وسایل افسانه ای سفر ، از قالیچه پرنده تا سفر به آینده

به گزارش کشتی کروز، سفرهای افسانه ای، در دنیای افسانه از چه وسایلی برای جا به جایی استفاده می شود؟

وسایل افسانه ای سفر ، از قالیچه پرنده تا سفر به آینده

ما در جهان امروز از وسایلی برای سفر استفاده می کنیم که در همین 200 سال پیش جز وسایل رویایی و افسانه ای به حساب می آمدند.

اما در همین زمانه وسایلی وجود دارند که هنوز برای ما رویایی و به دور از دسترس است، وسایلی که شاید در آینده واقعیتی قابل لمس باشند.

بیایید کمی در جهانی داستان و افسانه سفر کنیم و چندین وسیله سفر را در داستان ها بررسی کنیم.

  1. غول چراغ جادو

بله غول چراغ جادو در افسانه علاالدین تنها آرزوها را برآورده نمی کند، علاالدین بر بالای دوش این غول به سرزمین های مختلف نیز سفر می کند.

  1. اسب بالدار

اسب اولین وسیله نقلیه ای بود که انسان از آن برای جابه جایی استفاده می کرد، اما اسب، آرزوی دیرینه انسان یعنی پرواز را برآورده نمی ساخت. قوه تخیل انسان به کمک وی آمد.

پگاسوس که در فارسی میانه پگاز نیز نامیده می شود، اسبی بالدار که در افسانه های یونانی پدرش پوسایدون خدای دریاها و مادرش مدوسا است. پگاسوس ساکن المپ بارگاه خدایان یونانی است و در بسکمک از قصه ها به کمک افراد مختلف برای سفرهایشان آمده است.

  1. قالیچه پرنده

یکی از وسایل پرواز در جهانی افسانه قالیچه پرنده است، قالیچه ای زربافت که از آن برای سفر بر فراز اقیانوس ها استفاده می شد.

  1. جارو پرنده

جارو پرنده مرکب مورد استفاده جادوگران است و در داستان ها جادوگران زیادی از آن استفاده نموده اند، هری پاتر شخصیت محبوب قصه های جی.کی رولینگ یکی از بهترین جاروهای پرنده را استفاده می کند.

  1. ققنوس

ققنوس پرنده ای زاده خاکستر خویش است، از این پرنده در چندین قصه جهت پرواز استفاده شده است، که در فیلم ماجراهای اسپایدرویک می توان به موردی از آن اشاره نمود.

  1. کشتی پرنده

کشتی پرنده در بسکمک قصه ها حضور پررنگی دارد و شاید یکی از معروف ترین آن ها کشتی کاپیتان هوک در داستان پیترپن باشد.

در سریال انیمیشنی یوگی و دوستان نیز کشتی پرنده وسیله مورد استفاده شخصیت های اصلی قصه است.

  1. ماشین زمان

سفر در زمان نیز همچون پرواز یکی از آرزوهای بزرگ انسان در طول تاریخ بوده است. داستان های زیادی در مورد سفر با ماشین زمان تا به امروز به رشته تحریر درآمده اند. پیروز ترین آن ها در این اواخر سریال تاریکی یا DARK است.

کسی چه می داند شاید در آینده ای نزدیک انسان توانایی شکست زمان، قدرتمندترین جنگجوی جهان را داشته باشد و افراد سفر در تاریخ را نه در کتاب ها بلکه با رفتن به قلب آن تجربه نمایند. تصور کنید به هنگام تاجگذاری شاهان در اروپا و یا در زمان برگزاری جشن ها و کارناوال ها شما نیز در آنجا حضور داشته باشید.

  1. فضاپیمای مریخ نورد یا کهکشان نورد

تا این لحظه که این مقاله به رشته تحریر در می آید، انسان تنها توانایی سفر به ماه را داشته است. ناگفته نماند که این سفرها نیز از طریق انسان هایی با شرایط و تخصص خاص مقدور می باشد.

داستان ها و قصه های فراوانی در مورد سفر به جهان های دیگر تا به حال نقل شده است، داستان هایی از ملاقات و یا حتی جنگ با موجودات فضایی، و یا حتی داستان هایی در مورد کشف جهان هایی با شرایط جوی زمین.

سری داستان های جنگ ستارگان ساخته جورج لوکاس یکی از مشهورترین این داستان هاست، که تا به امروز قسمت های مختلفی از آن ساخته و به نمایش درآمده است.

سفر به فضا هر روز به رویایی دست یافتنی تر تبدیل می شود، با ورود افرادی همچون ایلان ماسک و شرکت تسلا به این صنعت قطعا روزی فرا خواهد رسید که شرکت و آژانس های گردشگری در حال فروش بلیط به مسافران برای سفر به جهانهای ناشناخته باشند.

سفر تجربه ای بسیار غنی است که با هیچ روش دیگری نمی توان آن را جایگزین کرد، شما نیز اگر آرزوی کسب تجربه های خاص و ناب را دارید با ما در خبرنگاران تماس بگیرید.

آژانس گردشگری خبرنگاران مفتخر است سفری رویایی را در واقعیت برایتان به ارمغان آورد.

سپاس که همراه ما در این مقاله بودید، ما را از نظراتتان بی بهره نگذارید.

آداب سفر با هواپیما

کسب درآمد در سفر

انواع سفر کدامند؟

مزاحمان پرواز وارد می شوند!

منبع: ژیوار
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2200

به "وسایل افسانه ای سفر ، از قالیچه پرنده تا سفر به آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسایل افسانه ای سفر ، از قالیچه پرنده تا سفر به آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید