این بیابان رنگ عوض می نماید!

به گزارش کشتی کروز، گاهی در طبیعت چشم اندازهایی را می بینیم که فقط تغییر کمی در نور، ظاهر آن ها را تغییر می دهد. آسمانی که در روز همه آن را آبی می بینیم در هنگام غروب ناگهان قرمز می گردد و شن و ماسه هایی که تا همین چند لحظه قبل رنگ نارنجی شان چشم ها را می گرفت ناگهان بنفش می شوند.

این بیابان رنگ عوض می نماید!

فارافرا نام یک بیابان در کشور مصر است که یکی از عجایب موجود در دنیا هستی می باشد. در بیابان فارافرا یا پارک بیابانی سفید، صخره هایی که به شکل های گوناگون چیده شده اند وجود دارد. به هر کدام از این صخره ها نامی داده شده است که بتواند بیانگر حالت آن باشد. برای مثال، صخره های یکپارچه، صخره های قارچی شکل، صخره های بستنی، صخره های چادری و صخره های صاف. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا با این بیابان آشنا شوید.

سرگذشت بیابان فارافرا

در زمان های دور، تمام بیابان فارافرا در بستر دریا بود و لایه های رسوبی صخره ها از طریق جانداران دریایی بعد از خشک شدن دریا تشکیل شده است. بعد ها این بیابان به جایگاهی برای پرسه گله های حیواناتی مثل فیل، زرافه و حیوانات دیگر تبدیل شد.

این بیابان بستر گیاهان و درختان سبز بود. منطقه ای که در آن دریاچه های زیادی به چشم می خورد و در دریاچه هایش ماهی های زیادی وجود داشت. بنابراین، اینجا شکارگاه بسیار خوبی برای انسان های ماقبل تاریخ بود. موقع غروب خورشید، رنگ این بیابان تغییر می نماید و در زیر اشعه های خورشید، به رنگ طلایی خوش رنگی در می آید ودر روز های ابری هم بیابان فارافرا در مصر به رنگ تیره مایل به مشکی در می آید، پدیده عجیبی که در کمتر جایی در دنیا دیده می گردد.

با وجود این که دوران بسیار طولانی از خشک شدن دریای این منطقه می گذرد، اما هنوز هم در بخش هایی از آن صخره هایی دیده می گردد که به شکل امواج دریا می باشند. بیابان فارافرا در مصر یکی از عجایب طبیعی این کشور است که امروزه از منطقه ها محافظت شده محسوب می گردد و به نام پارک بیابانی سفید شناخته می گردد.

سفر به مصر

اگر به مصر سفر کردید تا بیابان فارافرا را مشاهده کنید، مثل تعداد زیادی از گردشگران هوشمند دیگر می توانید کمپینگ شب و غروب را انتخاب کنید تا بتوانید هم از طلوع آفتاب و هم از غروب آن لذت ببرید و هردو را مشاهده کنید و ببینید که رنگ این بیابان چطور تغییر می نماید.

معمولا در تور هایی که در کشور مصر برای بازدید از بیابان فارافرا انجام می گردد، بعد از سافاری هیجان انگیز در دل صحرا، از صخره های گوناگون و متنوع آن بازدید می گردد، چون این صخره ها بخش مهمی از جذابیت بیابان فارافرا در مصر را تشکیل می دهند.

عناوین مطلب

  • سرگذشت بیابان فارافرا
  • سفر به مصر
    • بعلاوه بخوانید:

رنگ سفید گچی فارافرا در ترکیب با اشکال عجیب و غریب و ناشناخته ای که در آن دیده می گردد، تخته سنگ های سفید بزرگی که سراسر سطح این منطقه را پوشانده اند و در نور خورشید و در گرمای ظهر رنگ سفیدتری به خود می گیرند، یک جای عجیب و فوق العاده ساخته است.

جدای از بیابان قدیمی، بخش دیگری در این صحرا وجود دارد که به بیابان اخیر مشهور هست. این قسمت از بیابان که فقط از طریق شتر قابل دسترس است دارای رنگی سفیدتر از قسمت های دیگر بیابان است. تخته سنگ های این قسمت هم بزرگ تر و بلندتر هستند و شکل و شمایل عجیب تری هم دارند و به همین دلیل توصیه می کنیم در صورت سفر، این قسمت را حتما مشاهده نمایید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب قلعه واقعی زیبای خفته کجاست؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 28 فروردین 1402 بروزرسانی: 28 فروردین 1402 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2422

به "این بیابان رنگ عوض می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بیابان رنگ عوض می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید