دیالوگ: سرهنگ اسلید (آل پاچینو) در بوی خوش زن

به گزارش کشتی کروز، [آقای ترسک، مدیر کالج، در جلسه انضباطی چارلی را تهدید به اخراج می نماید و او را دروغگو می خواند]

دیالوگ: سرهنگ اسلید (آل پاچینو) در بوی خوش زن

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

سرهنگ اسلید (آل پاچینو): ولی خبرچین نیست!

آقای ترسک: ببخشید؟!

سرهنگ: نه، نمی بخشم!

آقای ترسک: آقای اسلید…

سرهنگ: اینا یه مشت مزخرفاته!

آقای ترسک: مراقب حرف زدنتون باشید آقای اسلید! شما در کالج بِرد هستید، نه سربازخانه! آقای سیمز، فرصت آخر رو بهتون می دم…

سرهنگ: آقای سیمز قبول نمی کنه! اون نیازی به القاب شما نداره: ارزشش را دارید که مرد کالج بِرد خطاب شوید! این دیگه چه جور کوفتیه؟! این چه جور شعاریه؟ پسران! دوستانتان را لو دهید تا در امان باشید! خب، اگه این کارو نکنید بالای صلیب می سوزونیمتون! خب، آقایان! وقتی اوضاع بی ریخته، بعضیا فرار می کنن، بعضیام وای می ایستن، این چارلیه، که جلوی آتش وایستاده، اونم جورجه، که تو جیب بابا جونش قایم شده! شما چه کار می کنید؟ به جورج پاداش می دید و می خواید چارلی رو نابود کنید!

آقای ترسک: تموم شد آقای اسلید؟

سرهنگ: نه، تازه گرم شدم! نمی دونم تا حالا کیا این جا اومدن، ویلیام هاوارد، ویلیام جنینگز، ویلیام تل، اصلاً هر کی! ارزش های اونا مُرده، تموم شده، البته اگه ارزشی داشتن، به هر حال، تموم شده! شما دارید یه کشتی پر از موش می سازید، یه کشتی، پر از خبرچین که بفرستید دریا، و اگه فکر کردید می تونید این ماهی ها رو آدم کنید، بهتره دوباره روش فکر کنید! چون فکر می کنم دارید این ارزشهایی که توی این کالج ادعاشو می کنید، می کُشید! جای تأسفه! این چه مسخره بازی ایه که امروز راه انداختین؟ تنها کسی که اینجا ارزش داره، کنارم نشسته [به چارلی اشاره می نماید] و امروز اومدم که بهتون بگم این پسر چه روح بزرگی داره! فروشی نیست! می دونید چرا؟ چون یکی اینجاست که نمی خوام اسمشو ببرم [اشاره اش به ترسک است] و می خواست بخردش، ولی چارلی خودشو نفروخت!

آقای ترسک: شما دیوانه اید آقا!

سرهنگ [فریاد می زند]: بهت نشون می دم دیوانه کیه! [بلند می گردد] تو کلاً نمی دونی دیوانگی چیه آقای ترسک! نشونت می دادم، ولی دیگه خیلی پیر شدم! خیلی خسته ام و خیلی کور، ولی اگه اون مردی بودم که 5 سال قبل بودم، این جا رو به آتش می کشیدم [عصایش را محکم روی میز می کوبد] دیوانه؟ فکر کردی با کی داری حرف می زنی؟! من هم توی این جهان بودم، یه زمانی من هم می دیدم، و دیدم، پسرایی مثل اینا، جوونتر از اینا، که دستشون جدا شده بود، پاشون قطع شده بود و تو… داری روح این پسر رو نابود می کنی! و چرا؟ چون یه مرد بِرد نیست! [با نیشخند] مرد بِرد!!! اگه به این پسر آسیبی برسه، شما ولگرد بِرد هم نیستین، همه تون! و هری، جیمی و ترنت، هر جا نشستین، گور باباتونم نموده! [بچه ها می خندند]

آقای ترسک: لطفاً بنشینید آقای اسلید!

سرهنگ: حرفام هنوز تموم نشده! وقتی داشتم می اومدم اون حرفا رو شنیدم: مهد تمدن! وقتی پایه بیافته، گهواره هم سقوط می کنه و الان، اینجا، سقوط نموده! سقوط نموده! سازندگان مردان، خالقان رهبران! مراقب باشید چه جور رهبرایی این جا فراوری می کنید! من نمی دونم سکوت امروز چارلی درست بود یا نه، من که قاضی نیستم! ولی می تونم بهتون بگم که اون کسی رو نمی فروشه تا باهاش آینده شو بخره! دوستان من به این می گن ثبات! بهش می گن شجاعت! و این چیزیه که رهبران باید باهاش ساخته بشن! من هم در زندگی م سر دو راهی بودم. همواره می دونستم راستا درست کدومه، بدون استثناء می دونستم، ولی انتخابشون نمی کردم. می دونید چرا؟ چون خیلی سخت بود! ولی چارلی هم به دو راهی رسیده، اون هم یه راه رو انتخاب نموده، راه درست رو هم انتخاب نموده، راهی که بر اساس اصولیه که یه شخصیت رو می سازن. بذارید به راهش ادامه بده! اعضای انجمن! آینده این پسر در دستان شماست! آینده ارزشمندیه! باور کنید! نابودش نکنید، ازش حفاظت کنید! در آغوش بگیریدش. یه روز می یاد که بهش افتخار می کنید، بهتون قول می دم!

[سرهنگ می نشیند، چارلی با تحسین نگاهش می نماید. دانش آموزان، همگی، برای سرهنگ کف می زنند.]منبع: یک پزشک
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 541

به "دیالوگ: سرهنگ اسلید (آل پاچینو) در بوی خوش زن" امتیاز دهید

2 کاربر به "دیالوگ: سرهنگ اسلید (آل پاچینو) در بوی خوش زن" امتیاز داده اند | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیالوگ: سرهنگ اسلید (آل پاچینو) در بوی خوش زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید