تور آلمان: اجرای آثار سه آهنگساز ایرانی با آنسامبل آلمانی موزیک فابریک

به گزارش کشتی کروز، تهران(پانا) - آنسامبل موزیک فابریک ، آثاری از سه آهنگساز معاصر ایرانی و یک آهنگساز آلمانی را دی ماه امسال، در شهر کلن آلمان به روی صحنه خواهد برد.

تور آلمان: اجرای آثار سه آهنگساز ایرانی با آنسامبل آلمانی موزیک فابریک

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش روابط عمومی این اجرا، آنسامبل آلمانیِ موزیک فابریک که در حوزه موسیقی کلاسیک معاصر از پیشروترین های حال حاضر اروپا و دنیا به شمار می آید، از اواسط دهه نود سده بیستم تا کنون، با آهنگسازان شهیری چون مارک آندره، انو پوپه، هلموت لاخنمن، ولفگانگ ریم، توشیو اُسُکاوا و کارل هاینز اشتوکهاوزن، همکاری داشته و هر ساله ده ها اثر تازه را به روی صحنه می برد.

این آنسامبل در پروژه تازه خود که دیماه سال جاری برگزار می شود آثاری برای ساز عود و آنسامبل را به سه آهنگساز ایرانی و یک آهنگساز آلمانی سفارش داده است که یاسمین شاه حسینی، عودنواز ایرانی به عنوان سولیست در تمامی قطعات این کنسرت خواهد نواخت. کارن کیهانی، سارا اباذری، ارشیا صمصامی نیا و یوآخیم هاینز، آهنگسازانی هستند که آثارشان در این کنسرت به اجرا در خواهدآمد.

کارن کیهانی آهنگساز درباره اجرا با آنسامبل موزیک فابریک گفت: سابقه آشنایی و همکاری یاسمین شاه حسینی با آنسامبل موزیک فابریک به چند سال قبل باز می شود و علاقه مشترک آنها برای پدیدآوردنِ چنین پروژه ای، سبب شکل گیری این طرح شده است. ناگفته نماند که تحصیل و تجربه شخصیِ نوازنده عود، چه در شناختِ نت نگاری تازه و چه در درک و اجرای این نوع از موسیقی، قطعاً نخستین پیش احتیاج شکل گیری چنین پروژه ایست؛ چراکه یک نوازنده کلاسیکِ ساز ایرانی، به طور طبیعی برای اجرای این گونه از موسیقی آموزش نمی بیند. آهنگسازانِ این پروژه نیز در نشست های میان آنسامبل و عودنواز ایرانی، انتخاب شده اند و به نظرم این که علاوه بر سه آهنگساز ایرانی، یواخیم هاینز آلمانی نیز اثری برای عود نوشته، خودش چالش و تجربه جالبی است.

کیهانی در ادامه با اشاره به معرفی موسیقی و آهنگسازان ایرانی به وسیله این پروژه بیان داشت: اساساً نوشتن اثر برای آنسامبلی مثل موزیک فابریک، برای ما آهنگسازان، فرصتی بسیار ارزشمند است و موضوع یک ساز ملی و یک نوازنده ایرانی، ارزش آن را چند برابر می نماید؛ طبیعتاً با کیفیت اجرایی، مدیای وسیع و مخاطبین فراوانی که موزیک فابریک در سراسر دنیا دارد، موقعیت خوبی برای موسیقی معاصر ماست تا به برترین شکل ممکن، اجرا، معرفی و شنیده شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 آذر 1400 بروزرسانی: 28 آذر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2082

به "تور آلمان: اجرای آثار سه آهنگساز ایرانی با آنسامبل آلمانی موزیک فابریک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان: اجرای آثار سه آهنگساز ایرانی با آنسامبل آلمانی موزیک فابریک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید