خادم: آزادکاران فراتر از پیش بینی ها ظاهر شدند، امیدوارم فرنگی کاران هم به هدف خود برسند

به گزارش کشتی کروز، رئیس فدراسیون کشتی ارزیابی خود را از نتایج کشتی گیران در بازی های آسیایی خاطرنشان کرد.

خادم: آزادکاران فراتر از پیش بینی ها ظاهر شدند، امیدوارم فرنگی کاران هم به هدف خود برسند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در پاسخ به این سوال که آیا آزادکاران انتظارات را برآورده کردند، گفت: پیش بینی ما با توجه به شرایط موجود، وضعیت بچه ها و تغییر اوزان و با توجه به کاهش وزن ها نسبت به دور قبل و شرایطی که کشورهای آسیای میانه به خصوص ازبکستان با جذب کشتی گیران روسیه ایجاد نموده اند، این بود که به 2 مدال طلا خواهیم رسید اما بچه ها غیرت نموده و در همان روز نخست به 2 طلا رسیدیم و در روز سرانجامی هم پرویز هادی به نشان طلا رسید تا با 3 طلا به کار خود سرانجام دهیم.

خادم در ادامه گفت: بچه های ما شرایط یکسانی نداشتند و بعضی کم تجربه بوده و برخی تجربه بیشتری داشتند. به خصوص در سبک وزن و دیگر اینکه ما در سال های گذشته و در سنگین وزن به خصوص 97 و 125 کیلوگرم آسیا به مدال رسیده ایم اما سال جاری به توجه به شرایطی که شرح دادم کار تا حدود زیادی برایمان دشوار گردیده بود؛ اما با تلاشی کردند این بار هم دست مان از مدال کوتاه نماند و توانستیم عنوان قهرمانی سنگین وزن را از آن خود کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد درباره انتقاداتی که قبل از مسابقات بابت انتخاب علیرضا کریمی برای وزن 97 کیلوگرم از کادر فنی می شد گفت: خب طبیعی است چرا که کشتی ورزشی است که متعلق به عموم مردم بوده و ورزش ملی ما است، مردم علاقمند بوده و اخبار آن را دنبال می نمایند. مباحث کارشناسی و فنی هم که جای خود را دارد با تمام این وجود ارزیابی و پیش بینی ما این بود با توجه به شرایط 97 کیلوهای آسیا به خصوص کشتی گیر داغستاتی الاصل ازبک ها، کریمی می تواند در این وزن با توجه به داشت هایش ما را به هدف مان برساند و دیدید که اینطور هم شد.

خادم درباره مبارزات مصطفی حسین خانی و اینکه نماینده وزن 74 کیلوگرم تیم ملی توقعات را برآورده نکرد گفت: مصطفی لایق حضور در فینال بود و ما دیدیم که در مبارزه با آزادکار ازبکستان کشتی را حسین خانی گرفت اما در نهایت برنده حریف بود و در ادامه آزادکار ایران بسیار غم انگیز کار خود را دنبال کرد. ما دیدیم که رقابت وزن 74 کیلوگرم بسیار سنگین دنبال شد و اگر به جمع کشتی گیران آسیایی نمایندگان آمریکا، روسیه و ایتالیا را اضافه کنیم کیفیت رقابت های این وزن را باید بالاتر از سایر اوزان و در سطح جهانی بدانیم. با این حال مصطفی لایق کسب مدال بود البته که اشتباهاتی داشت، فرصت هایی را از دست داد و این موجب شد تا علی رغم زحمتی که روی تشک کشید به نتیجه دلخواه نرسد.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد عملکرد رضا اطری که به مدال برنز رسید گفت: همه ما می دانیم که کشتی دریافت در سبک وزن آسیا کار دشواری است البته گاهی آسیا سطح کیفی خود را نسبت به جهان در این وزن از دست می دهد اما حالا اینطور نیست و آسیا با نمایندگان مغولستان، ژاپن، هند، کره شمالی و... حرف های زیادی در جهان دارد. سهم عمده ای در کسب نتیجه خواهد داشت. حضور رضا اطری در این مسابقات نشان داد که روند رو به جلویی دارد. ما امیدوار هستیم تلاشی که اطری انجام می دهد با فکر تر و آرامش بیشتری باشد تا در ادامه و در مسابقات بزرگ تر هم به مدال برسد.

خادم درخصوص پیش بینی اش از نتایج کشتی فرنگی گفت: پیش بینی ما برای کشتی فرنگی با توجه به شرایط موجود کسب دو مدال طلاست. البته که تا وارد مسابقه نگردیده اند نمی توان در این باره اظهار نظر کرد اما با این وجود امیدوار هستیم که به هدف شان برسند.

سرمربی تیم ملی درباره عملکرد نماینده وزن 65 کیلوگرم گفت: مهران نصیری در اولین میدان جدی خود حضور یافته بود. او در کشتی اول خودش نبود و به نوعی می توان گفت که شرایط سالن و مسابقات او را گرفته بود و این برای او که تجربه زیادی ندارد طبیعی است. البته مهران شرایط وزنی خوبی برای این وزن دارد. ما در میدان های بین المللی قبلی که او را محک زدیم، ارزیابی مان این بود که حرکت رو به جلویی داشته، البته که ایراداتی هم به لحاظ فنی و قوای جسمی دارد که باید آنها را رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 108

به "خادم: آزادکاران فراتر از پیش بینی ها ظاهر شدند، امیدوارم فرنگی کاران هم به هدف خود برسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خادم: آزادکاران فراتر از پیش بینی ها ظاهر شدند، امیدوارم فرنگی کاران هم به هدف خود برسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید