ایجاد پنج شهرک پرورش میگو در استان هرمزگان

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، علی اشرف منصوری در نشستی که بدین منظور با حضور معاون سازمان شیلات و مسوولان استان هرمزگان برگزار گردید، با بیان این که استان هرمزگان ظرفیت های بالایی جهت توسعه آبزی پروری از جمله پرورش میگو در حاشیه خلیج فارس را دارد اعلام آمادگی کرد که برای سامان دادن به شهرک های پیشنهادی در مناطق حسن لنگی، بندر خمیر، میناب و جاسک، آمادگی کامل داشته و همه ظرفیت های شرکت را بکار خواهد گرفت.

ایجاد پنج شهرک پرورش میگو در استان هرمزگان

وی در ادامه از استاندار هرمزگان و سایر مسئولان جهت تسریع در آماده سازی، انجام مطالعات و یاری به زیرساخت ها، طلب همکاری و ابراز امیدواری کرد: با هم افزایی و مشارکت جدی دستگاه ها بتوانیم در آینده بسیار نزدیک شاهد بهره برداری از این پروژه ها برای توسعه صادرات، ارزآوری و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

در این نشست استاندار هرمزگان، شرکت شهرک های کشاورزی را مدل و الگوی مناسب جهت ایجاد شهرک های کشاورزی به ویژه شیلات و پرورش میگو در استان دانست.

همتی با بیان این که از همه ظرفیت های موجود برای یاری به اجرای شهرک ها و توسعه کشاورزی استان استفاده خواهیم کرد، از همه دستگاه های اجرایی خواست برای تسریع در اجرای فعالیت ها و کاهش هزینه های فراوری، نهایت یاری و مساعدت را داشته باشند.

استاندار هرمزگان توجه به نهاده های فراوری مورد احتیاج شهرک ها، مراقبت های بهداشتی و آموزشی و انجام مطالعات را بسیار ضروری دانست و اضافه کرد: منابع اعتباری استانی برای اجرای برنامه های مذکور اختصاص خواهد یافت.

در این جلسه مقرر شد تفاهم نامه ای مشتمل بر سازوکار اجرای پروژه ها و تعهدات دستگاه های اجرایی اعم از سازمان جهاد کشاورزی، شیلات، شرکت شهرک های کشاورزی و استانداری، ظرف مدت یک هفته تهیه و به امضای استاندار هرمزگان، رؤسای سازمان های جهاد استان و شیلات و شرکت شهرک های کشاورزی برسد.

همچنین شرکت شهرک های کشاورزی با همکاری دستگاه های اجرایی استان عهده دار انجام مطالعات، طراحی پروژه ها، مطالعات زیست محیطی، اخذ مجوز دستگاه های ذیربط، تشکیل هیات امناء از بین متقاضیان سرمایه گذاری و اجرای زیرساخت ها شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 20 اسفند 1397 شناسه مطلب: 205

به "ایجاد پنج شهرک پرورش میگو در استان هرمزگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد پنج شهرک پرورش میگو در استان هرمزگان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید