصرف رنگ های خوراکی

به گزارش کشتی کروز، نتایج یک پژوهش نشان می دهد بروز بیماری آلزایمر احتمالا می تواند با مصرف بیش از حد رنگ های خوراکی مرتبط باشد.

ارتباط آلزایمر و مصرف رنگ های خوراکی

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، رنگ های خوراکی مصنوعی مثل سانست یلو و آلورا رد رنگ هایی هستند که به مقدار فراوان در اسنک ها مثل پفک، پاستیل ها و خیلی از تنقلات رنگی (که برای بچه ها جذاب هستند) یافت می شوند.

حدود 90 درصد رنگ های خوراکی پس از ورود به دستگاه گوارش تجزیه می شود. برخی اثرات مضر این رنگ ها نظیر سمیت برای ژن ها، احتمال بروز سرطان، اختلالات رفتاری، آلرژی (حساسیت) بیشتر شناخته، گزارش و اطلاع رسانی شده اند. با عنایت به ساختار این رنگ ها، احتمال دارد رفتار عوامل ایجاد کننده بیماری آلزایمر را تحت تاثیر خود قرار دهند.

محققان در مطالعه ای سعی کرده اند تا در لوله آزمایش عامل اصلی پیشرفت بیماری (پروتئین تاو) را تحت تاثیر رنگ پرمصرف سانست یلو بررسی کنند. اصلی ترین علت پیشرفت بیماری آلزایمر، رسوب این پروتئین است.

بر اساس اعلام پایگاه نتایج پژوهش های سلامت کشور، نویسندگان این مقاله می گویند: در این تحقیق مشاهده شد که مواد حاصل از تجزیه این رنگ تشکیل رسوب توسط این پروتئین را سرعت می بخشند. با توجه به مصرف بالای رنگ های خوراکی در طول عمر یک انسان، پیشنهاد می شود مصرف خوراکی های حاوی آنها صفر و یا در حداقل ممکن باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1485

به "ارتباط آلزایمر و مصرف رنگ های خوراکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط آلزایمر و مصرف رنگ های خوراکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید