10 مقصد گردشگری خانوادگی در تایلند

به گزارش کشتی کروز، تایلند کشوری دیدنی و زیبا با جاذبه های متنوع است. در تایلند برای همه اعضای خانواده، جاذبه ای وجود دارد که از دیدن آن بدون تردید لذت می برید.

10 مقصد گردشگری خانوادگی در تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

تایلند یک مقصد گردشگری عالی برای تعطیلات خانواگی است. این کشور دیدنی و زیبا، جاذبه های بسیار متنوعی دارد که همه سلیقه ها را راضی می نماید. از سواحل زیبا گرفته تا طبیعت بی نظیر و فعالیت های تفریحی جذاب در پارک ها برای بچه ها و دوستداران ماجراجویی.

سفر با بچه ها، احتیاج به برنامه ریزی بیشتری دارد. آنها معمولا به جاذبه هایی که بزرگترها علاقه دارند، توجهی نشان نمی دهند. اگر همراه با بچه ها سفر می کنید باید مقصدهایی را انتخاب کنید که مکان های تفریحی و پارک های متعددی داشته باد. همچنین، باید حمل و نقل عمومی در این مقصدها گسترده و کارآمد باشد تا بتوانید به راحتی خودتان را به جاذبه های مختلف برسانید.

در ادامه چند مقصد گردشگری برتر تایلند را معرفی می کنیم که برای سفر همراه با خانواده و بچه ها، امکانات و جاذبه های خوبی دارد.

تور تایلند یکی از تورهای خارجی بسیار پرطرفدار در ایران است. اگر تصمیم دارید تایلند را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنید، می توانید با یاری خبرنگاران، بهترین و مناسب ترین تور را از بین تورهای معتبرترین آژانس های گردشگری جست وجو و انتخاب کنید.

پوکت

پوکت بزرگترین جزیره تایلند، مجموعه ای بی نظیر از جذاب ترین جاذبه های خانوادگی است. از جمله سواحل زیبا که در آنها بچه ها می توانند از انواع تفریحات آبی لذت ببرند و با شن بازی نمایند. پارک های آبی متعددی در پوکت وجود دارد که همه اعضای خانواده را سرگرم می نماید. نوجوانان و جوانان می توانند از تفریحات آبی و ساحلی مثل قایق سواری لذت ببرند. آکواریوم پوکت یکی دیگر از جاذبه های آن است که همه سنین و سلیقه ها را راضی می نماید.

هتل ها و اقامتگاه های خانوادگی زیادی در پوکت وجود دارد که می توانید برای اقامت خود انتخاب کنید.

کرابی

کرابی جزیره ای زیبا و مقصدی عالی برای یک سفر خانوادگی ساحلی است. آکواریوم و جاذبه هایی مثل سواحل بی نظیر و زیبا دارد. در مناطق حفاظت شده حیات وحش کرابی می توانید حیوانات بومی را از نزدیک ببینید. پارک های ملی، پارک های جنگلی و آبشارهای زیبا از دیگر جاذبه های کرابی است که برای همه سنین و سلیقه ها جالب است.

بازدید از معابد زیبا، سفرتان را تکمیل می نماید.

استان پراچواپ خیری خان

این استان بین بانکوک و جنوب تایلند قرار گرفته است. این استان را بیشتر از همه به خاطر شهر ساحلی هوان هین می شناسند. در این شهر اقامتگاه ها و رستوران های بی نظیری وجود دارد. پارک های آبی متعددی در این استان ساخته شده است که برای همه اعضای خانواده مناسب است.

در مناطق حفاظت شده حیات وحش، بچه ها می توانند میمون های بومی را از نزدیک ببینند. اگر دوست دارید جاذبه های تاریخی و فرهنگی را به سفر خود اضافه کنید، بازدید از معبد Thammikaram Worawihan را از دست ندهید. قایق سواری به مقصد پارک ملی Khao Sam Roi Yod یکی دیگر از تجربیات جذابی است که نباید از دست بدهید.

بانکوک

بانکوک شهری پر زرق و برق و دیدنی است که جاذبه های بسیار متنوع و جذابی دارد. این شهر پر از پارک های جنگلی، پارک آبی و پارک های تفریحی متنوع است. بانکوک ساحل ندارد ولی در پارک های آبی متعدد آن می توانید از تفریحات آبی لذت ببرید.

معابد و کاخ های قدیمی باشکوه، بخش دیگری از جاذبه های بانکوک را تشکیل می دهند که فرصت بازدید از آنها را نباید از دست بدهید. اگر اهل خرید کردن باشید، در بانکوک هیچ کم و کسری از نظر تعداد مراکز خرید و محصولات عرضه شده وجود ندارد. انواع موزه های متنوع در بانکوک منتظر حضور گردشگران است.

چیانگ مای

چیاتگ مای را معمولا با نام پایتخت شمالی تایلند می شناسند. چیانگ مای فضایی آرام تر نسبت به بانکوک دارد و یک مقصد خانوادگی عالی است. اگر دوست دارید فعالیت های تفریحی در فضای باز را به صورت خانوادگی تجربه کنید، تورهای جنگل گردی را از دست ندهید.

در تورهای طبیعت گردی می توانید با حیات وحش و طبیعت منطقه آشنا شوید. تفریحات پرهیجانی مثل رفتینگ، قایق سواری و زیپ لاین در این تورها ارائه می گردد.

کمپ های نگهداری فیل ها فرصت مناسبی برای بچه ها است تا از نزدیک این حیوانات دوست داشتنی را ببینند. باغ وحش چیانگ مای یکی از جاذبه هایی است که معمولا توجه بچه ها را جلب می نماید و نباید از دست بدهید. بازار شبانه چیانگ مای بهترین فرصت برای خرید صنایع دستی و سوغات است.

چیانگ رای

چیانگ رای معمولا زیر سایه مقصدهای گردشگری اطرافش قرار می گیرد و کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. در حالی که جاذبه های بسیار متنوعی برای بچه ها و بزرگسالان دارد. به خصوص برای کسانی که می خواهند از مقصدهای و مسیرهای توریستی و شلوغ، فاصله بگیرند.

معبدهای قدیمی و بناهای تاریخی، بخش دیگری از جاذبه های چیانگ رای است برای کسانی که دوست دارند جاذبه های تاریخی و فرهنگی را ببینند. در چیانگ رای می توانید در کلبه های جنگلی اقامت کنید و زندگی اهالی بومی را از نزدیک ببینید.

استان کانتچانابوری

این استان در حاشیه رود در غرب تایلند قرار گرفته است. کانچانابوری طبیعتی حیرت انگیز دارد و تاریخ شگفت انگیز آن توجه گردشگران را جلب می نماید. بازارهای قدیمی و موزه ها، از جاذبه هایی است که نباید از دست بدهید.

آبشارهای زیبای Sai Yok Noi و Erawan برای علاقه مندان به طبیعت، فرصت خوبی برای گشت وگذار در طبیعت است. غارهایی با شکل های صخره ای عجیب و عبور از مسیرهای جنگلی، از جاذبه های خاص طبیعت این استان است.

پارک های آبی و معابد متعدد را نیز می توانید در این استان پیدا کنید. جاذبه های این منطقه بسیار متنوع است و برای همه اعضای خانواده، جاذبه ای دارد.

استان چنبوری

استان چنبوری در بخش شرقی خلیج تایلند قرار گرفته است. در چنبوری نیز جاذبه های زیادی برای بچه ها وجود دارد.

سواحل شنی، ورزش های آبی، معبد چوبی پناهگاه حقیقت و موزه جذاب و دیدنی ریپلی از جاذبه های این منطقه است که نباید از دست بدهید.

اگر از علاقه مندان به طبیعت باشید در باغ های گیاه شناسی و پارک های جنگلی این استان می توانید از تماشای پوشش گیاهی منطقه لذت ببرید و در آرامش طبیعت، قدم بزنید.

پارک های آبی، موزه ها و معابد متعدد و بازارهای شناور از دیگر جاذبه های این استان است که نباید از دست بدهید.

استان ترات

این استان در کنار خلیج تایلند قرار گرفته است و مجموعه ای از چندین جزیره زیبا و شگفت انگیز است. در این جزایر دیدنی می توانید از انواع تفریحات جذاب خانوادگی لذت ببرید. سواحل شنی سفید، صخره هایی با پوشش جنگلی و حیات وحش بی نظیر، از جذابیت های این استان برای گردشگران است.

در این استان می توانید به دهکده های ماهیگیری سر بزنید و از خوردن غذاهای محلی آنها لذت ببرید. اگر اهل غواصی و قایق سواری باشید، این استان بهترین مقصد برای سفر شما است.

استان ناخون راتچاسیما

این استان، بزرگترین استان تایلند است. اولین پارک ملی تایلند یعنی پارک ملی Khao Yai در این استان پایه گذاری شد. در این مقصد گردشگری، می توانید بچه ها را به تماشای جنگل ببرید و با پوشش گیاهی و حیات وحش منطقه آشنا کنید. مسیرهای پیاده روی متعددی متناسب با سطح آمادگی بندی مختلف، در این پارک وجود دارد.

آبشارهای زیبا از دیگر جاذبه های این منطقه است که توجه دوستداران طبیعت را جلب می نماید. در این استان، بقایای باستانی از شهرهای قدیمی هم وجود دارد که مورد توجه دوستداران تاریخ و فرهنگ قرار می گیرد.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 410

به "10 مقصد گردشگری خانوادگی در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مقصد گردشگری خانوادگی در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید