علت شکست استقلال با 6 گل در دربی 52 از زبان پیشکسوت آبی پوشان؛ دسیسه بود

به گزارش کشتی کروز، گودرز حبیبی از پیشکسوتان قدیمی تیم فوتبال استقلال می گوید که شکست سنگین این تیم در دربی سال 52 مقابل پرسپولیس با شش گل دسیسه بوده است.

علت شکست استقلال با 6 گل در دربی 52 از زبان پیشکسوت آبی پوشان؛ دسیسه بود

گودرز حبیبی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درباره شرایط دربی روز جمعه گفت: دربی همیشه سر و صدای الکی دارد. چون استقلال و پرسپولیس کری خوانی دارند، برخی این بازی را بی جهت گنده می کنند، اما در اصل یک بازی مثل بازی های دیگر است. حتی به لحاظ فنی دو تیم معمولاً کمتر بازی خوب ارائه می کنند، چون ابتدا می خواهند شکست نخوردند تا هواداران علیه شان شورش نکنند. به همین دلیل معتقدم آن استرس بازی را خراب می کند و اگر مربیان و بازیکنان این استرس را از خود دور نکنند، این بار هم دربی همان آش و همان کاسه است.

وی درباره شرایط دو تیم برای دیدار روز جمعه گفت: برای این دربی بازیکنان پرسپولیس آماده تر هستند و این تیم از نظر مهره ای بهتر است و به استقلال رجحان دارد، مگر اینکه استقلالی ها با دوندگی بیشتر بتوانند مقابل پرسپولیس کاری کنند، وگرنه اگر عقب ماندگی شان را جبران نکنند، گرفتار می شوند.

حبیبی در واکنش به این مسئله که پس از نمایش خوب استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا همه انتظار یک دربی جذاب را از دو تیم دارند و پیش بینی خودش چیست، گفت: فکر نمی کنم هیچکدام از دو تیم عملکرد آسیایی خود را در دربی به نمایش بگذارند. دلیل آن هم استرس بی دلیل این بازی است، مگر اینکه مربیان خوبی وجود داشته باشند که استرس را از بازیکنان بگیرند که آنهم نیست.

پیشکسوت باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا معتقد است مجیدی نمی تواند آنطور که باید تیمش را برای دربی آماده کند، گفت: فرهاد مجیدی جوان است و معتقدم در مقابل گل محمدی اشراف بیشتری نسبت به او به کارش دارد. از طرفی گل محمدی الان بازیکنان خوبی هم دارد. مجیدی هم پیش از این در استقلال بود، اما رفت و دوباره برگشت و همین رفت و برگشت، مشکلاتی را برای تیم و خودش ایجاد کرد.

حبیبی همچنین در بخش دیگری از گفت وگو با خبرنگاران درباره شکست 6 بر صفر استقلال مقابل پرسپولیس در دربی سال 52 گفت: یک دسیسه هایی در کار بود. یکسری می خواستند از باشگاه استقلال جدا شوند و جلوتر با تیم هایی که موردعلاقه شان بود صحبت کرده بودند. یکی دو تا از دوستان مان هم که اجازه بدهید اسم شان را نیاورم، آنها هم که بعداً اسطوره های باشگاه شدند، با باشگاه اختلاف آنچنانی پیدا کردند. یک گروه دارایی، یک گروه شاهین، یک گروه هم که بچه های استقلال یعنی تاج، همین ها باعث شدند که دفاع وسط توپ های آنچنانی را راحت بدهد که سال بعد برود پرسپولیس. رفیق عزیزمان هم گل های آنچنانی بخورد که ... .

وی در پاسخ به این سؤال که چنین مسئله ای (اختلاف بازیکنان با باشگاه) در شکست استقلال تأثیر داشته است، گفت: خیلی تأثیر داشت. بچه ها بد بازی کردند و خودشان در زمین نخواستند بازی کنند و حرکت هایی انجام دادند. خدا را شکر می کنم که آن موقع من دیگر بازی را کنار گذاشته بودم. حتی برای تماشا هم نیامدم، چون اختلافات قبلش را در باشگاه دیده بودم، ولی بازی باید انجام می شد و کاری هم نمی شد انجام داد. برای همین گرفتار شدیم.

در زیر فیلم بخشی از صحبت های حسن و گودرز حبیبی درباره دربی 52 و شکست استقلال با شش گل را تماشا کنید:

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1874

به "علت شکست استقلال با 6 گل در دربی 52 از زبان پیشکسوت آبی پوشان؛ دسیسه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت شکست استقلال با 6 گل در دربی 52 از زبان پیشکسوت آبی پوشان؛ دسیسه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید