تور روسیه: هزینه سفر به روسیه در جام جهانی 2018 چقدر است؟

به گزارش کشتی کروز، اگر در فکر سفر به روسیه برای جام جهانی 2018 هستید، در این مقاله می توانید درباره هزینه سفر به این رقابت ها بخوانید.

تور روسیه: هزینه سفر به روسیه در جام جهانی 2018 چقدر است؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

اگر با تورهای جام دنیای روسیه یا تورهای روسیه، برای تماشای بازی های جام دنیای 2018 راهی این کشور هستید، بهتر است در خصوص هزینه های این سفر نیز برآوردی داشته باشید.

جام دنیای FIFA یکی از مهیج ترین و گران ترین رویدادهای ورزشی در دنیا است. بدون شک عده زیادی از هواداران فوتبال در ایران، قصد سفر به جام دنیای 2018 روسیه را دارند و مایل هستند از هزینه های سفر به این رویداد بزرگ ورزشی آگاه شوند. در ادامه مطلب اطلاعاتی درباره هزینه های سفر، چند نکته در خصوص بودجه بندی سفر و رقم تقریبی که ممکن است در سفر به روسیه برای شرکت در رقابت های جام دنیای صرف کنید، آورده شده است. آماده هستید؟ پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

توضیح مختصری از اوضاع و شرایط سفر

همان طور که قبلا ذکر شد، سفر به جام دنیای چیزی نیست که بتوان مقرون به صرفه و با هزینه اندک انجام داد. دست کم باید چند هزار دلاری هزینه کنید، هرچند که برای مدت کوتاهی سفر کنید.

اگر قصد سفر به جام دنیای 2018 را دارید (بدون تور مسافرتی)، بودجه سفر شما شامل هزینه های زیر خواهد بود:

 • پرواز رفت و برگشت به و درون روسیه
 • اقامت (هتل، هاستل، آپارتمان)
 • بلیت های بازی ها
 • غذا و نوشیدنی
 • حمل و نقل در روسیه (جابه جایی از و به فرودگاه، تاکسی، اوبر یا یاندکس، قطار، مترو)
 • تفریح، گشت و گذار، سوغات

پرواز به روسیه

پرواز رفت و برگشت به روسیه یکی از بزرگ ترین هزینه های سفر شما است. هزینه تقریبی پرواز پرواز سفر رفت و برگشت به مسکو در کلاس مالی: 13,000,000 تومان

نکته: مقرون به صرفه ترین پرواز به احتمال زیاد مستقیم به سمت مسکو نیست و ممکن است مجبور شوید یک یا دو توقف داشته باشید.

اقامت

گران ترین شهر در طول دوره جام دنیای روسیه احتمالا سنت پترزبورگ باشد؛ مقرون به صرفه ترین اتاق های هتل 2 ستاره از 4,600 روبل (80 دلار) در هر شب آغاز می گردد.

فرض میکنم که یک هتل 2 یا 3 ستاره در مسکو و سن پترزبورگ برای هر نفر شبی 100 دلار هزینه داشته باشد. در آخر، برای ده شب اقامت در روسیه مبلغی حدود 1000 دلار باید کنار بگذارید.

نکته: اگر نمی خواهید بیش از حد هزینه کنید، سعی کنید از قبل جایی برای اقامت خود در طول سفر رزرو کنید؛ حداقل 3 تا 4 ماه قبل از جام دنیای، هر چه زودتر، بهتر. بعلاوه، می توانید به اقامت در خانه های اشتراکی یا Airbnb فکر کنید.

بلیت های بازی

برای مثال ما فرض می کنیم که بلیت برای 2 بازی در مرحله مقدماتی جام دنیای هر کدام به هزینه ی 105 دلار (برای مقرون به صرفه ترین جایگاه های دسته 3) تهیه کنید و جایگاه های کمی گران تر دسته دو، 165 دلار و دسته یک، 210 دلار است.

خورد و خوراک

در زیر چند نمونه از چیزهایی که ممکن است در طول دوره مسابقات در روسیه مصرف کنید، آمده است:

 • یک بیک مک مک دونالد: 150 روبل؛
 • ساندویچ صبحانه در مک دونالد: 100 تا 150 روبل
 • ناهار معمولی در رستوران متشکل از نوشیدنی، سوپ، سالاد و یک پرس غذا: 500 روبل
 • پیتزا در کافه: 500 روبل
 • یک دلستر در رستوران: 100 تا 150 روبل.

به طور کلی، چیزی حدود 1,800 روبل (30 دلار) بودجه روزانه برای مواد غذایی در طول جام دنیای 2018 کافی به نظر می رسد. این میزان برای سه وعده غذا در روز و یکی دوتا نوشیدنی کفایت می نماید.

نکته: در صورتی که غذا را در رستوران هتل یا رستوران های لوکس بخورید، قطعا این بودجه برای شما بسیار کم است. اگر بودجه کمی دارید، می توانید این میزان را به نصف کاهش دهید و مسئله ای نخواهید داشت. صبحانه رایگان در هتل یاری بزرگی در این مورد خواهد بود. برای صرفه جویی در بعضی از هزینه ها، می توانید غذاهای آماده در فروشگاه های را جایگزین کنید.

حمل و نقل

هنگامی که به مسکو می رسید، اولین چیزی که باید برای آن هزینه کنید، حمل و نقل به هتل است. برترین و مقرون به صرفه ترین راه برای جابه جایی از فرودگاه به مسکو استفاده از تاکسی های اوبر یا یاندکس است. اتوبوس از فرودگاه (Domodedovo یا Sheremetyevo) تا مسکو 850 روبل است. هر دو فرودگاه در مسکو دارای وای فای رایگان هستند.

تاکسی گزینه ای دیگر است، اما به شدت گران است. رانندگان تاکسی در روسیه (بسیاری نیز غیرقانونی هستند) واقعا دوست دارند مردم سرکیسه نمایند. به محض این که بفهمند شما روس نیستید، دندان تیز می نمایند برای کرایه بیشتر؛ پس اول در خصوص قیمت به توافق برسید.

اگر قصد دارید بازی ها را علاوه بر مسکو در شهرهای دیگر (به عنوان مثال سن پترزبورگ) ببینید، باید هزینه های حمل و نقل را در نظر بگیرید.

همانطور که می دانید، روسیه در طول مسابقات جام دنیای 2018 برای دارندگان بلیت، حمل و نقل زمینی رایگان (با اتوبوس یا قطار) بین شهرهای میزبان در نظر گرفته است. این خبری عالی برای هوادارانی است که به فکر کاهش هزینه ها هستند. اگر ما به جام دنیای 2014 بازگردیم، حمل و نقل زمینی بین شهرهای میزبان در برزیل یک دردسر برای هواداران بود. برای مثال، از مسکو به سن پترزبورگ حمل و نقل رایگان خواهد بود، اما برای بازگشت به مسکو مجبور هستید خودتان هزینه کنید، مگر این که بلیت یک بازی دیگر را بخرید. جابه جایی از سن پترزبورگ به مسکو چیزی حدود 100 دلار برای شما هزینه خواهد داشت، که خیلی هم بد نیست. بقیه بودجه حمل و نقل هم صرف مسیرهای شهری با تاکسی، اوبر و مترو در مسکو و سنت پترزبورگ خواهد شد.

تفریح، گشت و گذار و سوغات

در کنار لذت حضور در مسابقات جام دنیای، دیدنی های روسیه را هم در برنامه سفر خود قرار دهید. جشن و شادی را دوست دارید؟ به تاریخ و فرهنگ روسیه علاقه مند هستید؟ پس دم را غنیمت بشمارید و بازدید از یکی از بزرگ ترین موزه های دنیا (هرمیتاژ) در سن پترزبورگ را از دست ندهید. به هر حال، مهم نیست سلیقه شما چیست، در روسیه برای همه افراد کاری یا چیزی ربای تفریح و خوش گذرانی هست. در تابستان هوا مطبوع و کمی گرم است، اما به هر حال بد نیست، لباس پاییزه با خود همراه داشته باشید، هر چه باشد به روسیه سفر می کنید، جایی که به سرمای جانسوزش معروف است.

احتمالا می خواهید کمی هم سوغات و هدیه برای خانواده و دوست و آشنا از روسیه تهیه کنید. در کنار سوغاتی های مخصوص جام دنیای، چیزهای جالبی برای خرید وجود خواهد داشت.

بودجه این بخش بستگی دارد به این که چقدر می خواهید در روسیه یه تفریح و خرید سوغاتی بپردازید. بیایید فرض کنیم تئاتر بولشوی را هم در برنامه دارید، در این صورت باید حداقل 150 دلار اضافه هزینه کنید.

هزینه کل سفر به جام دنیای 2018 چیست؟

در خاتمه عدد تقریبی را به دست آوردیم بودجه سفر به جام دنیای روسیه 2,200 دلار است.

تضمینی وجود ندارد که دقیقا این میزان همان چیزی باشد که برای سفر به جام دنیای هزینه خواهید کرد. هزینه نهایی بیشتر به زمان رزرو بستگی خواهد داشت. بدیهی است، اگر قصد دارید یک پرواز و هتل را چند هفته پیش از آغاز جام دنیای رزرو کنید، بودجه مورد احتیاج شما از این میزان بالاتر خواهد رفت. همین مسئله در خصوص خرید بلیت های مسابقه نیز صدق است. اما اگر همه چیز را 5 تا 6 ماه قبل یا حتی قبل از آن رزرو نموده باشید، احتمالا این بودجه کافی است،

خرسند خواهیم شد نظرات و پیشنهادات شما را بشنویم.

منبع: کجارو / russianblogger.me
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2231

به "تور روسیه: هزینه سفر به روسیه در جام جهانی 2018 چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: هزینه سفر به روسیه در جام جهانی 2018 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید