تست شخصیت شناسی با تصویرسازی

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران : شخصیت خود را با این تست جالب روانشناسی بسنجید.

تست شخصیت شناسی با تصویرسازی

شما می توانید با انواع تست های شخصیت شناسی به رمز و راز وجود خود پی ببرید.

به گزارش خبرنگاران، یکی از روش های سرگرم کننده در رابطه با شناخت خود، تست های تصویری و روانشناسی است. در این مطلب یکی از این تست ها را برایتان آورده ایم.

ابتدا مطمئن شوید به میزان کافی وقت دارید و می توانید فکرتان را متمرکز نمائید. برای انجام این آزمون باید تصویر موقعیت های گفته شده را به فکر بیاورید و خود را در آن موقعیت قرار دهید. ابتدا با جنگل شروع می کنیم.

جنگل

خود را دریک جنگل مجسّم کنید و به سوالات زیر پاسخ دهید:

آیا جنگلی که در آن هستید تاریک است یا روشن؟

الف) من خود را در جنگلی در روشنایی روز می بینم.

ب) من خود را در جنگلی در شب می بینم.

پ) من خود را در جنگلی در هنگام غروب، یا طلوع خورشید می بینم. نه کاملاً تاریک و نه کاملاً روشن.

آیا راهی در میان جنگل وجود دارد؟

الف) بله

ب) نه

حال از شما می خواهیم که به میان جنگل بروید.

فنجان

فنجانی را می بینید. چه شکلی است؟

الف) فنجان به نظر من با ارزش می آید.

ب) فنجان به نظر من ارزش چندانی ندارد.

با آن چه کار می کنید؟

الف) رهایش می کنم و از کنارش می گذرم.

ب) ار زمین برمی دارمش و سپس دوباره به زمین می اندازمش.

پ) از آن استفاده می کنم و سپس آن را همانجا رها می کنم.

ت) بر می دارمش و با خودم می برم.

خرس

به راهتان در جنگل ادامه می دهید که ناگهان با خرسی روبرو می شوید.

چه نوع خرسی است؟

الف) یک خرس کوچولوی خوشگل

پ) یک خرس بزرگ و واقعی

آن خرس چه کار می کند؟ (نزدیکترین گزینه را انتخاب کنید.)

الف) خرس متوجه من نشده است.

ب) خرس متوجه من شده و دارد با خودش بازی های قشنگی می کند.

پ) خرس متوجه من شده، ولی با من کاری ندارد و سرگرم کار خودش است.

ت) خرس متوجه من شده و به نحو تهدیدآمیز و ترسناکی به من نگاه می کند.

ث) هیچ کدام؛ صاف دارد به طرف من می آید.

شما باید به راه تان ادامه دهید. با آن خرس چه کار می کنید؟

الف) کار خاصی نمی کنم. خیلی کوچولو وخوشگل است و به فکر این هستم که آن را بغل کنم و همراه خود ببرم.

ب) به آن توجهی نمی کنم و راهم را ادامه می دهم.

پ) قبل از آن که مرا ببیند از آنجا دور می شوم.

ت) بالای درخت می روم یا پنهان می شوم.

ث) می ایستم و با آن مقابله می کنم. من پیروز خواهم شد.

ج) می ایستم و مقابله می کنم. کمی زخمی می شوم.

چ) هیچکدام از این گزینه ها به انتخاب من نزدیک نیست.

ساحل

به راه تان ادامه می دهید تا به ساحلی می رسید.

چند نفر آدم در آنجا می بینید؟

الف) صد ها و شاید هزاران نفر.

ب) 20 تا 100 نفر

پ) یک یا دو نفر

ت) هیچ کس

فاصله شما از آن ها چقدر است؟

الف) آنقدر نزدیکند که می توان با آن ها صحبت کرد.

ب) آنقدر نزدیک نیستند که بتوان با آن ها صحبت کرد.

پ) یا خیلی دورند ویا هیچکس در ساحل نیست.

جنگل: راستا

جنگل نماد زندگی شماست و این که شما چگونه به آن نگاه می کنید. اگر شما گزینه جنگل در روشنایی روز را انتخاب نموده اید، این قویاً نشانگر این است که به طور کلی آدم شادی هستید. هر چه نور بیشتری در جنگل ببینید به معنی این است که زندگی شما از محتوای بیشتری برخوردار است. چنانچه شما گزینه جنگل در شب را انتخاب نموده اید، بدین معنی است که چیز عمده ای در زندگی شما وجود دارد که می خواهید آن را تغییر دهید یا از آن ناراضی هستید. این انتخاب همچنین بیانگر این است که شما به دلایلی تحت فشار استرس قرار دارید. اگر گزینه جنگل نه کاملاً تاریک و نه کاملاً روشن را انتخاب نموده اید، نشانگر چیزی بین دو حالت فوق است. یعنی این که یکی دو چیز در زندگی شما وجود دارد که مایلید آن را تغییر دهید.

اگر راهی در جنگل دیده اید بدین معنی است که هنوز در زندگی خود به طور کامل جا نیافتاده اید. جوانتر ها معمولاً چنین راهی را می بینند. چرا چنین است؟ راه، نماد جایی است که به سوی آن در حرکتید. کسانی که هنوز راه مشخصی را در زندگی خود پیدا ننموده اند به احتمال زیاد راهی را در جنگل می بینند؛ و از طرف دیگر، کسانی که راه زندگی خود را یافته اند (معمولاً افراد مسن تر) احتمال کمتری دارد که راهی در بین جنگل ببینند.

فنجان : ثروت

فنجان نماد ثروت و رهیافت شما به آن است. این سوال به شما این شانس را می دهد که هر نوع فنجانی را ببینید. در واقع، این سوال به شما فرصت می دهد تا به خودتان پاداش بدهید. اگر فنجان باارزشی را دیده اید در این صورت چیزی که برایتان باارزش است را به خودتان پاداش داده اید؛ و اگر فنجانی که دیده اید ارزش چندانی نداشته، یعنی هنگامی که فرصتی پیش آمده به خودتان پاداش نداده اید.

اگر فنجان را رها نموده اید، یعنی به شما شانس داده شده که پاداشی بگیرید، ولی شما آن را پشت سر گذاشته اید. این بدان معنی است که یا ثروت برای شما ارزش محسوب نمی شود و یا اینکه فکر می کنید ثروت، چیزی است که باید برای به دست آوردنش کار و تلاش کنید.

اگر فنجان را از زمین برداشته ودوباره به زمین انداخته اید، بدان معنی است که شانس پاداش گرفتن به شما داده شده است، شما هم به قدر کافی کنجکاو بوده اید که فنجان را از زمین برداشته اید، ولی آن را پشت e سرگذاشته اید. یا ثروت برای شما ارزش e واقعی محسوب نمی شود و یا فکر می کنید ثروت چیزی است که باید برای به e دست آوردنش کار و تلاش کرد.

اگر از فنجان استفاده نموده و سپس آن را همانجا رها نموده اید، بدین معنی است که شانس پاداش گرفتن به شما داده شده و شما یک استفاده فوری برای آن پیدا نموده اید و فوراً آن را به کار بسته اید. بسیاری از مردم یک فنجان چای یا قهوه می بینند و آن را می نوشند. شما هم چنین بوده اید؟ شما شانس پاداش گرفتن را پشت سر گذاشت اید و یک استفاده عملی برای فنجان یافته اید. رهیافت شما به سوی پاداش، اینجا و اکنون بوده است.

اگر فنجان را برداشته و با خود برده اید، احتمالاً فنجانی را دیده اید که به نوعی برایتان باارزش بوده است. یعنی شما شانس پاداش دادن سریع به خودتان را پیدا نموده اید و از آن استفاده نموده اید.

خرس: استرس

خرس، نماد مسائل و چگونگی برخورد شما با آنهاست. اگر خرس کوچولوی خوشگلی را دیده باشید نشانگر این است که زندگی شما خالی از استرس است و شما به راحتی از کنار مسائل می گذرید. همچنین نشانگر این است که شما از زندگی تان لذت می برد.

امّا چنانچه خرس واقعی و بزرگی را دیده باشید، حال امکان روبرو شدن با یک مشکل واقعی برایتان فراهم شده است. کسانی که به طور دائم تحت فشار های استرس قرار دارند، خرس های بزرگتر و خطرناکتری را می بینند.

چه شما خرس را نادیده بگیرید و چه خرس شما را، هر دو نشانگر این است که چگونه به استرس و مسائل هنگامی که برایتان پیش می آید، می نگرید.

اگر خرس شما را ندیده است و یا آن که دیده، ولی سرگرم بازی های قشنگ با خودش است، بدین معنی است که شما مسائل واقعی چندانی در زندگی ندارید. شما تحت استرس و نگرانی های روزمره نیستید. به شما فرصت داده شد تا مسئله ای را ببینید، ولی این فرصت را از دست دادید! اصلاً چیز بدی نیست.

اگر خرس شما را دیده، ولی با شما کاری نداشته و سرگرم کار خودش بوده است، این بدان معنی است که با وجودی که مسائل متداول در زندگی شما وجود دارد، ولی شما از نظر سطح استرس یا نگرانی، در شرایط ناسالمی قرار ندارید؛ و بالاخره اگر خرس متوجه شما شده و به نحو تهدیدآمیز و ترسناکی به شما نگاه می نموده است، یعنی شما نیاز به مرخصی دارید! شما تحت e فشار های شدید استرس و نگرانی هستید و این می تواند شرایط ناسالمی را برای شما e به وجود آورد.

نحوه عبور از خرس و ادامه دادن راه، نشانگر این است که شما با مسائل چگونه برخورد می کنید و چگونه به حل آن ها می پردازید. اگر پاسخ شما این بوده که به فکر بغل کردن خرس و همراه بردن آن بوده اید، در این صورت رویکرد شما با سایر مردم بسیار فرق دارد. اغلب مردم تحت استرس بسیار بیشتری از شما قرار دارند.

ساحل : ارتباط با مردم

ساحل، نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی که پیرامونتان قرار دارند است. تعداد افرادی که در ساحل دیده اید، مستقیماً به تعداد افرادی که مایلند دوروبرتان باشند ارتباط دارد. افراد اجتماعی و معاشرتی در کنار عدّه زیادی از مردم احساس راحتی می کنند. این گونه افراد، ساحل را مملو از جمعیت می بینند. در طرف مقابل، کسانی که هیچکس را در ساحل ندیده اند آن هایی هستند که از تنها بودن با خودشان احساس آرامش و راحتی می کنند. احساس تنهایی برای آن ها مفهومی ندارد و می توانند مدّت زمانی طولانی با خودشان به سر برند.

اگر شما صد ها نفر را در ساحل دیده باشید یعنی از بودن در مکان های شلوغ و پرجمعیت احساس ناراحتی نمی کنید. در حالی که اگر یک یا دو نفر را در ساحل دیده باشید، بدان معنی است که شما فردی هستید که نمی خواهد زمان زیادی را در مکان های شلوغ بگذراند و ترجیح می دهد با یک نفر یا دونفر صحبت کند.

البته این به معنی آن نیست که شما آدمی اجتماعی نیستید. بلکه نشانگر این است که بیشتر تمایل به محیط های آرام و کم جمعیت دارید. اغلب مردم، ساحل را با یک یا دو نفر می بینند.

فاصله مردمی که در ساحل هستند با شما، نماد چگونگی ارتباط شما با افرادی است که پیرامونتان قرار دارند. اگر مردم آنقدر نزدیک بوده اند که امکان صحبت کردن با آن ها فراهم بود، یعنی شما در بیشتر مواقع مایل به ارتباط برقرار کردن با دیگران هستید.

اگر مردم آنقدر دور بوده اند که امکان صحبت با آن ها نبوده، بدان معنی است که شما در بیشتر اوقات نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید، اما دلتان می خواهد کسانی را پیرامون خود داشته باشید؛ و بالاخره اگر مردم خیلی دور بوده اند یعنی شما در بیشتر مواقع نیازی به برقراری ارتباط با دیگران ندارید و از تنها بودن با خودتان راضی هستید.

منبع: رکنا
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2046

به "تست شخصیت شناسی با تصویرسازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست شخصیت شناسی با تصویرسازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید