قاتـل از چوبه دار نجات یافت

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - کارگر رستوران که در جنایتی شبانه، زنی افغانستانی را به قتل رسانده بود با رضایت اولیای دم و تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران از قصاص رهایی یافت.

قاتـل از چوبه دار نجات یافت

به گزارش ایران، 19 دی سال 95، مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و از قتل همسرش خبر داد، او گفت: من شب ها سر کار می روم، امروز صبح که به خانه آمدم از همسرم خبری نبود. در حالی که داشتم اتاق ها را می گشتم ناگهان پاهای همسرم را دیدم که از زیر تخت بیرون زده بود؛ وقتی او را بیرون کشیدم شوکه شدم چرا که دست و پاهایش را بسته بودند و سر و صورتش خونی بود، آثار خون روی دیوارها هم دیده می شد.

با تماس این مرد، تیم جنایی راهی محل حادثه شده و در نخستین بررسی ها قتل زن میانسال تأیید شد. معاینات اولیه متخصصان پزشکی قانونی نشان می داد که این زن 50 ساله بر اثر خفگی به قتل رسیده است.

گوشی تلفن همراه و طلاهای زن میانسال به نام رویا نیز سرقت شده بود. از آنجا که درهای ورودی خانه سالم بود احتمال وقوع قتل از سوی یک آشنا قوت گرفت و در تحقیقات اولیه، همسر رویا به عنوان نخستین مظنون پرونده بازداشت شد اما مدارک و شواهدی به دست آمد که نشان می داد وی در این جنایت بی گناه است.

دستگیری کارگر رستوران

بدین ترتیب او آزاد شد و در ادامه بررسی ها، تیم جنایی ردپای مرد جوانی را در پرونده به دست آوردند. مرد جوانی به نام هرمز که در رستورانی مشغول به کار بود و آخرین بار با مقتول تماس داشت.هرمز بازداشت شد اما در حالی که منکر قتل بود تناقض گویی های وی و اظهارات همکارانش در این خصوص که شب جنایت وی در رستوران نبوده و ساعت 3 بامداد برگشته است همچنین هذیان گویی های عجیب وی در خواب که از یک جنایت خبر می داد باعث شد تا متهم 32 ساله راز جنایت را برملا کند.

او گفت: حدود سه ماه قبل با رویا آشنا شدم. اوایل به من گفت که مجرد است، من هم به او علاقه مند شدم اما وقتی گفت متأهل است و نمی تواند با من ازدواج کند خیلی عصبانی شدم.

شب حادثه ماده مخدر شیشه مصرف کرده بودم، به خانه رویا رفتم تا با او صحبت کنم که دعوایمان شد. در این درگیری سرش را چندین بار به دیوار کوبیدم و بعد از بستن دست و پایش او را خفه کردم. بعد هم طلاها و گوشی تلفن همراهش را سرقت کردم و آنها را فروختم و در ازایش مواد خریدم.پس از بازداشت متهم، مأموران در بررسی سوابق وی دریافتند وی سابقه کلاهبرداری پیامکی نیز دارد. او با ترفند ارسال پیامک برنده شدن در مسابقات رادیویی و تلویزیونی، دست به کلاهبرداری زده بود و مدعی بود که این کار را به خاطر مقتول و خواسته های زیاد او انجام داده است.

درخواست قصاص

بدین ترتیب پس از محاکمه هرمز، وی به اتهام قتل عمدی رویا به قصاص و به خاطر کلاهبرداری، سرقت و ضرب و جرح این زن به دیه و زندان محکوم شد.

اما مدتی بعد از محاکمه، خانواده مقتول با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران و به خاطر رضای خدا از قصاص او گذشت کردند. روز گذشته متهم با پرداخت دیه، از قصاص رهایی یافت، اما از آنجایی که به 15 سال حبس نیز محکوم شده بود، همچنان در زندان به سر می برد تا مدت محکومیتش به سرانجام رسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1667

به "قاتـل از چوبه دار نجات یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتـل از چوبه دار نجات یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید