بهره برداری از 14 طرح آبخیزداری در چهارمحال وبختیاری

به گزارش کشتی کروز، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری گفت: همزمان با دهه فجر 14 طرح آبخیزداری با اختصاص اعتباری بیش از 37میلیارد و 609 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

بهره برداری از 14 طرح آبخیزداری در چهارمحال وبختیاری

به گزارش کشتی کروز آنلاین به نقل از ایرنا، علی محمدی مقدم، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری اضافه نمود: این طرح ها در حوزه آبخیزداری، جنگل و مرتع، حفاظت امور اراضی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی است که ساخت سازه سنگی ملاتی، سازه گابیون و سازه بندخاکی در سطح استان است.

به گفته وی این طرح ها در 2 هزار و 373 هکتار از اراضی استان اجرا شده و زمینه اشتغال 540 نفر را فراهم نموده است.

محمدی مقدم گفت: اجرای طرح های آبخیزداری در حفظ منابع پایه آب و خاک نقش مهم و تاثیرگذار دارد، گفت: تثبیت زمین لغزش، ذخیره نزولات آسمانی، افزایش پوشش گیاهی، کنترل فرسایش خاک و تغذیه آبخوان از دیگر مزایا و اهداف اجرای طرح آبخیزداری است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری اضافه نمود: در امسال بیش از 400 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری استان اختصاص داده شده که نسبت به پارسال 2 برابر شده است.

وی گفت: در سال جاری اجرای طرح های آبخیزداری برای 45 حوضه آبخیز استان در مساحت 422 هزار و 709 هکتار در دست اجراست که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: تا به امروز 600 هزار هکتار از مساحت عرصه های منابع طبیعی استان مطالعات آبخیزداری اجرا شده است.

هم اکنون 155 سازه مکانیکی با حجم 71 هزار و 759 مترمکعب و تعداد 58 عملیات بیومکانیکی در سطحی معادل یک هزار و 980 هکتار در سطح استان اجرا شده است.

در استان چهارمحال و بختیاری با 1. 6 میلیون هکتار وسعت 45 حوضه آبخیز وجود دارد که اجرای طرح های آبخیزداری مکانیکی و بیولوژیک و بیومکانیک در استان باید به صورت تلفیقی اجرا گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 905

به "بهره برداری از 14 طرح آبخیزداری در چهارمحال وبختیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 14 طرح آبخیزداری در چهارمحال وبختیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید