تور فرانسه ارزان: اذعان بایدن به اشتباه در برخورد با فرانسه

به گزارش کشتی کروز، رئیس جمهور آمریکا به برخورد اشتباه واشنگتن با پاریس درباره قرارداد فروش زیردریایی هسته ای اذعان کرد.

تور فرانسه ارزان: اذعان بایدن به اشتباه در برخورد با فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش به نقل از سی ان ان، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اقدامی نادر به اشتباه آمریکا در نوع برخوردش با فرانسه اذعان کرد.

بر این اساس، تنش های دیپلماتیک جدی بین آمریکا و فرانسه اتفاق افتاده است. فرانسه در اعتراض به توافق سه جانبه آمریکا، انگلیس و استرالیا برای ساخت زیردریایی هسته ای سفیر خود را از آمریکا و استرالیا فراخواند، اما این کار را درباره انگلیس انجام نداد.

جو بایدن در گفتگوی تلفنی 30 دقیقه ای با امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه به طور غیرمستقیم اذعان کرد اقدام آمریکا درباره فرانسه کاری اشتباه بود. این اتفاق بسیار نادر بود، اما رئیس جمهور آمریکا اعتراف کرد قبل از توافق سه جانبه مذکور، امکان رایزنی بیشتر (با فرانسه) می توانست وجود داشته باشد.

زبان بیانیه های منتشر شده انگلیس و فرانسه هم درباره رایزنی های اخیر درخصوص موضوع فوق جالب توجه است. انگلیس در بیانیه خود گفته است اگر رایزنی انجام می شد، این کار به نفع فرایند مذکور تمام می شد، اما در بیانیه دولت فرانسه اعلام شده است که مشورت می توانست مانع از آن شود که این شرایط بروز کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم در نشست خبری روز گذشته سخنانی بیان نمود که در تکمیل بیانیه مذکور واشنگتن بود. تعیین نیست آیا فرانسه می تواند از دل این فرآیند برای خودش امتیازی بگیرد یا خیر. رایزنی های عمیقی میان طرفین در جریان است.

هفته آینده سفیر فرانسه به واشنگتن باز می شود. پاریس به وضوح موضع خود را بیان نموده و گفته است می خواهد همچنان در حوزه اقیانوس ارام-اقیانوس هند نقش مهمی ایفا نماید. فرانسه خودش را شریکی مهم در این حوزه می بیند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1993

به "تور فرانسه ارزان: اذعان بایدن به اشتباه در برخورد با فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: اذعان بایدن به اشتباه در برخورد با فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید