توصیه های یک دامپزشک در فصل زادآوری حیات وحش

به گزارش کشتی کروز، یک دامپزشک حیات وحش ضمن اشاره به اینکه در فصل بهار نوزادان حیات وحش متولد می شوند توصیه کرد که از لمس و جابه جایی نوزادان آن ها خودداری شود چرا که با این کار می توانیم به زندگی طبیعی آن ها خاتمه دهیم.

توصیه های یک دامپزشک در فصل زادآوری حیات وحش

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، ایمان معماریان با اشاره به اینکه گروهی از جانوران تولید مثل فصلی دارند و نوزادان بیشتر آن ها نیز در فصل بهار متولد می شود، تاکید کرد: حیوانات به ویژه ماده ها در این فصل به دلیل نگهداری از نوزادان خود ممکن است پرخاشگری زیادی داشته باشند بنابر این به قلمرو آن ها نزدیک نشوید.

  • بازار داغ شکار نوزادان حیوانات در فصل بهار

معماریان در ادامه ضمن اشاره به بازار داغ شکار نوزادان حیوانات در فصل بهار شرح داد: در این بازه زمانی شکار جوجه ها، توله ها و بره ها ضمن آسیب رساندن و بر هم زدن چرخه طبیعت می تواند سبب انتقال بیماری به شکارچیان یا گونه های مختلف جانوری شود.

این دامپزشک حیات وحش در ادامه گفت: برای جلوگیری از این اتفاق باید قانونی وجود داشته باشد تا بر اساس آن مشخص شود که چه حیواناتی نباید به عنوان حیوان خانگی نگهداری شوند. در این صورت می توان با متخلفان برخورد قاطعی کرد.

وی ضمن تاکید بر ضرورت کنترل مراکز و بازارهای عرضه و فروش حیوانات شرح داد: متاسفانه در سایه نبود نظارت ها و ناآگاهی متقاضیان از بیماری های حیات وحش، برخی گونه ها به عنوان حیوانات خانگی خرید و فروش می شوند.

وی درباره حیوانات خانگی و کروناویروس گفت: بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، هیچ گزارشی مبنی بر اینکه حیوانات به ویژه حیوانات خانگی مانند سگ و گربه به بیماری کووید 19 مبتلا می شوند و یا ناقل هستند، وجود ندارد اما درباره گزارش های موردی که از سگ ها و گربه ها در هنگ کنگ و بلژیک منتشر شده است باید گفت که این حیوانات فقط می توانند ناقل مکانیکی ویروس کرونا باشند یعنی ویروس همانطور که تا مدتی روی وسایل مختلف و لباس ها فعال باقی بماند می تواند روی بدن حیوانات خانگی نیز باقی بماند البته این بستگی به دما و رطوبت نیز دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1149

به "توصیه های یک دامپزشک در فصل زادآوری حیات وحش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های یک دامپزشک در فصل زادآوری حیات وحش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید