رونمایی از ربات انسان نمای شرکت تسلا

به گزارش کشتی کروز، شرکت خودروساز الکترونیکی تسلا از تسلا بات، ربات انسان نمایی که با هوش مصنوعی کار می کند رونمایی کرد.

رونمایی از ربات انسان نمای شرکت تسلا

به گزارش خبرنگاران، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، در جریان رویداد هوش مصنوعی این کمپانی گفت تسلا مشغول توسعه یک ربات انسان نماست. طبق آنچه اعلام شده، ربات تسلا با نام تسلا بات (Tesla Bot) شناخته می شود و قابلیت های زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به قابلیت های امدادی اشاره کرد.

این ربات تقریبا ابعادی مشابه یک انسان لاغر اندام دارد و وزن آن معادل 125 پوند (56.6 کیلوگرم) است. طبق اعلام ماسک، تسلا بات به نمایشگری مجهز خواهد شد که به جای صورت آن قرار می گیرد و از این طریق می تواند اطلاعات را نمایش دهد.

همچنین او ادعا کرده این ربات توانایی بلند کردن بار تا وزن 150 پوند و جابجا کردن بار تا وزن 45 پوند را دارد. البته، سرعت جابجایی تسلا بات تنها 5 مایل در ساعت است.

این ربات که به گفته ماسک از نرم افزار اتوپایلوت تسلا بهره می گیرد، به 8 دوربین مجهز است که محتوا را به شبکه عصبی طراحی شده از طریق تسلا انتقال می دهند. این شبکه عصبی کارکرد مغز انسان را شبیه سازی می کند، البته این شبیه سازی تا حدی پیش می رود که به دستگاه اجازه دهد با کمک دوربین ها محیط اطراف خود را تحلیل کند و تشخیص دهد در صورت رو به رو شدن با موانع باید چه کاری انجام دهد و بتواند راه ها و تصاویر مختلف را برچسب گذاری کند.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

منبع: فرارو
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1952

به "رونمایی از ربات انسان نمای شرکت تسلا" امتیاز دهید

1 کاربر به "رونمایی از ربات انسان نمای شرکت تسلا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از ربات انسان نمای شرکت تسلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید