آیا خودروهای صفرکیلومتر احتیاج به کارشناسی ندارند؟

به گزارش کشتی کروز، وب سایت چرخان: بسیاری از مردم در مراجعه به بازار خودرو تصور می نمایند که برای خرید خودروی کارکرده احتیاج به کارشناس دارند، ولی خودرو های صفر احتیاج به کارشناسی ندارند! اما این اعتقاد غلط بوده و به دلیل کلاهبرداری های زیادی که اتفاق افتاده بایستی حتی این خودرو ها نیز کارشناسی شده و از نظر معیار های مختلف مورد آنالیز قرار بگیرند.

آیا خودروهای صفرکیلومتر احتیاج به کارشناسی ندارند؟

خرید خودرو های صفر این روز ها که بازار با یک افت قابل توجه روبرو شده، افزایش یافته و اندک معاملات این بازار در بسیاری از خودرو ها متعلق به این خودروهاست، ولی یکی از مسائل این نوع از ماشین ها عدم توجه مشتریان به مساله کارشناسی ویژه آن است.

خرید خودرودر فرهنگ مردم کشورمان عملا کارشناسی بدنه، موتور و به طور کلی تعیینات فنی خودرو صرفا برای آن دسته از خودرو هایی استفاده می شوند که کار نموده باشند و مشاهدات نشان می دهد که کسی برای خودروی صفر به این موارد توجهی نمی نماید! بعضا صرفا مشاهده کیلومتر 3 عددی خودرو و یا موارد این چنینی سندی برای مشتریان است که تصور نمایند حتما فروشنده راست می گوید و هیچ مسئله ای در خودرو نخواهد بود!

اما باید بدانید که تنها خودروی بدون احتیاج به کارشناسی، آن دسته از خودرو هایی است که از انبار شرکت خودروساز تحویل می گیرد که بعضا آن هم احتیاج به یک آنالیز اولیه برای عدم وجود مسائل جزئی دارند، ولی در غالب موارد خبری از مسائل حاد در آن ها نیست. در ادامه به مواردی اشاره می کنیم که نشان می دهد شما برای خرید خودرو های صفر و کارنموده احتیاج به کارشناس دارید و نباید این موضوع را نادیده بگیرید.

از آپشن های فنی خودرو های صفر به راحتی نگذرید!

شاید برایتان جالب باشد بدانید که برخی از انواع پژو 206 صفر فراوری خودروساز کشورمان با مشکل ترمز های ABS روبرو هستند و در صورتی که هنگام خرید به این موضوع توجه نکنید، شما این خودرو را بسیار گران تر از ارزشش خریداری خواهید کرد!

بدنه خودرو را حتما چک کنید

از دیگر اشکالات موجود در خودرو های صفر، بدنه آنهاست که بعضا در زمان تحویل خودرو توسط خودروساز یا حتی همان چند کیلومتری که فروشنده با آن رانندگی نموده پیش آمده و شما در صورت چک نکردن این مورد، متحمل ضرر و زیان زیادی خواهید شد. در خصوص خودرو های خارجی نیز این اتفاقات رایج بوده و در هنگام انتقال خودرو از کشتی به ساحل شاهد برخورد هایی هستیم که بدنه خودرو را مشکل دار می نماید.

شاسی خودرو های صفر هم آسیب می بیند!

همواره در هنگام خرید خودرو های صفر یک کارشناس خبره را در زمینه شاسی داشته باشید تا در این مورد نظر بدهد. در صورتی که خودرو های صفر یا کارنموده شما دارای مشکل شاسی باشند و شما اقدام به خرید نادانسته آن کنید، متضررترین معامله گر آن روز بازار خودرو نامیده می شوید!

تست رنگ چشمی یا آهنربایی را فراموش کنید

یکی از عادات خریداران خودرو های صفر یا کارنموده این است که با یک مشاهده سطحی و یا تست آهنربایی نسبت به رنگ شدگی خودرو نظر می دهند، ولی به کرات اشتباه این نوع از آنالیز ها تعیین شده است. ترجیحا از تست دیجیتال رنگ شدگی خودرو بهره ببرید و از صحت و سقم رنگ خودروی خریداری شده تان باخبر شوید.

به کیلومترشمار خودرو اعتماد نکنید

یکی از راحت ترین کار های ممکن برای برخی از مکانیک ها این است که کیلومتر خودرو را جابجا نموده و به قول معروف، کلاغ را رنگ نموده و به جای قناری بفروشند! ترجیحا با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مراجعه به کارشناس خبره، از کارکرد دقیق خودرو باخبر شوید.

به کارشناسی نمایشگاه داران اعتماد نکنید

بسیاری از فروشندگان و نمایشگاه داران مدعی اند که روی دستشان کارشناس نیست، ولی تجارب بسیاری وجود دارد که مثلا رنگ آمیزی سقف کیا سراتو به راحتی از دستشان در رفته و به قول معروف کلاه سرشان رفته است! ترجیحا از کارشناسانی که کارشان به مسائل بدنه و فنی خودرو مرتبط است، بهره بگیرید.

خرابی جعبه دنده را جدی بگیرید

اگر در تست های اولیه متوجه خرابی جعبه دنده شدید به سادگی از کنار آن نگذرید و حتما تکلیف آن را تعیین کنید. خرابی این مورد در برخی از خودرو ها با هزینه قابل توجه، قابل حل است که طبیعتا باید هزینه آن را در معامله خود لحاظ نمایید، ولی در برخی از خودرو ها تعمیر کامل جعبه دنده به دلیل نبود برخی از قطعات امکان پذیر نیست!

موارد بسیار بیشتری از مسائل خودرو های صفر و کارنموده وجود دارد که در صورت عدم توجه خریدار، به یک معضل و مشکل بزرگ تبدیل می شوند، ولی همین موارد ذکر شده نشان می دهد که برای خرید خودرو هایی که حالا حداقل 50 میلیون تومان از پس انداز زندگیتان را در بر می گیرند، هزینه کرد چند ده هزار تومانی یا حتی چند صد هزار تومانی بی فایده نخواهد بود.

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 763

به "آیا خودروهای صفرکیلومتر احتیاج به کارشناسی ندارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا خودروهای صفرکیلومتر احتیاج به کارشناسی ندارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید