تراز تجاری کشور به منفی 1.3 میلیارد دلار رسید

به گزارش کشتی کروز، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در مورد تراز تجاری کشور در 8 ماه امسال، گفت: ارزش کل صادرات 27 میلیارد دلار است که 1.3 میلیارد دلار از واردات کمتر است.

تراز تجاری کشور به منفی 1.3 میلیارد دلار رسید

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

مهدی میراشرفی رئیس کل گمرک ایران، در جمع اعضای اتاق تهران با اشاره به شرایط تراز تجاری کشور در 8 ماه امسال، اضافه کرد: به جای آن که تجارت هوشمند باشد، متأسفانه تحریم ها هوشمند شده و تروریسم اقتصادی علیه کشور فعال است، بااین وجود در این مدت 22.1 میلیون تن واردات داشتیم که 14.6 میلیون تنان کالای اساسی و 90 درصد مابقی کالاهای واسطه ای است که برای تولید استفاده می شود یک و نیم درصد افزایش وزنی واردات داریم و ارزش کل واردات 28.3 میلیارد دلار بوده است.

رئیس کل گمرک تأکید کرد: در بحث تعهدات ارزی فکر می کنیم تا خاتمه سال 42 تا 43 میلیارد دلار نیاز به واردات باشد، همچنین در بخش صادرات 88 میلیون تومان صادرات وجود داشته که کالاهایی با ارزش اضافه کرده پایین معدنی و پتروشیمی است، بااین وجود چهار برابر وزنی واردات و صادرات وجود داشت و رشد 16.4 درصد مشاهده می شود.

وی ادامه داد: باوجود مسائل بین دستگاهی باید به بخش خصوصی دست مریزاد گفت: ارزش کل صادرات 27 میلیارد دلار است که 1.3 میلیارد دلار از واردات کمتر است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 797

به "تراز تجاری کشور به منفی 1.3 میلیارد دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراز تجاری کشور به منفی 1.3 میلیارد دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید