منچسترسیتی 1 ، چلسی 0؛ گام بزرگ سیتیزن ها به سمت قهرمانی

به گزارش کشتی کروز، خبرگزاری خبرنگاران- منچسترسیتی توانست در دیداری حساس چلسی را شکست دهد تا گام بزرگی به سمت قهرمانی بردارد.

منچسترسیتی 1 ، چلسی 0؛ گام بزرگ سیتیزن ها به سمت قهرمانی

به گزارش خبرنگاران، از هفته بیست و دوم مسابقات لیگ برتر انگلیس، منچسترسیتی در ملاقاتی حساس مقابل چلسی صف آرایی کرد و توانست آبی های لندنی را با یک گل شکست دهد. با این برد تیم گواردیولا در صدر جدول دست نیافتنی تر از قبل و چلسی نیز به نوعی از کورس قهرمانی خارج شد.

توضیح گل:

منچسترسیتی1-0 چلسی؛ کوین دی بروین(70): هافبک بلژیکی توانست با عبور از انگولو کانته ضربه ای کات دار از بیرون محوطه جریمه به سمت دروازه چلسی شلیک کند و شیرجه بلند کپا نیز برای دفع این توپ کافی نبود تا شوت دی بروین در گوشه دروازه آبی پوشان لندنی جای بگیرد.

منچسترسیتی صدرنشین امروز در حساس ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلیس میزبان تیم رده دومی چلسی بود که در سرانجام این ملاقات با نتیجه 1-0 به سود تیم میزبان سرانجام یافت. در دقیقه 4 اشتباه عجیب کپا آریسابلاگا می توانست برای چلسی دردسرساز گردد اما دفع توپ بد این دروازه بان به مدافع آبی ها برخورد کرد و به کرنر رفت.

در دقیقه 10 چلسی می توانست روی یک ضد حمله به گل اول دست پیدا کند اما پاس بد روملو لوکاکو در لحظه آخر باعث شد این فرصت خوب از دست برود. در دقیقه 39 باز هم این منچسترسیتی بود که می توانست گل رجحان را به ثمر برساند اما جک گریلیش در مصافی تک به تک یک موقعیت فوق العاده را از دست داد.

در در آغاز نیمه دوم چلسی می توانست طی دو مرحله دروازه منچستر سیتی را باز کند. ابتدا ضربه روملو لوکاکو در مصافی تک به تک به وسیله ادرسون مهار شد و توپ ریباند نیز با ضربه بی دقت حکیم زیاش به بیرون رفت. در دقیقه 63 منچسترسیتی به یک ضربه ایستگاهی دست یافت. کوین دی بروین پشت توپ ایستاد اما ضربه زیبای این ستاره بلژیکی با واکنش فوق العاده کپا به کرنر فرستاده شد.

در دقیقه 68 این بار رحیم استرلینگ بود که می توانست دروازه چلسی را باز کند اما ضربه این بازیکن با فاصله ای بسیار کم از کنار دروازه حریف به بیرون رفت. در دقیقه 70 بالاخره قفل دروازه چلسی شکسته شد و منچسترسیتی توانست گل رجحان را به ثمر برساند. حرکت انفرادی و فوق العاده کوین دی بروین با ضربه دقیق این بازیکن همراه شد و توپ به گوشه دروازه چلسی رفت تا نتیجه 1-0 گردد.

در دقیقه 84 منچسترسیتی می توانست گل دوم خود را هم به وسیله فیل فودن به ثمر برساند تا به نوعی خیال آنها از پیروزی راحت گردد اما ضربه ستاره انگلیسی با اختلاف نسبتاً کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی چلسی نتوانست کار خاصی انجام دهد و نهایتاً این ملاقات حساس با همان یک گل به سود شاگردان پپ گواردیولا سرانجام یافت تا آنها یک گام دیگر خود را به قهرمانی زود هنگام لیگ برتر نزدیک تر نمایند.

نیمه اول حساس ترین بازی هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلیس با رجحان محسوس منچسترسیتی پیگیری شد و این تیم موقعیت هایی هم روی دروازه چلسی ایجاد کرد که مهمترین آنها به وسیله جک گریلیش ایجاد شد اما ضربه این بازیکن با واکنش عالی کپا آریسابالاگا همراه بود. اگرچه در نیمه دوم چلسی آغاز بهتری داشت و می توانست به وسیله روملو لوکاکو به گل دست پیدا کند اما در ادامه باز هم این منچسترسیتی بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و چند موقعیت روی دروازه چلسی ایجاد کرد.

در دقیقه 70 بالاخره حملات تیم پپ گواردیولا نتیجه داد و منچسترسیتی توانست گل اول را وارد دروازه چلسی کند. پاس ژائو کانسلو به کوین دی بروین رسید و این بازیکن بعد از یک حرکت فردی فوق العاده و با ضربه ای دقیق و مهار نشدنی دروازه چلسی و کپا آریسابالاگا را باز کرد تا سیتیزن ها از حریف خود پیش بیفتد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 بهمن 1400 بروزرسانی: 29 بهمن 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2152

به "منچسترسیتی 1 ، چلسی 0؛ گام بزرگ سیتیزن ها به سمت قهرمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منچسترسیتی 1 ، چلسی 0؛ گام بزرگ سیتیزن ها به سمت قهرمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید