تورم کانادا 2 درصد باقی ماند

به گزارش کشتی کروز، نرخ تورم کانادا بدون تغییر نسبت به ماه قبل و در سطح 2 درصد باقی ماند.

تورم کانادا 2 درصد باقی ماند

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

نرخ تورم کانادا در سرانجام دوازده ماه منتهی به ژوئیه معادل دو درصد بوده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه منتهی به ژوئن تغییری ننموده است. هر چند که این نرخ بالاتر از نرخ 1.7 درصدی پیش بینی شده توسط کارشناسان است اما دست بانک مرکزی کانادا را برای کاهش نرخ بهره در صورت لزوم باز می گذارد.

بر مبنای ماهانه نرخ تورم در ماه ژوئیه 0.5 درصد بوده است که 0.2 درصد نسبت به تورم ماه ژوئن کاهش پیدا نموده است. در بین بخش های مختلف، نرخ تورم در بخش حمل و نقل 1.5 درصد، لوزام منزل 0.3 درصد، لباس و کفش 1.1 درصد و بهداشت و درمان 1.5 درصد بوده است. بالاترین تورم های ثبت شده طی این مدت مربوط به آژانس های مسافرتی با 7.5 درصد و غذا با 3.8 درصد بوده است.

متوسط نرخ تورم کانادا دربازه زمانی 1915 تا 2019 معادل 3.13 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به ژوئن 1920 با 21.6 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به ژوئن 1921 با منفی 17.8 درصد بوده است.

به گفته مرکز آمار کانادا، بالاترین نرخ تورم در بین 10 قلمرو ایالتی این کشور مربوط به ایالت پرنس ادوارد با تورم 3.4 درصدی و کمترین تورم مربوط به کبک با 2.4 درصد بوده است. در ایالت اونتاریو که پایتخت کانادا در آن واقع شده است نرخ تورم 3.1 درصد بوده است.

شاخص های مالی کانادا در سه ماهه دوم سال بهبود قابل توجهی را نسبت به شرایط سه ماهه سرانجامی سال گذشته داشته اند تا جایی که صندوق بین المللی پول در گزارش خود از کانادا پیش بینی نموده است که رشد مالی این کشور در امسال معادل 1.5 درصد و در سال آینده 1.9 درصد باشد.

منبع: خبر فوری
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1063

به "تورم کانادا 2 درصد باقی ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم کانادا 2 درصد باقی ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید