برای اولین بار در تاریخ، قلب خوک به انسان پیوند زده شد

به گزارش کشتی کروز، برای اولین بار و در یک جراحی تاریخی در علم پزشکی قلب یک خوک اصلاح ژنتیکی شده به یک مرد آمریکایی با موفقیت پیوند خورد. یک مرد آمریکایی، نخستین فردی در جهان شد که از یک خوک اصلاح ژنتیکی شده قلب دریافت کرد.

برای اولین بار در تاریخ، قلب خوک به انسان پیوند زده شد

پزشکان او می گویند آقای بنت، که سه روز پیش در بیمارستانی در استان مریلند این قلب را دریافت کرده، در شرایط جسمی خوبی به سر می برد. آن طور که گزارش شده این تنها بخت دیوید بنت برای زنده ماندن بوده. با این حال، معلوم نیست این پیوند قلب او را مدت طولانی زنده نگه دارد.

آقای بنت یک روز پیش از جراحی گفته بود که این پیوند برای او در حکم مرگ یا زندگی بوده است: می دانم که این تیری در تاریکی است، اما آخرین شانس من است.

جراحان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند مجوز این پیوند قلب را از نهاد نظام پزشکی آمریکا و تنها پس از آن دریافت کردند که شواهد نشان می داد آقای بنت در صورت دریافت نکردن این قلب پیوندی، خواهد مرد.

برای جراحان هم این پیوند نتیجه سال ها تحقیق بود و آن ها امیدوارند این عمل و نتایج آن به بیماران بسکمک در سراسر جهان کمک کند. مرد دریافت کننده قلب بعد از عمل برای تعیین نحوه عملکرد اندام نو به دقت تحت نظر قرار گرفته است.

بارتلی پ. گریفیفیس، جراح، گفته این عمل جهان را یک گام به حل مشکل کمبود اندام برای بیمارانی که به آن نیاز دارند، نزدیک تر می کند.

دانشگاه مریلند در بیانیه ای در ارتباط با همین جراحی نوشته بر اساس آمار نهاد دولتی اهدای عضو آمریکا، هر روز در این کشور 17 نفر به علت نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند و فهرست انتظار برای دریافت اندام پیوندی به 100 هزار نفر می رسد.

بر همین اساس، تلاش ها برای پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان در سال های اخیر بیشتر شده. پیوند دریچه قلب خوک به انسان هم مدتی است که انجام می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2176

به "برای اولین بار در تاریخ، قلب خوک به انسان پیوند زده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اولین بار در تاریخ، قلب خوک به انسان پیوند زده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید