تور ارزان برزیل: کشف جعبه های اسرارآمیز در سواحل برزیل

به گزارش کشتی کروز، شهروندان عادی ساکن سواحل شمال شرقی برزیل دست کم دو سال در باره جعبه های اسرارآمیز رنگ ورو باخته قهوه ای برآورد می کردند که آب با خود به ساحل آورده بود. یکی آن ها را حاوی گنج دریایی می دانست و دیگری معتقد بود که محتوای آن ها اسناد مهمی هستند که زمانی برای انتقال از کشوری به کشوری دیگر در راه بوده اند، اما به مقصد نرسیده اند.

تور ارزان برزیل: کشف جعبه های اسرارآمیز در سواحل برزیل

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، سازمان دولتی حفاظت از محیط زیست برزیل برای این منظور خط تلفنی راه انداخته و در چند هفته اخیر کشف 350 جعبه اسرارآمیز در سواحل شمال شرقی کشور را ثبت نموده است.

نخستین جعبه را زیست شناس دریایی لوئیز بزرا در تابستان 2019 به طور تصادفی و هنگام پیادروی در ساحل پیدا کرد. او با چند تن از همکاران خود به تحقیق در باره این بسته پرداخت و در تابستان سال جاری اعلام شد که بسته مرموز از کابل های کائوچوک تشکیل شده است.

پژوهشگران بر اساس آزمایش های متعدد روی دیگر بسته های کشف شده احتمال دادند که این بسته ها محموله های کشتی رزمی آلمانی ریوگرانده در دوران نازی ها بوده اند.

بسته هایی که با امواج در ماه های اخیر به سواحل برزیل رسیده اند در یک کشتی رزمی آلمانی دیگر به نام وزرلند حمل می شده اند. هر دو کشتی در سال 1944 به وسیله ناو های آمریکایی غرق شدند.

به گفته کارشناسان، دلیل این که چرا اکنون پس از حدود 80 سال محتوای کشتی ها رها شده و به ساحل می رسد، می تواند فرسودگی بیش از پیش پس مانده های کشتی ها باشد.

بعضی هم معتقدند که دلیل آن می تواند کوشش جستجوکنندگان گنج در دریا برای راه یابی به درون کشتی ها و ربودن دیگر موادی باشد که آن موقع در کشتی ها حمل می شده است.

لاشه وزرلند در فاصله 1000 کیلومتری ساحل برزیل و در عمق شش هزار متری اقیانوس اطلس آرمیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مهر 1400 بروزرسانی: 28 مهر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2017

به "تور ارزان برزیل: کشف جعبه های اسرارآمیز در سواحل برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان برزیل: کشف جعبه های اسرارآمیز در سواحل برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید