همه چیز درباره معبد وات آرون بانکوک

به گزارش کشتی کروز، معبد وات آرون (Wat Arun)، یا معبد سپیده دم یکی از مشهورترین معابد تور تایلند در شهر زیبای بانکوک است. معبد آرون با ارتفاع 70 متری، دکوراسیون زیبا و دیدنی می‌تواند یک سوژه عالی برای عکاسی باشد.

همه چیز درباره معبد وات آرون بانکوک

در کنار برج ها مجسمه سربازان چینی و غیره قرار داده شده و چهار مجسمه ایندرا، خدای هندی، سوار بر اِراوان، فیل اسطوره ای، در تراس دوم هستند. پله های وات آرون شیب زیادی دارند و در کنار آن نرده گذاشته شده تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. کاخ با شکوه گرند پالاس نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تایلند در بانکوک، در نزدیکی این معبد قرار دارد. در تور تایلند به شما توصیه می‌کنیم به بازدید معابد نیز بروید.

 گرداگرد پایه برج ها مجسمه هایی از سربازان باستانی چینی و حیوانات گوناگون خودنمایی می کنند. بر روی تراس دوم، چهار مجسمه از ایندرا، خدای هندی، سوار بر اِراوان، فیل اسطوره ای، قرار دارند. در کنار ساحل شش عمارت به سبک چینی ساخته شده از سنگ گرانیت بنا شده اند که پل هایی برای پیاده نمودن قایق سواران دارند.

تالار انتصاب در نزدیکی برج‌ها میزبان تصویر نیرامیتر بودا می‌باشد که گمان می رود توسط رامای دوم ساخته شده باشد. مجسمه دو دیو نیز به عنوان نگهبانان معبد در جلوی آن قرار گرفته است.بین ماه های اکتبر و مه در این معبد، با نور و موسیقی برنامه های زنده اجرا میشود.آدرس این معبد تایلند، بانکوک، تونبوری، خیابان آرون امارین است.

اگر تصمیم دارید  در تور تایلند بعد از وات آرون، به دیدن وات فو بروید، باید سوار قایق های اسکله سافان تاکسین شوید و در اسکله شماره 8 پیاده شوید. هزینه بازدید از معبد وات آرون 100 بات است و ساعات کاری معبد وات آرون از ساعت 8:30 صبح تا 17:30 است.

انتشار: 29 آبان 1396 بروزرسانی: 24 آبان 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 21

به "همه چیز درباره معبد وات آرون بانکوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره معبد وات آرون بانکوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید