نکونام: برای دیدار با شهر خودرو برنامه خاصی داریم، بعد از حضور آذری مسائل مان کمتر شده است

به گزارش کشتی کروز، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تاکید کرد که برای بازی با تیم شهر خودرو برنامه خاصی دارد.

نکونام: برای دیدار با شهر خودرو برنامه خاصی داریم، بعد از حضور آذری مسائل مان کمتر شده است

به گزارش کشتی کروز از اهواز, جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل شهر خودرو مشهد, گفت: با توجه به حضور شهر خودرو در آسیا می دانیم تیم شان آماده است. از نظر مالکیت یکی از تیم های خوب ایران هستند، ولی ما برای بازی فردا برنامه خاصی داریم تا هم بازی خوبی انجام دهیم و هم ان شاالله به پیروزیت دست پیدا کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره نشست خبری پس از دیدار مقابل سپاهان و صحبت هایش گفت: می خواهید دوباره به عقب برگردیم؟ من دیگر شرح نمی دهم.

سرمربی فولاد در خصوص عملکرد شیمبا در فصل جاری و اینکه او هر سال جزو آقای گل های لیگ بوده اما در این فصل چندان آمار خوبی نداشته است، گفت: هر سال شیمبا آقای گل بوده؟! تا الان لیگ برتر آقای گل تکراری نداشته است. عملکرد شیمبا بستگی به خیلی از نکات دارد. خودتان می دانید که تیم های حریف بازیکن را می شناسند و صد درصد با او یارگیری می کنند. شیمبا هم به همین شکل است و به همین خاطر کارش سخت بوده، چون همیشه تحت فشار است. بالاخره تیم های حریف هم ما را آنالیز می کنند.

نکونام در خصوص شیوه بازی تیمش و اینکه در نیم فصل اول بیشتر از تاکتیک دفاع، - ضد حمله استفاده می کرده است، گفت: ما نیم فصل اول هم دفاع - ضد حمله بازی نمی کردیم. شاید یکسری بازی ها به این شکل بازی کردیم اما خیلی از بازی ها را کاملاً برای برد به زمین رفتیم ولی نتوانستیم ببریم و بعد با شیوه دفاع - ضد حمله بازی کردیم. هر بازی شرایطش متفاوت است. ما نمی توانیم همانطور که در بازی رفت با سپاهان بازی کردیم، در بازی برگشت هم بازی کنیم. شما می دانید سپاهان مدعی قهرمانی است و نیم فصل نفراتی را جذب کرده که باید قهرمان شوند. در آسیا هم مدعی صعود از گروه خود هستند و در جام حذفی هم باید جام بگیرند. شرایط این تیم با ما متفاوت است اما قطعا ما نیم فصل دوم بازی روان تری انجام می دهیم. در نیم فصل اول با توجه به غیبت چند بازیکن شرایط خوبی نداشتیم اما الان شرایط مان خوب و دست مان پر است، بازیکنان همه آماده هستند و فقط یک یا دو هفته زمان می خواهیم تا بچه ها هماهنگ شوند و تا در پایان فصل رتبه خوبی به دست بیاوریم.

این روزها هر بازی برای فولاد حکم یک فینال را دارد اما به نظر می رسد فاز هجومی فولاد شرایط لازم را ندارد، ضمن اینکه هواداران هم از این تیم انتظارات زیادی دارند. وی در واکنش به طرح این موضوع مطرح کرد: برای ما فینالی وجود ندارد. هدفی که هواداران می خواهند، من هم می خواهم، اگر آن ها سهمیه می خواهند من قهرمانی می خواهم اما من ابزار هم می خواهم . اگر شرایطی که در نیم فصل دوم داشتم را از ابتدای فصل داشتم، شک نکنید تیم برای قهرمانی می جنگید. تیمی که من سال گذشته از لیگ یک به لیگ برتر آوردم (نساجی) و بستم، نهم جدول شد و الان نگاه کنید چند بازیکنش هنوز در این تیم بازی می کنند. خودتان می دانید با توجه به آشنایی و تجربه ای که دارم از بازیکنان شناخت دارم، منتها من برای قهرمانی ابزار مشخصی می خواهم. برخی بازیکنان همیشه در ایران قیمت خاصی داشته اند، در همه جای دنیا هم به همین شکل است. این بازیکنان در یک لحظه کارهایی انجام می دهند که نتیجه بازی را مشخص می کند. شک نکنید من هم دلم می خواهد قهرمان شوم و اگر شرایط نیم فصل را از ابتدا داشتیم، الان مدعی قهرمانی بودیم. اینها همه بستگی به شرایطی و نگاهی دارد که به تیم می شود.

سرمربی فولاد ادامه داد: نکته دومی که باید بگویم این است که ما فینالی نداریم، ما هر بازی تلاش می کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. فینال برای تیم هایی است که می خواهند قهرمان شوند. صادقانه بگویید آیا تیم ما مدعی قهرمانی است؟ می تواند مدعی باشد اما ابزارهایی را لازم داریم. خودتان می دانید در نیم فصل جذب بازیکن سخت است اما ما پیروز بودیم. صادقانه بگویم چهار بازیکن با کیفیت گرفتیم در حالی که خیلی از تیم های بزرگ نتوانستند بازیکنی جذب کنند.

وی با اشاره به شرایط سینا زامهران در فولاد مطرح کرد: او بازیکن تیم امید بوده و حالا که به تیم اضافه شده احتیاج به هماهنگی دارد. بازیکنان دیگر مثل پاتوسی و فرشاد احمد زاده و نیک نفس هم در هفته های بعد می توانیم فوتبال واقعی آنها را ببینیم, چون در آن زمان بازیکنان جدید با تیم هماهنگ می شوند. شما هفته های ابتدایی لیگ را با هفته های دهم به بعد مقایسه کنید. در ابتدا ما بازیکنی داشتیم که کم می دوید و به او انتقاد می شد اما الان همان بازیکن 12 کیلومتر در زمین می دود و این حاصل تمرینات ویژه تیم است.

نکونام مطرح کرد: الان با ابتدای فصل تفاوت دارد. اول فصل ما 2 ماه وقت داشتیم تا تیم را ببندیم ولی در نیم فصل در زمان کمتر ما دیدگاه دیگری را هم در دستور کار قرار دادیم، البته باید برای نقل و انتقالاتی که داشتیم از آقای علی محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان و اعضای هیئت مدیره و سعید آذری واقعاً تشکر کنیم که خیلی زحمت کشیدند تا نقاط ضعف تیم پوشش داده شود، البته کار هنوز سخت است چون در نیم فصل بازیکنان خوب در تیم ها آزاد نیستند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره انتقاداتی که بعضاً مطرح می شود, اشاره کرد: انتقاد همیشه وجود دارد. من از انتقادی که به درد بخورد استفاده می کنم ولی در غیر این صورت کار خودم را می کنم. چیزی که واقعی باشد برای آن تلاش می کنم. همه دوست دارند که بهترین باشند ولی این کار به امکانات هم احتیاج دارد, شما (کشتی کروز) دوست دارید در شغل خودتان بهترین شوید ولی آیا امکانات این کار در اختیارتان است؟ آیا شما می توانید بدون امکانات به روزنامه مارکا بروید؟ قطعاً شما می توانید در کارتان بهترین باشید اما به امکانات هم احتیاج دارید، البته هرکس بیشتر تلاش کند پیروز می شود.

وی درباره شرایط چمن ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان, مطرح کرد: از روزی که به اهواز آمدم و از ورزشگاه فولاد بازدید کردم و امکانات آن را دیدم, واقعاً لذت بردم. چون فوتبال خوزرستان و به ویژه فولاد به وجود این ورزشگاه خیلی احتیاج داشتند ولی درباره زمین چمن که احتیاج اصلی من است، واقعاً از روز اولی که به اینجا آمدم هزار و یک مشکل داشتم. می گفتیم چمن را کوتاه کنید, نمی کردند. می گفتیم به چمن آب بدهید, نمی دادند و وقتی می گفتیم آب ندهید, آب می دادند! هرکاری که می گفتیم را برعکس انجام می دادند.

نکونام به حضور سعید آذری اشاره کرد و گفت: بعد از آمدن آذری با توجه به تجربه ای که ایشان در ساخت زمین تمرین برای باشگاه ذوب آهن داشته که الحق زمین بسیار خوبی هم است, دستوراتی داده شد که الان باعث شده شرایط زمین بهتر شود. یک بار زمین را داشتند آب می دادند که آب وارد رختکن شده بود. قبلاً می گفتند مراقب زمین باشید که چمن هایش کنده نشود. آقا اصلا کنده شود! تیم من باید تمرین کند. تیم من تا هفته ها با زمین اصلی ورزشگاه غریبه بود, همین الان هم بیشتر مواقع ما در زمین تمرینی, تمرین می کنیم. از زمانی که آذری به فولاد آمده نگاه کارشناسی دارد و الان شرایط زمین خیلی بهتر است، البته شرایط طوری بود که تا همین الان هم زمین به طور کلی درست نشده است و هنوز یک سمت زمین شرایط خوبی ندارد. زمین فقط در نمای تلویزیون شرایط خیلی خوبی دارد و ما از این موضوع خیلی آسیب دیدیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره محرومیت این باشگاه از 2 پنجره نقل و انتقالاتی شرح داد: در این باره اطلاع دقیقی ندارم که خبر جدیدی به شما بگویم ولی هر اتفاقی که رخ بدهد، باید تلاش کنیم تا برای پیروزیت آن را تغییر بدهیم. ما می خواهیم همه چیز عادلانه باشد و الان بخش حقوقی و مدیریت باشگاه پیگیر موضوع هستند. رای صادر شده خیلی سختگیرانه است, چون این اتفاقات قبلاً هم رخ داده بود ولی الان دیگر خیلی سختگیری شده است. امیدوارم رای بی دلیل نبوده باشد و هیچ باشگاهی در این باره ضرر نکند. من موافق قانون هستم ولی اگر قانون برای همه وجود داشته باشد. امیدوارم اتفاقاتی که رخ داده دور از قانون نباشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 920

به "نکونام: برای دیدار با شهر خودرو برنامه خاصی داریم، بعد از حضور آذری مسائل مان کمتر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: برای دیدار با شهر خودرو برنامه خاصی داریم، بعد از حضور آذری مسائل مان کمتر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید