خرید و فروش سهام عدالت کلاهبرداری است، تشریح مفهوم آزادسازی

به گزارش کشتی کروز، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی قیمت روز تابلوی شرکت های بورسی که مشمول طرح سهام عدالت هستند را بیش از 460 هزار میلیارد تومان بیان کرد و اضافه نمود: افرادی که 12 سال پیش سهام عدالت یک میلیون تومانی به آن ها داده شده، اکنون سهام آن ها بیش از 16 برابر شده است.

خرید و فروش سهام عدالت کلاهبرداری است، تشریح مفهوم آزادسازی

به گزارش گروه اقتصادی کشتی کروز، حسین فهیمی با اشاره به ابلاغیه تاریخی رهبر معظم انقلاب مبنی بر آزادسازی سهام عدالت گفت: براساس این ابلاغیه مقرر شد تا در ماه های آینده سهام عدالت افرادی که می خواهند سهامشان به صورت مستقیم معامله گردد یا به وسیله صندوق های سرمایه گذاری مدیریت گردد آزادسازی صورت گیرد.

وی ادامه داد: مفهوم آزادسازی این است که سهام عدالت افرادی که جزو مشمولین این سهام محسوب می شوند باید در سامانه های بازار سرمایه کشور ثبت شوند و دارایی ها به نام آن ها اختصاص داده گردد تا بتوانند تمام حقوق خود را از محل دارایی دریافت و به خرید و فروش با کسب سود بپردازند.

فهیمی اعلام نمود: با توجه به نقش و صندلی شرکت سپرده گذاری اوراق بهادار، ستاد آزادسازی سهام عدالت مسئولیت پاسخ گویی آزادسازی سهام عدالت را به این شرکت محول نموده است.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: همکاری ما با سازمان خصوصی سازی شروع و از مدت ها قبل تمامی زیرساخت، سامانه ها و امکانات این شرکت تجهیز شده تا بتوانیم مراحل این اقدام را به خوبی به سرانجام برسانیم.

وی اعلام نمود: ثبت و نگهداری از دارایی 50 میلیون مشمول سهام عدالت همانند همه فعالان بورسی است که ممکن است صد ها میلیون تومان دارایی در بورس داشته باشند، ما به همان اندازه باید به مشمولان سهام عدالت خدمات ارائه خواهیم داد و همچنین باید از کد بورسی آن ها به گونه ای نگهداری کنیم که مورد سواستفاده قرار نگیرد.

فهیمی گفت: شرکت سپرده گذاری زیرساخت های لازم برای معاملات سهام عدالت در بورس را تقویت نموده و مشمولین این سهام نباید هیچگونه نگرانی در زمینه معاملات سهام عدالت را داشته باشند به همین دلیل بهتر است تا از هرگونه شتاب زدگی در اقدامات مربوط به این سهام خودداری نمایند.

وی به فرصت یک ماهه ای که به مشمولان سهام عدالت برای معین نحوه مدیریت آن ها داده شده است اشاره نمود و گفت: اکنون در این مرحله مشمولین سهام عدالت فقط باید به سایت سازمان خصوص سازی مراجعه و نحوه مدیریت خود را تعیین نمایند، اما برای مرحله بعد اقدامات بیشتری را در دستور کار داریم که آن ها را اجرایی خواهیم کرد.

فهیمی با بیان اینکه تصمیم افراد برای نحوه مدیریت سهام عدالت شخصی است و براساس دانش و توانایی افراد متفاوت خواهد بود، گفت: افرادی که به دنبال انتخاب روش مدیریت مستقیم هستند باید از دانش و زمان کافی برای تعقیب تابلو ها و معاملات بورسی و تحلیل صوت اقتصادی شرکت ها برخوردار باشند، همچنین باید در این زمینه تصمیم بگیرند که قیمت سهام متناسب با میزان سودآوری شرکت است یا خیر؟

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: افرادی که از این توانایی برخوردارند بهتر است از روش مستقیم مدیریت انتخاب می نمایند، اما بعضی دیگر که از این دانش محروم هستند باید از روش مدیریت غیرمستقیم استفاده نمایند و سودی را در زمان معین شده دریافت نمایند.

وی گفت: درخواست ما از مشمولان سهام عدالت این است که از هرگونه مراجعه به مراکز و ارگان های مختلف برای طرح سوال و پاسخ خودداری نمایند و اطلاعات لازم را تنها به وسیله مرجع انتخاب شده یعنی شرکت سپرده گذاری پیگیری نمایند.

خرید و فروش سهام عدالت کلاهبرداری است

فهیمی با بیان اینکه خبر هایی رسیده مبنی بر خرید و فروش سهام عدالت که این موضوع کلاهبرداری است و مشکلاتی را قطعا ایجاد خواهد نمود، با تصمیم دولت و رهبر معظم انقلاب درخصوص آزادسازی سهام عدالت اتفاق اقتصادی بزرگی در حال رخ دادن است و مردم باید خود از دارایی ها محافظت نمایند و فقط منتظر اطلاعیه های ارائه شده از سوی شرکت سپرده گذاری باشند.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی به ارزش سهام عدالت اشاره نمود و گفت: ارزش این سهام در زمان واگذاری بین مستقیم و غیرمستقیم یکسان است، اما ارزش آن بعد از انتخاب روش مدیریت تغییر می نماید.

وی قیمت روز تابلوی شرکت های بورسی که مشمول طرح سهام عدالت است را بیش از 460 هزار میلیارد تومان اظهار داشت و اضافه کرد: بر این اساس افرادی که 12 سال پیش یک میلیون تومان سهام به آن ها داده شده است سهام آن ها اکنون بیش از 16 برابر شده است.

فهمیمی به شرکت های غیربورسی اشاره نمود و گفت: یک سری از شرکت ها که غیربورسی هستند و به شرکت سرمایه گذاری استانی تخصیص داده نشده است بعد از پذیرش در بورس و معین قیمت تابلو ارزش آن ها تعیین خواهد شد.

مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی به زمان پذیرش این شرکت ها در بورس اشاره نمود و اضافه کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی به طور حتم یا وارد بورس می شوند یا به وسیله بازار پایه فرابورس معامله خواهند شد، اما شرکت های سرمایه پذیر که مشمول واگذاری هستند و تا به امروز بورسی نشده اند تکلیفی برای آن ها وجود دارد که باید به طور حتم بورسی شوند.

فهیمی اعلام نمود: اگر به هر دلیلی این شرکت ها موقعیت لازم برای ورود به بورس را پیدا نکردند جزو دارایی شرکت سرمایه گذاری استانی قرار می گیرند تا سهام آن شرکت و سرمایه گذاری استانی آزادسازی و دارای قیمت بورسی و فرابورسی گردد.

وی درباره زمان بندی خرید و فروش سهام عدالت در بورس تاکید نمود و اضافه کرد: زمان بندی دقیقی را نمی توان اراده کرد، در این زمینه شورای عالی بورس تصمیم گیری خواهد نمود که امکان خرید و فروش سهام عدالت مشمولین مستقیم به چه صورتی خواهد بود.

فهیمی اعلام نمود: سهام عدالت در روش غیرمستقیم قابل فروش است و با توجه به اینکه در صندوق های سرمایه گذاری استانی سازماندهی خواهند شد قابلیت فروش بیشتری نسبت به مستقیم پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1177

به "خرید و فروش سهام عدالت کلاهبرداری است، تشریح مفهوم آزادسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش سهام عدالت کلاهبرداری است، تشریح مفهوم آزادسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید