رکورد شکنی وزنه بردار چینی در دسته 50 کیلوگرم

خبرنگاران: در نخستین روز از شانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا، نماینده کشور چین با شکستن رکورد یکضرب دنیا مدال طلای وزن 50 کیلوگرم را به دست آورد.

رکورد شکنی وزنه بردار چینی در دسته 50 کیلوگرم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون فدراسیون وزنه برداری، رقابت های دسته 50 کیلوگرم با حضور 11 وزنه بردار برگزار گردید که در نهایت لینگران ژنگ از چین با مهار وزنه های 102 کیلوگرم در یکضرب و 111 کیلوگرم در دوضرب، با حدنصاب مجموع 213 کیلوگرم روی سکوی قهرمانی ایستاد.

در این وزن که تیم ایران نماینده ای نداشت، ژنگ با مهار وزنه 102 کیلویی، پس از 19 سال رکورد یکضرب دنیا را که در اختیار وزنه بردار تایلندی بود به میزان یک کیلوگرم جابجا کرد.

در این وزن پس از نماینده چین، وین لی کوانگ از ویتنام با حدنصاب مجموع 202 کیلوگرم (93 کیلوگرم در یکضرب و 109 کیلوگرم در دوضرب) روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد و یانگ گان کیم از کره شمالی با حدنصاب مجموع 194 کیلوگرم (84 کیلوگرم در یکضرب و 110 کیلوگرم در دوضرب) سوم شد.

با توجه به اینکه تیم ایران در اوزن 50 و 56 کیلوگرم نماینده ای ندارد، کار خود را از فردا (چهارشنبه) با روی تخته رفتن مهدی فروتن در دسته 62 کیلوگرم شروع می نماید. فروتن که اولین حضور خود در یک رقابت بین المللی را تجربه می نماید، با توجه به رکوردهای تمرینی اش یکی از شانس های کسب مدال به شمار می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 2 آبان 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 562

به "رکورد شکنی وزنه بردار چینی در دسته 50 کیلوگرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد شکنی وزنه بردار چینی در دسته 50 کیلوگرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید