روح بشردوستانۀ قوانین تأمین اجتماعی، دلیل گسترش جامعه تحت پوشش در ایران است

به گزارش کشتی کروز، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نشست تخصصی پوشش فراگیر تأمین اجتماعی برای جوامع رو به تحول در اجلاس جهانی تأمین اجتماعی، اقدامات اجرا شده برای گسترش دامنه پوشش خدمات سازمان تأمین اجتماعی در ایران را تشریح کرد.

روح بشردوستانۀ قوانین تأمین اجتماعی، دلیل گسترش جامعه تحت پوشش در ایران است

به گزارش کشتی کروز، مصطفی سالاری طی سخنانی در نشست تخصصی پوشش فراگیر تأمین اجتماعی برای جوامع رو به تحول در اجلاس جهانی تأمین اجتماعی که در بروکسل (بلژیک) درحال برگزاری است، گزارش جامعی از اقدامات و فعالیت های سازمان تأمین اجتماعی در جهت گسترش دامنه پوشش بیمه ای به اقشار خاص را به شرکت کنندگان ارائه کرد.

سالاری در این نشست، با اشاره به اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران درخصوص ضرورت برخورداری همگانی اقشار جامعه از مزایای تامین اجتماعی، روح بشردوستانه حاکم بر قوانین تامین اجتماعی را منشاء تحولات و اصلاحات قوانین و مقررات گسترش دامنه پوشش به اقشار خاص در ایران دانست.

وی با برشمردن گروه های شغلی خاص شامل کارگران ساختمانی، زنان خانه دار، زنان سرپرست خانوار، بافندگان فرش و گلیم، رانندگان، خادمین مساجد، باربران، زنبورداران، نویسندگان، کارکنان صنایع دستی، کارکنان صنوف و ... ، ساز و کار نحوه شناسایی شاغلان در این گروه های شغلی و همچنین فرایند بیمه پردازی و مزایای متعلقه را به تفصیل توضیح داد.

بر اساس این گزارش، طرح گسترش دامنه پوشش سازمان تامین اجتماعی در رقابت تجربه پیروز ایسا در اجلاس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه 2018، به تشخیص مرکز تعالی اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی، منطبق بر رهنمودهای ایسا در زمینه حکمرانی خوب، کیفیت خدمات، وصول حق بیمه و رعایت مقررات و بخشنامه ها و گسترش دامنه پوشش، طبقه بندی شده و پیروز به اخذ گواهی تأیید تجربه پیروز از هیأت داوران شد.

به منظور الگوبرداری سایر سازمان های عضو، این طرح در پایگاه داده تجربیات پیروز سایت اینترنتی ایسا بارگذاری شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 9 آذر 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 658

به "روح بشردوستانۀ قوانین تأمین اجتماعی، دلیل گسترش جامعه تحت پوشش در ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روح بشردوستانۀ قوانین تأمین اجتماعی، دلیل گسترش جامعه تحت پوشش در ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید