افزایش 8 هزار دانش آموز طی سال تحصیلی جدید در قم

به گزارش کشتی کروز، حمیدرضا شیخ الاسلام ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه قم برگزار گردید، گفت: در سال گذشته 242 هزار دانش آموز در پایه های مختلف در قم تحصیل می کردند که این میزان در سال تحصیلی جاری به 250 هزار دانش آموز افزایش یافته است.

افزایش 8 هزار دانش آموز طی سال تحصیلی جدید در قم

وی بیان داشت: 23 هزار همکار فرهنگی به این دانش آموزان خدمات آموزشی ارائه می نمایند که هشت هزار همکار بازنشسته شدند و فقط 15300 فرهنگی شاغل داریم.

کمبود 1500 معلم ابتدایی

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم اضافه نمود: در پایه ابتدایی 1500 معلم کمبود داریم و تعداد زیادی از همکاران آموزش و پرورش طی چهار سال آینده بازنشسته می شوند.

وی با بیان اینکه ما هزار و 400 واحد آموزشی در قم داریم و بیش از 97 درصد دانش آموزان در شهر قم هستند، گفت: تعداد دانش آموزان در مناطق جعفریه، خلجستان و کهک کمتر از هفت هزار دانش آموز است و تمرکز دانش آموزان در شهر قم و کمبود مراکز آموزشی ما را تا چهار سال آینده با مشکل روبرو می نماید.

شیخ الاسلام اضافه نمود: امروز نزدیک به 149 مدرسه در قم مقاوم سازی گردیده است و ما نزدیک به 100 مدرسه دیگر با این حجم دانش آموز احتیاج داریم.

کمبود مراکز آموزشی

وی توضیح داد: در شعاع پنج هزار متری بوستان غدیر و علوی مدرسه وجود ندارد و اگر سایت شهرک قدس راه اندازی نمی شد مشکلات همواره وجود داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: این سایت دارای سه مدرسه، سالن ورزشی و استخر می باشد که رضایت مردم را درپی داشته است.

وی اضافه نمود: ما در برخی مناطق قم زمین های کاربری آموزشی نداریم. با این احتساب که در سال 1404 تعداد دانش آموزان به 250 تا 300 هزار نفر می رسد باید برای ایجاد مراکز آموزشی کاری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 آبان 1397 بروزرسانی: 6 آبان 1397 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 145

به "افزایش 8 هزار دانش آموز طی سال تحصیلی جدید در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 8 هزار دانش آموز طی سال تحصیلی جدید در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید