نایب قهرمان شطرنج جوانان دنیا: هدفم کسب مقام استاد بزرگی بانوان است

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران :مبینا علی نسب که به تازگی نایب قهرمان جوانان دنیا شده است، می گوید که در حال حاضر تنها هدفش کسب مقام استاد بزرگی بانوان و افزایش ریتینگ است.

نایب قهرمان شطرنج جوانان دنیا: هدفم کسب مقام استاد بزرگی بانوان است

مبینا علی نسب در گفت وگو با ایسنا، درباره کیفیت این رقابت ها گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و در رنک اولیه نفر 25 بودم اما در سرانجام توانستم با 9 امتیاز از 11 امتیاز نایب قهرمان مسابقات شوم. همچنین با نفر اول این رقابت ها فقط نیم امتیاز اختلاف داشتم و در صندلی دوم ایستادم.

دختر شطرنج باز ایرانی اضافه کرد: وضعیت من در مسابقه با نفر اول این رقابت ها یعنی خانم پولینا بسیار بهتر بود و حتی در آن مسابقه یک پیاده جلو بودم ولی ترجیح دادم بازی را مساوی کنم. این مساوی من به این دلیل بود که در آن روز 2 بازی داشتم و می خواستم با این حرکت انرژی خود را برای دور بعد نگه دارم. البته در بازی های دیگر هم وضعیت بسیار برنده را به خاطر تنگی زمان از دست دادم و شاید اگر این امتیاز ها را دریافت نموده بودم می توانستم به راحتی قهرمان شوم.

علی نسب در پاسخ به اینکه فدراسیون ایران چه جایزه ای را برای شما در نظر گرفته است؟ پاسخ داد: به تازگی وارد ایران شده ام و هنوز فدراسیون هیچ صحبتی با من انجام نداده است، البته با هزینه فدراسیون به این مسابقات اعزام شده بودم.

وی در باره مسابقات آینده خود گفت: مسابقات بعدی آذر ماه برگزار می گردد که باید برای رقابت با حریفانم به کشور اسپانیا سفر کنم.

این دختر شطرنج باز با بیان اینکه هدف اصلی اش کسب عنوان استاد بزرگی بانوان است، گفت: هدفم افزایش ریتینگ بین المللی خود و کسب عنوان استادبزرگی بانوان است. کسب استاد بزرگی در بانوان بسیار سخت تر از کسب این عنوان در آقایان است و کوشش خود را برای رسیدن به اهدافم انجام خواهم داد.

وی اضافه کرد: از خانواده ام که مرا را حمایت کرد بسیار تشکر و قدر دانی می کنم. از مربی حال حاضرم و همچنین خانم شادی پریدر تشکر می کنم که من را در این رقابت و مسابقات

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 27 آذر 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 701

به "نایب قهرمان شطرنج جوانان دنیا: هدفم کسب مقام استاد بزرگی بانوان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نایب قهرمان شطرنج جوانان دنیا: هدفم کسب مقام استاد بزرگی بانوان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید