آخرین مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری

به گزارش کشتی کروز، به گزارش خبرنگاران، ثبت نام وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری مرحله اول سال 1401-1400 که از ابتدای آبان ماه آغاز شده است، سرانجام همین ماه (یکشنبه، 30 آبان) به سرانجام می رسد.

آخرین مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری

به منظور ثبت نام این وام یک بازه زمانی 30روزه (آبان ماه) اعلام شده است و تنها از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir انجام و پس از اتمام مهلت یک ماهه ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایر تسهیلات، اندازه حقوق و … بررسی می شود.

پس از آن با اولویت بندی و براساس اندازه اعتبار تخصیصی از سوی بانک عامل، تعداد تسهیلات که 300هزار فقره است به واجدین شرایط تعلق می گیرد.

پرداخت وام ضروری سال 1401-1400 به حساب واجدین شرایط به صورت ماهانه و براساس نوبت بندی که در سایت اعلام می شود انجام خواهد شد که اطلاعات آن پس از مشخص شدن نتایج، اطلاع رسانی می شود.

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، اندازه وام ضروری در این دوره 12 میلیون تومان مشخص شده است و تنها به متقاضیانی پرداخت می شود که از طریق حساب بانک صادرات حقوق بازنشستگی یا مستمری دریافت می کنند. وام با نرخ سود چهار درصد ارائه می شود و اقساط بازپرداخت آن 36 ماهه (ماهانه 000‘543‘3 ریال) خواهد بود.

مبلغ وام، پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شرایط، بر اساس اولویت مشخص شده به شماره حساب متقاضی در بانک صادرات ایران واریز می شود و واریز وام از طریق پیامک به اطلاع آن ها خواهد رسید.

افراد زیر مجاز به ثبت نام وام ضروری نیستند:

- بازنشستگانی که کمتر از یک سال از صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته باشد.

- وارث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیران خارج می شود.

- متقاضیانی که حکم ترمیم حقوق در سال جاری برای آنها صادر نشده باشد.

در صورتی که چند نفر به عنوان وراث وظیفه بگیر باشند، وام ضروری تنها به یک نفر و به شرط جلب رضایت سایر وظیفه بگیران تعلق خواهد گرفت. به این منظور تکمیل فرم تعهد وراث ضروری است و تنها در صورت ارائه فرم تعهد وراث و تأیید مدیریت های صندوق بازنشستگی در مرکز استان درخواست ثبت نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت.

همچنین درخصوص وراث صغیر و محجور، ارائه اصل حکم سرپرستی صادره از طریق دادگستری جمهوری اسلامی ایران در هنگام دریافت وام ضروری است.

ذکر شماره دفترکل بازنشستگی، شماره ملی، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه برای ثبت نام الزامی است.

همچنین تاکید شده است که ثبت نام در سامانه، الزاما حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد. پس از اتمام مراحل ثبت نام مدارک متقاضیان و سوابق آنها درباره دریافت دیگر وام ها و تسهیلات مورد بررسی قرار می گیرد. بر اساس اندازه اعتبار تخصیصی از طریق بانک عامل، واجدان شرایط مشخص شده و اسامی آن ها در سامانه اعلام می شود.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار حوزه اقتصاد کلان را در صفحه اقتصادکلان خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2128

به "آخرین مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین مهلت ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید