شرایط قابل قبول هوای مرکز

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته و هم اکنون (8 آبان ماه) در محدوده قابل قبول قرار داشته است اما با افزایش ترافیک صبحگاهی و کاهش تندی باد، برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی منطقه ها دور از انتظار نیست.

شرایط قابل قبول هوای مرکز

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که صبح امروز (8 آبان ماه) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار گرفته که ناشی از شرایط ناپایدار جوی و پراکندگی آلاینده ها است، اگرچه با افزایش ترافیک صبحگاهی و کاهش تندی باد در بعضی منطقه ها پرتردد احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طول روز تجمع آلاینده ها را در پی خواهد داشت بعلاوه عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه (8 آبان ماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد خواهد شد.

این شرایط جوی تا صبح روز یکشنبه (9 آبان ماه) ادامه دارد. رشد ناپایداری جوی در طول روز و افزایش تندی باد پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود.

با تداوم این شرایط جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (9 آبان ماه)، برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر منطقه ها مرکز پیش بینی می گردد، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد وجود خواهد داشت.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 85 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 76 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2057

به "شرایط قابل قبول هوای مرکز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط قابل قبول هوای مرکز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید