تاریخچه شهر بانکوک تایلند

به گزارش کشتی کروز، شهر بانکوک تاریخی پرفراز و نشیب داشته و یکی از پرطرفدارترین شهرهای کشور تایلند برای بازدید می‌باشد. در این مقاله شما را بیشتر با این شهر آشنا خواهیم کرد.

تاریخچه شهر بانکوک تایلند

تاریخچه شهر بانکوک پر است از فراز و نشیب. در ابتدا بانکوک یک زمین کشاورزی بزرگ و محل تجارت بر رودخانه پرایا بود، اما رفته رفته برجسته تر شد، مخصوصا در قرن 15 و 16 وقتی‌ با به وجود آمدن آب راه های جدید که عبور کشتی ها و مسافران را به این منطقه آسان تر کرده بود. در سال 1782 وقتی‌ که آداب و رسوم چینی‌ها توسط تاجرین و خریداران به بانکوک وارد شد، بانکوک توسط پادشاه رما به عنوان پایتخت تایلند برگزیده شد. رشد و ساخت و ساز شهر از زمان وات کأو آغاز شد و در آن زمان دور تا دور شهر را برای دفاع، دیوار چینی‌ کرده و خندق‌هایی‌ را حفر کردند. مدت زیادی نگذشت که این شهر به مرکز اصلی‌ برای تجارت چینی‌ها تبدیل شد. در دههٔ 1850 نوسازی شهر توسط پادشاه موگکوت (راما چهارم) ادامه پیدا کرد و پسرش پادشاه چولالوگکورن با ساختن جاده ها و ریل قطار آن را کامل کرد. در پایان قرن 19 جمعیت کشور حدود 500،000 نفر بود که در همان زمان، حکومت بسیار خوب توانسته  که از قدرت استعماری خود دفاع کند.

تغییرات عظیم در قرن 20 زمانی‌ آغاز گردید که این سرزمین از شمال و شرق افزایش پیدا کرد. اولین پل بر روی رودخانه فرایا (پل خاطره‌ها) در سال 1932 ساخته شد. در همان سال ها بود که سیستم پادشاهی جای خود را به سلطنت مشروطه داد. همون موقع بود که نام کشور از سیا‌م به تایلند تغییر یافت. در جنگ جهانی‌ دوم بانکوک توسط نیروهای ژاپنی که می‌خواستند به جنگ انگلیسی ها در برمه بروند اشغال گردید. بعد از جنگ در سال 1950 کشور دچار یک نابسامانی و آشفتگی سیاسی‌ شد که با چند کودتای عظیم همراه بود. در دهه 1960 همزمان با جنگ ویتنام ظهور اقتصادی تایلند نیز آغاز شد. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌هایی بروید که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

در ده‌های 70 و 80 تحولی عظیم در کشور در حال شکل گرفتن بود، هنگامی که کشور بین قوانین نظامی و غیر نظامی متزلزل شده بود، اما در ادامه اقتصاد کشور رو به سقوط رفت تا جایی‌ که اقتصاد به شدت خچه دار شده بود و صندوق بین‌المللی پول به آغاز دوباره اقتصاد بانکوک کمک خواهد نمود.

انتشار: 22 آذر 1396 بروزرسانی: 24 آبان 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 33

به "تاریخچه شهر بانکوک تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاریخچه شهر بانکوک تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید