طراحی سایت: آموزش سئو سایت و نکاتی برای صد برابر شدن عایدی سایت ها

به گزارش کشتی کروز، سئو و آموزش آن جزو مسالی است که در سال های اخیر بسیار پررنگ تر شده و مورد توجه ایرانی ها قرار گرفته است. این موضوع اهمیت زیادی در فروش وب سایت ها دارد.

طراحی سایت: آموزش سئو سایت و نکاتی برای صد برابر شدن عایدی سایت ها

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی سایت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا توسعه وبسایت های حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

آموزش سئو در سال های اخیر به شدت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است؛ به طوری که بیش از 50 درصد سایت های برتر ایران، بیشترین ورودی و فروش خود را مدیون گوگل هستند. از جمله این سایت ها می توان به دیجی کالا، دیوار، فارس نیوز، بیتوته، نیوسئو و... اشاره نمود. قطعا می دانید که سئو سایت فقط برای سایت های بزرگ کارآمد نیست؛ چرا که بسیاری از سایت های قدرتمند کنونی مثل بیتوته، سیمرغ، نیوسئو، نشاط آوران و برترین ها از ابتدا با سئو پیشرفت نموده اند.

یک خواهش محبت آمیز: پنج دقیقه وقت بگذارید و این مطلب کاملا آموزشی و تاثیرگذار را تا خاتمه بخوانید.

اگر بخواهیم صریح و راحت در خصوص تاثیر سئو در افزایش فروش اینترنتی صحبت کنیم، ذکر همین نکته به تنهایی کافی است که حدود 50 درصد کل عایدی سایت های برتر ایرانی از طرق گوگل و در واقع سئو سایت تامین می گردد.

سئو فقط به معنای بهینه سازی سایت ها برای Google نبوده و شامل تمام موتورهای جستجو می گردد؛ اما در ایران استفاده از گوگل به مراتب بیشتر از سایر موتورهای جستجو است. موتورهای نام آشنایی همانند Bing و Yahoo در کشورهای دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرند که البته باید این نکته را نیز مطرح کنم که بیش از 87 درصد کل جستجوها در جهان به وسیله موتور جستجوگر گوگل اتفاق می افتد.

سایت شما با قرار گرفتن در رتبه های اول گوگل با افزایش بیش از 10 برابری فروش روبرو خواهد شد که شاید باورکردنی نباشد؛ اما کسانی که تجربه نموده اند می دانند قدرت سئو سایت حتی از این هم بیشتر است. بهینه سازی وب سایت ها برای گوگل شاید سخت و زمان بر باشد؛ اما باید بدانید که واقعا این مسئله بسیار ارزشمند و پربازده است. البته این 10 برابر در طولانی مدت به صدها برابر تغییر می نماید.

اگر من خودم را جای شما بگذارم، این سوال در ذهنم پدیدار می گردد:

با توجه به هزینه و زمان بهبود فرایند سئو سایت چه تضمینی برای رسیدن به هدف وجود دارد؟

اما پاسخ امیر قمصری:

این سوال را بارها شنیده و پاسخ داده ام. نگرانی شما کاملا طبیعی است. بگذارید پاسخ شما را با یک مثال واقعی بدهم. دو سال قبل در یک شرکت فروشنده خدمات الکترونیکی حضور پیدا کردم. من در آن جلسه به هیئت مدیره گفتم اگر شما روی سئو سایت و آموزش سئو کارکنان خود سرمایه گذاری کنید، در عرض یک سال فروشتان حداقل 10 برابر می گردد. چندین نفر ناگهان آغاز کردند به خندیدن و گفتند: ما با وجود تجربه زیاد نتوانستیم عایدیمان را حتی دو برابر کنیم آن روز گذشت و یک هفته بعد مدیر سایت آن شرکت تماس گرفت و گفت من با مسئولیت خودم هزینه های سئو را پرداخت می کنم و می دانم چیزی که شما گفتید امکان پذیر است. پروژه آغاز شد و یک سال بعد، اردیبهشت ماه بود که همان مدیر سایت تماس گرفت و گفت می گردد خواهش کنم ما را از لینک یک بردارید، آن قدر تماس هایمان زیاد شده که نمی توانیم جوابگو باشیم بنده هم گفتم: من به گوگل زنگ نزدم که لینک شما را در نتایج بالا قرار دهد که حالا زنگ بزنم و بخواهم آن را تغییر دهد

آن شرکت حالا دیگر هیچ فروشگاهی در جهانی واقعی برای خدماتش ندارد و تمام تمرکزش را روی فروش اینترنتی و سئو سایت قرار داده است.

امیر قمصری به عنوان کارشناس و مشاور سئو، این کار را برای برندهای بزرگی انجام داده است و 16 سال تجربه خود را در این زمینه، راهی مطمئن برای آموزش سئو و بهبود شرایط کسب و کار اینترنتی تمام وب سایت ها می داند.

گوکل روز به روز هوشمندتر می گردد و با رونمایی از الگوریتم هایی مثل RankBrain، Fred، Penguin و Panda نشان می دهد هرگز از فعالیت و پیشرفت دست برنخواهد داشت و از طرفی هم به کارشناسان سئو و علاقه مندان این علم پیچیده امید می دهد که راهی را انتخاب نموده اند که هرگز قدیمی نخواهد شد و خاتمهی برای آن نیست.

مطمئن باشید افزایش فروش همه سایت های ایرانی در گرو سئو است.

امروزه گوگل با رونمایی از بروزرسانی RankBrain نشان داده است که به شدت روی محتوا و سورس کاربرپسند تمرکز دارد و همان طور که همواره گفته است، باز هم فریاد می زند که سایت خود را برای کاربران بهینه کنید تا گوگل سایت شما را دوست داشته باشد و دقیقا اینجا است که تعیین می گردد آموزش سئو چقدر برای شما مفید است.

استفاده از فایل های صوتی و ویدئویی در بخش فراوری محتوا به شدت در بهبود رتبه در گوگل تاثیرگذار شده است؛ تا حدی که پیش بینی می گردد تا سال 2020 بازدید ویدئوها در گوگل به بیش از 85 درصد برسد.

چند نکته بسیار مهم و تازه سئو سایت هدیه امیر قمصری به شما

  • از صد درصد کل SEO حدود 30 درصد مربوط به فراوری محتوا و سئو محتوا است (دقت کنید که باید هر دو باهم باشند)، حدود 30 درصد بک لینک، حدود 10 درصد بهینه سازی سایت و 30 درصد به جای مانده هم سایر موارد تاثیرگذار در بهبود سئو سایت است.
  • بهینه سازی ساختار لینک های داخلی برای انتقال اعتبار و رنک صفحات قوی به صفحات ضعیف، یکی از روش های استاندارد سئو کردن صفحه بوده است؛ اما مسئله ای که اهمیت دارد این است که تعداد مناسبی از لینک ها را در صفحه درج کنیم تا به تجربه کاربری آسیبی وارد نگردد.
  • استفاده از لینک های دائمی و مرتبط به جای لینک های موقتی و بی کیفیت آنچنان مهم شده است که عدم دقت به آن می تواند سایت شما را به شدت جریمه کند؛ پس روی این مورد اصلا ریسک نکنید.
  • مهم ترین نکته در سئو محتوا آن است که تشخیص دهید عبارت کلیدی و اصلی محتوای شما چیست. این عبارت باید به صورت همزمان در عنوان، محتوا، توضیحات سئو و آدرس صفحه وجود داشته باشد و البته چگالی آن نسبت به سایر عبارت های کلیدی در محتوا بیشتر باشد.
  • در حال حاضر مهم ترین نکته در بحث بهینه سازی سورس وب سایت ها برای گوگل، استفاده از کدهای AMP است که قطعا دیر یا زود اجباری خواهد شد. در آینده (که پیش بینی می گردد سال 2020 باشد) گوگل فقط سایت هایی را در جستجوهای موبایلی نمایش خواهد داد که نسخه AMP آن ها فعال باشد.
  • از لینک دادن به سایت های بزرگ، باکیفیت و مرتبط نترسید که این مهم به شما به راحتی یاری می نماید تا افزایش رتبه داشته باشد.
  • همواره در جریان الگوریتم های تازه گوگل قرار بگیرید و بدانید بسیاری از اوقات این سایت شما نیست که برایش مسئله ای پیش آمده و افت رتبه داشته است؛ بلکه سایت های دیگر هستند که در زمینه سئو سایت براساس الگوریتم های تازه پیشرفت هایی داشته اند که شما از آن غافل بوده اید.
  • ساخت بک لینک قطعا یکی از مهم ترین راه های بهبود شرایط سئو سایت است؛ اما همواره دقت کنید که گوگل به چه چیزی بک لینک می گوید. بک لینک از منظر گوگل لینکی است که سایت های دیگر جهت تعریف و تمجید از سایت شما به آن می دهند. حال خودتان را جای گوگل بگذارید؛ آیا این طبیعی است که سایت های بزرگ و قوی به سایت های ضعیف لینک بدهند؟ طبیعتا خیر. پس لطفا همواره خودتان را جای گوگل بگذارید و فکر کنید. این گونه برترین لینک ها را خواهید ساخت.

در سایت نیوسئو آموزش سئو رایگان ارائه می گردد تا افراد علاقه مند به این عرصه بتوانند دانش خود را در زمینه سئو، لحظه به لحظه بهبود بخشند و از آن در کسب و کار اینترنتی خود استفاده نمایند. این آموزش ها به چند حالت کتاب آموزش سئو، فیلم آموزش سئو و متون آموزش سئو ارائه شده است.

در اپلیکیشن نیوسئو که اولین و تنها اپ آموزش سئو و بازاریابی اینترنتی در ایران است، مباحث سئو به برترین شکل ممکن به صورت تصویری و صوتی با کمترین قیمت ممکن ارائه شده است. کافی است در سایت نیوسئو به بخش دانلود اپلیکیشن بروید.

در این مقاله و البته در سایت نیوسئو، امیر قمصری به شما نکات کلیدی مهمی را آموزش داده است و معتقد است سئو علمی نیست که منحصر به گروه خاصی از مردم باشد و باید همه وب مسترها و صاحبان کسب و کار اینترنتی آن را به خوبی فرا گیرند.

منبع: کجارو / virlan.co
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2125

به "طراحی سایت: آموزش سئو سایت و نکاتی برای صد برابر شدن عایدی سایت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی سایت: آموزش سئو سایت و نکاتی برای صد برابر شدن عایدی سایت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید