آیین کهن پنجاه بدر قزوینی ها در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به ثبت رسید

به گزارش کشتی کروز، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، آیین کهن پنجاه بدر قزوینی ها در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به ثبت رسید.

آیین کهن پنجاه بدر قزوینی ها در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به ثبت رسید

علیرضا خزائلی گفت: مراسم سنتی پنجاه بدر آیین آمیخته با اعتقادات و از رسوم دیرینه مردمان دیار مینودری است که از گذشته های دور هر ساله با عنوان آیین باران خواهی و شکرگزاری در مصلای قدیمی باغستان سنتی قزوین برگزار می گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین اضافه نمود: خوشبختانه طی سه سال اخیر با حمایت و تاکید استاندار قزوین برای برگزاری هرچه با شکوه تر این مراسم به منظور معرفی شایسته آن به گردشگران و دعوت از آنها برای حضور در این رویداد، در کنار مراسم اصلی، رویدادها و ویژه برنامه های شاد و متنوعی به اجرا درآمده که با استقبال خوبی از سوی شهروندان و گردشگران روبرو شده و ثبت آن در تقویم ملی گردشگری نیز گام موثر دیگری برای معرفی و پاسداشت این آیین است که در توسعه و رونق گردشگری استان نقش مهمی خواهد داشت.

خزائلی اضافه نمود: این رویداد علاوه بر ثبت در تقویم ملی رویدادهای گردشگری از آثار ثبت شده در لیست ملی میراث فرهنگی ناملموس است که امیدواریم با توجه به اصالت تاریخی، فرهنگی و معنوی آن و اهمیت و جایگاه ویژه آن نزد مردمان قزوین بتوانیم آن را بیش از پیش معرفی نموده و به شایستگی حفظ کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین یادآور شد: پیش از این هفت رویداد دیگر شامل جشن فندق، جشن سماق، شور زرآباد، سوگواری زنانه حسینیه آقا سید جمال، مراسم سوم امام و آیین سمنوپزان و هفته خوشنویسی قزوین در این تقویم ثبت شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 12 تیر 1403 بروزرسانی: 12 تیر 1403 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2503

به "آیین کهن پنجاه بدر قزوینی ها در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به ثبت رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین کهن پنجاه بدر قزوینی ها در تقویم ملی رویدادهای گردشگری به ثبت رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید