استفاده بیشتر افراد از اینترنت در هنگام سفر

به گزارش کشتی کروز، در حال حاضر، سفر به سراسر جهان بدون دانستن زبان بومی آن منطقه کار غیر ممکنی نیست، چون در عصر فناوری و ارتباطات امروزی با دیگران بدون دانستن زبان مادری آنها به راحتی می توان ارتباط برقرار کرد.

استفاده بیشتر افراد از اینترنت در هنگام سفر

شما به هر مکانی که علاقه دارید می توانید سفر کنید، در بهترین رستوران ها غذا بخورید و به راحتی مسیر خود را بدون نیاز به راهنمایی دیگران بیابید.

هر چند تمامی این موارد موجب راحتی گردشگران شده است، با این حال وابستگی به اینترنت سبب شده تا مسافران در کشورهای غریبه، با ناتوانی در برقراری ارتباط اینترنتی، احساس ناامنی کنند.

با توجه به تحقیقات اجرا شده توسط آزمایشگاه کاسپرسکی روسیه (Kaspersky) مشخص شد از هر پنج نفر، فرد یک نفر پس از، از دست دادن ارتباطات اینترنتی خود در سفر دچار مشکل شده است؛ یکی از این مسائل، مسمومیت غذایی بود!

یکی از شرکت کنندگان گفت: به دلیل قطع شدن ارتباط اینترنتی خود با دیگران در کویر گم شدم.

حدود 85 درصد از شرکت کنندگان اظهار کردند: اگر اینترنت آنها در مکان هایی که با آن آشنا نبودند قطع می شد، احساس ناامنی می کردند و 38 درصد این افراد گفتند: یکی از موارد نگرانی از نداشتن اتصال به اینترنت طی سفر، امنیت است.

دیمیتری آلشکین، یکی از محققان این تحقیق، اظهار کرد: استفاده از اینترنت همیشه بد نیست و مسافران با یاری اینترنت به راحتی می توانند در کشورهای دیگر هتل، رستوران و مسیر مورد نظر خود را بیابند، اما باید از عدم دسترسی به اینترنت طی سفر نیز آگاه باشند و اگر به اینترنت وابسته هستند پیش از ترک کشور خود اقدامات احتیاطی لازم را اتخاذ کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 11 فروردین 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 215

به "استفاده بیشتر افراد از اینترنت در هنگام سفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده بیشتر افراد از اینترنت در هنگام سفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید