دودکش2 در راه شبکه یک، ماجرای قالیشویی آقا فیروز!

به گزارش کشتی کروز، مجموعه کمدی اجتماعی دودکش2 به کارگردانی برزو نیک نژاد، قرار است بعد از سریال زیرخاکی2 خود را به آنتن شبکه یک سیما برساند.

دودکش2 در راه شبکه یک، ماجرای قالیشویی آقا فیروز!

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، دودکش سریال نام آشنایی است که برای اولین بار در رمضان 1392 روی آنتن رفت. فصل دیگری از طریق محمدحسین لطیفی تحت نام پادری ساخته شد و حالا فصل دوم دودکش به کارگردانی برزو نیک نژاد قرار است بعد از انتها پخش سریال زیرخاکی2 خودش را به آنتن شبکه یک سیما برساند.

این سریال، برای تعطیلات نوروزی سال 1392 تولید شده و قرار بوده در صورتی که سریال مرکز آماده نشود، روی آنتن برود و پخش آن پس از تعطیلات نوروز هم ادامه یابد. اما با آماده شدن آن سریال، شبکه یک با انجام تغییراتی در سریال دودکش، این سریال را در 24 قسمت برای ماه رمضان در نظر گرفت. سری دوم این مجموعه هم در سال 1395 به نام پادری به کارگردانی محمدحسین لطیفی ساخته شد.

دودکش، زندگی افرادی را در قالب طنز به تصویر می کشد که با مسائل مالی و دیگر درگیری های زندگی شان، دست و پنجه نرم می کنند. بعضی از آنان مثل فیروز، به خدا توکل می کنند و دست روی زانو گذاشته، از جای برمی خیزند و بعضی دیگر مثل نصرت، برادر همسر او، نگاه شان را به دستان دیگران می دوزند. فیروز مرد خانواده دوست و زحمت کشی است که به همراه خانواده و آشنایانش، یک قالی شویی را اداره می کند؛ اما با پلمپ شدن درب محل کار و زندگی او از طریق مأموران شهرداری، دردسرهایش دوچندان می شود.

لوکیشن اصلی داستان یک قالیشویی است که اتفاقات با مزهٔ زیادی در آنجا رخ می دهد. هومن برق نورد و بهنام تشکر و امیرحسین رستمی نقش های اصلی داستان هستند که پس از کارهای پیروز ساختمان پزشکان و دزد و پلیس بار دیگر با همکاری هم سریالی طنز و بامزه روایت می کنند.

فصل دوم دودکش از اواخر سال 1399 جلوی دوربین رفت و فقط تنها توقف این سریال به علت ابتلای چند بازیگر سریال به کرونا، به بیش از دو هفته نرسید. گروه این روزها در تهران مشغول تصویربرداری اند و نیمی از فیلمبرداری پیش رفته و مراحل فنی هم توأمان جلو می رود. پیگیری ها نشان می دهد قرار است بعد از انتها پخش فصل دوم زیرخاکی در شبکه یک سیما پخش شود. جالب است که اغلب سکانس های سریال در شمال شرقی تهران و منطقه بلوار ارتش تصویربرداری می شود.

هومن برق نورد، امیرحسین رستمی، سیما تیرانداز، نگار عابدی، محمدرضا شیرخانلو، یاس نوروزی و بهنام تشکر گروه بازیگران دودکش 2 را تشکیل می دهند و به تازگی الهام اخوان هم به این ترکیب اضافه شده است.

در خلاصه داستان سریال آمده است: خانواده فیروز مشتاق که بی قیف و قپی به سفری رفته اند، در راه بازگشت به تهران با دختری همسفر می شوند که از نظر بهروز، نیمه گمشده قلمداد می شود و به ضرس قاطع، آغازی برای فرو رفتن خانواده در آمپاس است! بماند که با آنچه از نصرت و شرایط جدیدش مشهود به نظر می رسد، بستر قمپزش گسترده تر از قبل شده است و با عقبه ای که از آنان سراغ داریم، ماجرا هایی آغاز می شوند که بی هیچ شائبه ای در زندگی همه و به ویژه کسانی که پا به قالیشویی می گذارند، تاثیرگذار هستند!

پخش سریال دودکش از سه شنبه 4 خردادماه ساعت 22 در شبکه تماشا آغاز شده و طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، پخش این مجموعه تا آغاز فصل دوم مجموعه دودکش ادامه خواهد داشت و بدین ترتیب دو فصل این مجموعه به صورت متوالی از شبکه تماشا پخش می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1900

به "دودکش2 در راه شبکه یک، ماجرای قالیشویی آقا فیروز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دودکش2 در راه شبکه یک، ماجرای قالیشویی آقا فیروز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید