4 مکان ممنوعه خانه شما برای قرار دادن روتر وای فای ، برترین مکان برای روتر وای فای کجا است؟

به گزارش کشتی کروز، بهتر است که از گذاشتن روتر وای فای خود در چهار محل مشخصی از خانه تان پرهیز کنید. قرار دادن روتر در این چهار محل، ممکن است سرعت اینترنت شما را پایین بیاورد.

4 مکان ممنوعه خانه شما برای قرار دادن روتر وای فای ، برترین مکان برای روتر وای فای کجا است؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سان، چند مکان در خانه شما وجود دارد که نباید روتر Wi-Fi خود را در آن جا قرار دهید. در واقع می توان گفت که گذاشتن روتر وای فای در چهار محل تعیین، احتمالا سرعت اینترنت شما را پایین می آورد.

یکی از این 4 مکان، آشپرخانه است. آشپزخانه معمولا قسمتی از خانه است که اندازه زیادی فلز در آن قرار گرفته است. چیزهایی مانند یخچال، اجاق گاز و مایکروویو می توانند در سرعت Wi-Fi شما اختلال ایجاد نمایند. مایکروویوها شاید بزرگترین مقصر بلعیدن سرعت اینترنت در آشپزخانه باشند. به این علت که آن ها تشعشعات الکترومغناطیسی منتشر می نمایند که می تواند در سیگنال های روتر شما اختلال ایجاد کند. روتر خود را از این اشیا دور یا آن را از آشپزخانه خارج کنید.

محل بعدی حمام است. البته بعید است کسی روتر را در حمام بگذارد، اما در هر صورت این کار را نکنید. روتر وای فای شما باید از آب دور باشد. آب نه تنها به روتر آسیب می زند، بلکه می تواند بر سرعت وای فای هم تاثیر بگذارد. آب به راحتی تشعشعات ارسال شده به وسیله روتر را جذب می نماید. اگر چیزهایی مانند تنگ ماهی، آکواریوم یا گلدان دارید، یک سیاهچاله سیگنال در اطراف آن ها وجود دارد، بنابراین روتر را از آن ها دور کنید.

زیرزمین هم مکان سوم است. ایده بدی است که روتر وای فای خود را در زیرزمین قرار دهید. سیگنال هایی که روتر منتشر می نماید، به سمت پایین حرکت می نمایند، بنابراین اگر روتر شما زیر طبقات اصلی خانه شما قرار گرفته است، می توانید انتظار سرعت کمتری داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

  • ساخت سبدی از محصولات خانه هوشمند به وسیله یک هسته فناور ایرانی

مکان چهارم، هر جایی از خانه شما است که شلوغ و درهم ریخته باشد. اگر اتاقی در خانه دارید که پر از خرت و پرت است، از قرار دادن روتر وای فای خود در آن اتاق خودداری کنید. هرچه موانع کمتری برای سیگنال های روتر وجود داشته باشد، بهتر است. در عوض، سعی کنید دستگاه خود را در یک مکان مرکزی در خانه، که بلند و دور از اشیاء مزاحم باشد، قرار دهید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 شهریور 1402 بروزرسانی: 12 شهریور 1402 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2476

به "4 مکان ممنوعه خانه شما برای قرار دادن روتر وای فای ، برترین مکان برای روتر وای فای کجا است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 مکان ممنوعه خانه شما برای قرار دادن روتر وای فای ، برترین مکان برای روتر وای فای کجا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید