با هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چین آشنا شوید

به گزارش کشتی کروز، چین این سالها بیشتر مورد توجه گردشگران ایرانی به عنوان مقصدی گردشگری مقرون به صرفه و در عین حال هیجان‌انگیز شناخته شده است و هر ساله تعداد بیشتری گردشگر با تور چین همراه میشوند، در این بین کسانی هم هستند که بیشتر دنبال تفریحاتی ترسناک و هیجان انگیز هستند که ممکن است کمتر در کشورمان برایشان امکاناتی فراهم شده باشد در ادامه چند تفریح فوق العاده وحشتناک در چین را برایتان معرفی خواهیم کرد.

با هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چین آشنا شوید

چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور و دومین قدرت اقتصادی برتر جهان در زمینه گردشگری نیز رشد و موفقیت قابل توجهی در یک دهه اخیر داشته و همچنان راه های جدید و البته ترسناکی برای جلب مسافران و گردشگران تور چین پیدا می کند. چین یکی از پهناورترین کشورهای جهان نیز هست و مناظر طبیعی وغیرطبیعی فراوانی دارد که با توجه به این موضوع و فرهنگ غنی و متفاوتی که دارد سالانه میلیون ها گردشگر را به تور چین جذب می کند. در این میان برخی از جاذبه های گردشگری این کشور جزو ترسناک ترین ها در نوع خود به شمار می آیند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با برخی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری این کشور آسیایی کهن آشنا کنیم.

طولانی ترین پل شیشه ای جهان در هونگ یاگو، استان هِبی چین

همه از جدیدترین جاذبه گردشگری چین که نفس ها را در سینه حبس می کنند شگفت زده شده اند. این پل شیشه ای جدید که توانسته از نظر طول، مسیر پیاده روی شیشه ای کوهستان تیانمن را به زیر بکشد در منطقه دیدنی هونگ یاگو در استان هِبی واقع شده است. چیزی که بیش از همه این پل شیشه ای 488 متری با ارتفاع 218 متر را ترسناک تر کرده این است که کابل های معلق به کار رفته در آن باعث ایجاد نوسان و تکان خوردن مداوم آن شده اند.

این جاذبه گردشگری بی نظیر از 1.077 قطعه شیشه ای با ضخامت 4 سانتیمتر ساخته شده و دو قله در مناطق کوهستانی شمال این منطقه را به هم متصل می نماید. این پل شیشه ای می تواند همزمان 2.000 را روی خود جای دهد اما تنها 600 نفر در آنِ واحد می توانند روی آن راه بروند و کفش های مخصوصی باید بپوشند که برای مراقبت از شیشه آن طراحی شده اند. در طول این پل نیز افرادی مستقر هستند که در موقع لزوم به کمک گردشگران و بازدیدکنندگان می آیند.

بزرگ ترین پلتفرم شیشه ای تماشای منظره در شی لین خیا، پکن 

شاید کاملاً مناسب به نظر برسد که دارنده دیوار بزرگ، طولانی ترین مسیر پیاده روی شیشه ای در جهان را نیز به خود اختصاص داده باشد. در ارتفاع 32.8 متری یک دره عمیق که خود 396 متر عمق دارد، پلتفرم تماشای منظره شی لین خیا قرار دارد که 11 متر بلندتر از مسیر پیاده روی هوایی گرند کنیون است. این جاذبه گردشگری سرگیجه آور در بالاترین نقطه کوهستان شین لین واقع شده که دارای سازه های صخره ای و جنگل های انبوه بوده و در استان پینگ گو در 100 کیلومتری مرکز شهر پکن قرار گرفته است. با پای پیاده می توان در عرض یک ساعت و نیم مسیر پای دره تا بالای پلتفرم را پیمود یا می توانید از تله کابین برای پیمودن این مسیر استفاده نمایید.

مسیر پیاده روی شیشه های شکننده در شرق تای هانگ، استان هبی چین

حتی کسانی که در ارتفاع دچار سرگیجه نمی شوند نیز از دیدن این جاذبه گردشگری چین خواهند ترسید. مسیر پیاده روی شیشه ای در منطقه گردشگری شرق تای هانگ در شمال استان هبی زمانی خبر ساز شد که سال گذشته ویدیویی در رسانه های اجتماعی منتشر گردید که نشان می داد یک راهنمای تور پس از ترک برداشتن شیشه زیر پایش روی دست و پای خود خم شده و به شدت ترسیده است. در حالی که مقامات محلی به خاطر ترساندن جمعیت آنلاین کشور معذرت خواهی کردند اما هیچ نقص و مشکل مهندسی در کار نبود.تکه های شکسته شیشه زیر یک صفحه بسیار محکم قرار گرفته تا هنگام راه رفتن روی این مسیر پیاده روی، صدای شکستن و خرد شدن شیشه شنیده شود. این مسیر راهپیمایی در ارتفاع 1.180 متری از سطح دریا قرار دارد.

کوهستان تیانمن، استان هونان چین

مسئولین گردشگری کشور چین که یک مسیر پیاده روی روی شیشه آن ها را راضی نکرده بود، سومین مسیر پیاده روی روی سطحی کاملا شیشه ای و شفاف را در ارتفاع بسیار بلند در کوهستان تیانمن در استان جنوبی هونان را در تابستان 2016 افتتاح کردند. این جاذبه گردشگری که به Coiling Dragon Cliff Walk است شامل 1.500 متر مسیر راهپیمایی تشکیل شده از شیشه به ضخامت 6.35 سانتیمتر است که مانند هاله ترسناک دور تا دور یکی از بلند ترین نقاط این کوهستان قرار گرفته است.

کسانی که جرأت رفتن روی این پیاده رو شیشه ای را دارند می توانند تجربه یک پرنده را در نظاره کردن خیابان مشهور تونگ تیان که به دلیل 99 پیچتند خود به جاده خم شده (Bending Road) مشهور است داشته باشد که البته 1.400 متر پایین تر از این پیاده رو شیشه ای واقع شده است. 2 پیاده رو شیشه ای دیگر در نقاط دیگری از این کوهستان قرار دارند که یکی از آن ها قبلاً طولانی ترین در نوع خود بود و هنوز هم با 300 متر ارتفاع بلندترین پیاده رو شیشه ای جهان محسوب می شود. همچنین طولانی ترین تله کابین جهان با طول کلی 7 کیلومتر که طی مسیر کامل آن نیم ساعت طول می کشد در این منطقه قرار دارد.

کوهنوردی خوفناک در کوهستان هواشان، شانگژی چین

هیچ نوع کوهنوردی به اندازه کوهنوردی در کوهستان هواشان چین ترسناک نخواهد بود زیرا برخی از خطرناک ترین مسیرهای کوهنوردی جهان در این منطقه کوهستانی واقع شده اند. 5 قله جداگانه ای که در پشت شهر هوایین در استان مرکزی شانگژی قرار دارند برای ماجراجوتری گردشگران نیز رعب آور هستند. قله شرقی به برخی از ترسناک ترین نام های مسیرهای پیاده روی کوهستان در جهان منتهی می شود که از آن ها می توان به پرتگاه هزار پایی، شکاف صد پایی و ستیغ اژدهای سیاه اشاره کرد. این نامگذاری ها تنها یک تاکتیک برای ترساندن گردشگران نیست.

این مسیرها واقعاً ترسناک هستند و از مسیرهای خاکی هموار ناگهان به صفحه های صخره ای کامل با ارتفاع 2.090 متری تبدیل می شوند که در یک طرف آن ها را پله هایی فلزی و زنگ زده به صورت افقی ساخته شده اند. ماجراجویی واقعی در قله جنوبی 2.160 متری رخ می دهد که جاده الواری چانگینگ در آن واقع شده است. این به اصطلاح جاده ترافیک دو طرفه ای داشته و تنها از چندین الوار چوبی تق و لق که به لبه کوهستان پیچ شده اند تشکیل می شود. جالب تر این که این مسیر کوهنوردی در عریض ترین نقطه خود تنها یک 30 سانتیمتر عرض دارد.

نردبان هوایی لرزان در باریکه راه تایگر،استان یون‌نان چین

این مورد یکی از آن جاذبه های گردشگری ترسناک چین است که بدون شک ارزش وقتی که صرف قدم گذاشتن در آن می کنید را دارد. در هنگام کوهنوردی در باریکه راه کوهستانی تایگر در استان یون‌نان در جنوب غربی چین، گردشگران با انتخاب مهمی روبرو خواهند شد. این که راهی خطرناک و طولانی را برای بازگشت به جاده در کنار رودخانه جین شا انتخاب کنند یا مسیری کوتاه اما پرخطر را روی نردبان هوایی در پیش بگیرند.

در این مسیر نردبان هایی نسبتاً عمودی به الوارهایی بسیار کهنه متصل شده که برخی از آنها اتصال چندانی به دیواره کوه ندارند. هیچ گونه وسایل ایمنی وجود نداشته و 170 پله این نردبان چنان کوتاه هستند که یک نم نم باران یا عرق سرد می تواند به راحتی دست شما را از دستگیره ها جدا کند. کفش های مخصوص کوهنوردی با هوشیاری تمام برای رفتن از ابتدای این نردبان تا انتهایش بسیار ضروری است که ارتفاع آن در بالاترین نقطه به 3.790 متر می رسد. در این مسیر هرگز پایین دره را نگاه نکنید!

انتشار: 17 خرداد 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 69

به "با هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چین آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با هیجان انگیزترین جاذبه های گردشگری چین آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید