اتفاقی جالب در قدیمی ترین جایزه ادبی انگلستان

به گزارش کشتی کروز، برندگان جوایز ادبی 10 هزار پوندی یادبود جیمز تیت بلک که عنوان قدیمی ترین جایزه ادبی انگلستان را یدک می کشد، معرفی شدند و جوایز نقدی بین همه نامزدها تقسیم شد.

اتفاقی جالب در قدیمی ترین جایزه ادبی انگلستان

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، سال جاری اولیویا لینگ برای نگارش اولین رمانش با عنوان کرودو پیروز به کسب جایزه 10 هزار پوندی بهترین رمان جایزه جیمز تیت بلک شد و تصمیم گرفت این هدیه نقدی را میان نامزدهای نهایی تقسیم کند.

وی با بیان این که رقابت در هنر جایی ندارد این جایزه نقدی 10 هزار پوندی را با دیگر نامزدهای نهایی این بخش شامل ویلایوز (رمان زمزمه)، جسی گرین گراس (رمان دید) و نافیسا تامپسون-اسپایر (رمان سر آدم های رنگی) به اشتراک گذاشت.

رمان کرودو به آنالیز تحولات شخصی و ماجراهای عاشقانه یک زن در جریان آشفتگی های سیاسی تابستان 2017 می پردازد.

اولیویا لینگ شرح داد رمان کرودو را بر علیه نوعی خودخواهی در جهان امروزی نوشتم که در آن همه چیز با دیوارها و مرزها و انتخاب برنده و بازنده جدا می شوند. هنر این چنین شکوفا نمی گردد و من فکر می کنم افراد نیز این چنین باشند. ما با اجماع، اتحاد و حمایت دوطرفه رشد می کنیم و به همین دلیل من نیز این جایزه را با دیگر نویسندگان نامزد سهیم می شوم.

لیندسی هیلسام نیز که برای نگارش در حال مرگ، زندگی خبرنگار جنگ، ماری کلوین برنده جایزه بخش زندگی نامه جایزه ادبی جیمز تیت بلک شد نیز همچون اولیویا لینگ جایزه 10 هزار پوندی خود را با سایر رقبا تقسیم کرد.

این کتاب زندگی نامه روایتی است از زندگی ماری کلوین خبرنگار جنگی آمریکایی که با حضورش در مناطق جنگی گزارش ها و اخبار دست اول ویران کننده ترین جنگ های جهان را از سال 1985 تا سال 2012 که مرگش در حمص سوریه فرا رسید، مخابره می کرد.

جوایز تیت بلک سال 1919 توسط ژانت کوتس همسر جیمز تیت بلک راه اندازی شد تا یاد همسر درگذشته اش را گرامی دارد. هرساله بیش از 400 کتاب و نمایش نامه توسط دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه ادینبورگ مورد آنالیز قرار می گیرند تا برندگان بخش های مختلف معین شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 شهریور 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 442

به "اتفاقی جالب در قدیمی ترین جایزه ادبی انگلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقی جالب در قدیمی ترین جایزه ادبی انگلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید